הידיים נועדו לחבק ולא לרמוס

אדם השומע ביזיון תלמידי חכמים צריך להוכיח, אסור לו לעמוד מנגד, אך אין הדבר מתיר לו לבזות את אחר

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

 באחד הימים, כשחזר האדמו"ר מגור, בעל ה"חידושי הרי"ם" מבית המדרש לחדרו, אמר לאחד מנאמני ביתו - חסיד נלהב ומקושר בכל נימי נפשו לרבו, שלא יתן לאנשים להיכנס אחריו לחדרו. אכן רבים נדחקו וניסו להיכנס לחדר הרבי, אבל כיוון שקיבל פקודה מפורשת מפי הרב שלא להכניס איש, עצר החסיד במסירות נפש את כל האנשים שלא יכנסו.
 
אברך צעיר נאחז בצירי הדלת בכל כוחו, כדי שלא תיסגר הדלת, מכיוון שהחסיד נצטווה מפורשות שלא להכניס אף אחד הוא סטר לחסיד על לחיו, דחפו בכוח וסגר את הדלת אחריו. במעשהו חשב כי עשה במסירות את רצון רבו.
 
באותו יום, לפנות ערב, ביקש הרבי מאותו חסיד שיכניס תשעה אנשים לחדרו, לפי שרוצה מניין לתפילת מנחה. הלך החסיד והכניס שמונה אנשים, אשר יחד עמו היו תשעה.
 
ניגש לרבו ואמר: "כבוד הרב, יש מניין בחדר אפשר להתחיל להתפלל.

שאלו הרבי בתמהון: "איך יש מניין?"

השיב החסיד: "אנחנו תשעה, והרבי עשירי".

אמר לו הרבי: "אני רואה כאן בחדר רק שמונה…"
 
נבהל החסיד ולא ידע מה להשיב, ואז המשיך הרבי ואמר: "כנראה חושב אתה שגם אתה מצטרף למניין, אבל איך אצרפך למניין לאחר שהיום היכית יהודי?"
 
התנצל החסיד ואמר כי לא לכבודו עשה זאת, אלא כדי למלא את רצון קדשו של הרבי.
 
השיב לו הרבי: "לכבודי? וכי זה רצוני? להכות יהודי עבורי ולכבודי?!" ('תפארת למשה')
 
יש פעמים בהן אנו חושבים לעשות מצווה, להגן על הרב שלנו, על הורינו ומשפחתנו ובד בבד מבזים את האחר, שופכים את דמו בחושבנו שהמעשה שלנו מוצדק. פעמים אנו מתרצים שזהו כבוד התורה...
 
אדם השומע ביזיון תלמידי חכמים צריך להוכיח, אסור לו לעמוד מנגד, אך אין הדבר מתיר לו לבזות את אחר, וחלילה לא להרים יד, כי אדם המרים יד אף על פי שלא היכה את חברו נקרא רשע ומעשהו חמור יותר ממעשה ביזיון תלמיד החכם.
 
בעל "חידושי הרי"ם" מלמד אותנו שכול יהודי הוא בן של מלך, אין לנו רשות לבזותו ולהכותו גם אם אנו כל-כך צודקים, גם אם הוא ראוי לכך. אם חלילה עשית זאת כנראה ולא תוכל להצטרף למניין יהודים כשרים...
 
נתגבר על העצבים שלנו, לא נשתמש בידיים שלנו להוציא את תסכולינו. תפקידנו לרפא ולא לפצוע ללטף ולא לדקור.
 
בורא עולם ברא לך ידיים רכות כדי ליצור בהן, לחבק ולטפוח על שכם החבר, השתמש בהן בחכמה, הן יכולות להביא אותך למקומות היפים ביותר הקיימים בעולם הזה ובעולם הבא...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (156 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)



מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לזרע בר קיימא

זקוקים לזרע בר קיימא? מחכים להריון? לפניכם תפילה לזרע בר קיימא. שִׁיר הַמַּעֲלוֹת, לִשְׁלֹמֹה: אִם-יְהוָה, לֹא-יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ; אִם-יְהוָה לֹא-יִשְׁמָר-עִיר, שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר.

תפילה סגולית לפרנסה בשפע

אַתָּה הוּא הָאֶלֹהִים הַזָן מִקַרְנֵי רְאֵמִים וְעַד בֵּיצֵי כִינִים, וְאַתָּה הוּא הַמֵכִין כָּל צָרְכֵיהֶם, וּנוֹסָף עַל הַצְרָכִים הַהֶכְרֵחִיִים אַתָּה הוּא הַנוֹתֵן בּמִילוּי וָרֶוַח וְעוֹשֶׁר וְכָבוֹד.

סגולה לרפואה - מזמור דוד המלך

אמירת תהילים פרק קג': ' מזמור זה היה אומר דוד המלך כשהיה חולה. טוב להתפלל על החולה, ויותר מכך שהחולה יתפלל בעד עצמו, כי אז יוכל לברך לה' בגופו ובנפשו
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |