המכנה המשותף לבני בני כל העדות ויוצאי כל הגלויות

תורת ישראל עברה מדור לדור בכל גלויות ישראל ושמרה על עם ישראל

02/06/19 | כ"ח אייר התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

כאשר ייסד הגאון רבי מאיר שפירא מלובלין את רעיון ה"דף היומי" הוא נשא דברים נלהבים אודות חשיבות לימוד התורה ובדבריו אמר: "בתורה נאמר: 'אִישׁ עַל דִּגְלוֹ בְאֹתֹת לְבֵית אֲבֹתָם יַחֲנוּ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל' (במדבר ב', ב') - בני ישראל באים מעדות שונות ומנהגים שונים, איש על מחנהו ואיש על דגלו, אולם מה מקשר כל יהודי ויהודי? מה המשותף ליהודי הבא מאמריקה וליהודי הבא ממרוקו?

המשותף הוא 'סביב לאוהל מועד יחנו!' - כשיהודי נוטל לידיו את הגמרא הוא לומד לדעת שהמשנה חוברה בירושלים, הגמרא חוברה בבבל, רש"י כתב את פירושו בצרפת, תוספות חוברו באשכנז, הרי"ף נכתב במרוקו והרמב"ם כתב את חיבורו בספרד. התורה היא המאחדת את כולם!" (הרב צבי נקר- 'אמונה שלמה')

עם ישראל מורכב משנים עשר שבטים שהתפזרו ברחבי העולם כתוצאה מהגלויות השונות שעברו, כל שבט פוזר ונמחק ייחודו, כיום אין אנו יודעים מי משתייך לכל שבט. הגלויות השונות יצרו עדות, עדות אלו רוקמו על ידי המדינות בהן שהו ישראל. כל אחד מנצח בעדתו שהיא העדה הטובה ביותר, המכובדת, בעלת המאכלים הטובים ביותר, המנהגים הנכונים ביותר. אם נסתכל מעט במבט נכון נבחין שמי שיצר את העדות הללו הן הגלויות, כל עדה היא בעצם גלות, העדות ניזונות ממדינות לא לנו, אז במה יש לנו להתגאות? בגלות בה היינו?

דבר אחד משותף לכולנו, דבר שלא השתנה, דבר שעבר מדור לדור עד ימים אלו - התורה ומצוותיה. בכל מדינה ומדינה, בכל כפר נידח ועדה שונה קוראים באותו ספר תורה שניתן מסיני, מקיימים את אותן מצוות, ולומדים באותם הספרים. הגלות יצרה בינינו תהום, השיבה לארץ צמצמה את הפער והתורה היא זו המחברת בין כולם. כשאתה פותח ספר, אתה לא רק מתחבר לכתוב, אתה מתחבר לכל העם. כשאתה יושב בסוכה בסוכות, אוכל מצה בפסח, מתענה ביום הכיפורים, שומר את השבת, אתה מחבר את עצמך אל העם שמחבר עצמו אל הארץ שמחברת את כולם אל בורא כל העולמות...

יש לנו בידיים אוצר גדול, תורת אלוקים, לא נניח אותה בקרן זווית, לא נתעלם מקיומה, לא נשאיר אותה רק לתלמידי החכמים ולומדי התורה, היא שייכת באותה המידה גם לנו, נשתמש בה, נלמד אותה, והיא זו שתפתח לנו את השערים הכי טובים בשבילנו.

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (2 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לתקן האדם עצמו מכל גלגוליו

אָמְרוּ לִפְנֵי הַקָבָּ"ה רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם עַד מָתַי קֵץ הַפְּלָאוֹת, וּמַה יְהֵא הַתַּכְלִית מֵאִתָּנוּ לְהַחְזִירֵנוּ אֶל זֶה הָעוֹלָם פְּעָמִים בְּלִי שִׁעוּר, וּלְוַאי יְהֵא הַתַּכְלִית מֵאִתָּנוּ לְהַחְזִירֵנוּ אֶל זֶה הָעוֹלָם פְּעָמִים בְּלִי שִׁעוּר וּבִלְבַד שֶׁיִּתַּקְּנוּ

סגולה בדוקה להצלחה

סגולה בדוקה ומנוסה מאת הרב יהונתן אייבשיץ למי שרוצים להצליח בתורה, בפרנסה ובעסקים

סגולה נגד מלשינים

סגולה נגד מלשינים לומר תהילים פרק ק"מ שחיבר דוד המלך על המלשינים, בפרט על דואג שהיה ראש הקושרים

תפלה על החולים - סגולה לרפואה

פרקי תהילים: כ, ו, ט, יג, טז, יז, יח, כב, כג, כח, ל, לא, לב, לג, לז, לח, לט, מא, מט, נה, נו, סט, פו, פח, פט, צ, צא, קב, קג, קד, קז, קטז, קיח, קמב, קמג, קמח. ואחר כך יאמרו את הפסוקים בפרק קי"ט בהתאם לשם החולה. ואח"כ את הפסוקים של אותיות קר"ע שט"ן.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |