בולעים את המסטיק לאחר לעיסתו? כדאי שתחשבו על זה שוב

אנשים רבים לא יודעים מהם המרכיבים של המסטיק אותו הם לועסים, ולא בכדי

31/07/19 | כ"ח תמוז התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

אנחנו לועסים מסטיק כבר זמן מה והטעם שלו עבר, אבל בדיוק עכשיו אנחנו לא מוצאים מקום להשליך אותו ומחליטים לבלוע אותו. זו סיטואציה שכל אחד מאיתנו קרוב לוודאי נתקל בה לפחות פעם אחת, המידע הבא שנביא לכם מסביר מדוע לא כדאי לבלוע את המסטיק שלעסתם ואולי, לא כדאי ללעוס אותו כלל.

אם ניסיתם לבדוק מה מכיל המסטיק שאתם לועסים קרוב לוודאי שהרמתם ידיים ולא סתם, חברות המסטיקים לא נוהגות לפרט את כלל המרכיבים של מסטיק הלעיסה. מחקרים מצאו כי  לא מעט מרכיבי מסטיק הלעיסה מזיקים לבריאות. אותם רכיבים אינם עוברים באופן רגיל דרך מערכת העיכול שלנו אלא חודרים ישירות למחזור הדם דרך דפנות הפה.

בין הרכיבים השונים במסטיק הלעיסה הרגיל נמצאים רכיבים שמקורם לא ברור לאדם הממוצע: בסיס גומי (Gum base), חומרי טעם וריח מלאכותיים וטבעיים (Artificial and Natural Flavoring), סידן קזאין פפטון-סידן פוספט (Calcium Casein Peptone-Calcium Phosphate), אנטי אוקסידנט,  (BHT) ו-שעוות קנדלילה (Candelilla Wax). חלק מן הרכיבים הללו, ואחרים, הם חומרים המגיעים מן התעשייה (צבע, פלסטיק, לכה ועוד).

חומר נוסף השכיח ברוב המסטיקים ללעיסה הוא טיטניום דו חמצני - ממתיק על בסיס אלכוהול שאומנם אינו מכיל סוכר אך מרכיביו מסרטנים. ממתק זה, כמו ממתיקים נוספים, גורם לבעיות מעיים המתבטאות בשלשולים ויכולות לגרום גם לבעיות כרוניות.

גם הגליצרול המשמש בתעשיית המסטיקים ללעיסה ומופק מעץ האורן, מזיק לבריאות. מחקרים מצאו כי הוא גורם לקשיי נשימה להתנפחות הגרון, ועל אף שבארצות הברית השימוש בו נאסר בתעשיית המשקאות הקלים, הוא עדין מותר בתעשיית המסטיקים ללעיסה.

יצרני מסטיק רבים מוסיפים גם טלק לתרכובת הייצור על אף שנוכחותו במזון נקשרה לסרטן במחקר ותעשיית המזון ברובה החליפה אותו בקורנפלור.

 

צפו ברב עובדיה יוסף: האם מברכים על מסטיק?

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (1 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


רימון, לא רק בראש השנה

סגולותיו של הרימון נחקרות כבר שנים רבות והממצאים חד משמעיים: רימון מסייע להחלמה ולשמירה על הבריאות

תמר? עם כל דבר

בניגוד לסברה הרווחת, אכילת 2 תמרים ביום לא רק שאינה מעלה את רמת הסוכר בדם, אלא גם מסייעת בשמירה על בריאות הלב

סגולות נבחרות


סגולות הערבה מ"חבטת הערבה"

כדאי לשמור כמה עלי ערבה של "חבטת הערבה" בארנק או ברכב, ובכלל לקחת אותם לכל מקום שיוצאים לדרך, זו סגולה לשמירה

תפילה סגולית לפני מבחן

תהילים נ"ז הוא פרק המסוגל לתפילה לפני מבחן. לַמְנַצֵּחַ אַל-תַּשְׁחֵת לְדָוִד מִכְתָּם בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי-שָׁאוּל בַּמְּעָרָה: חָנֵּנִי אֱלֹהִים חָנֵּנִי כִּי בְךָ חָסָיָה נַפְשִׁי

סגולה לחינוך ולילדים טובים

השל”ה הקדוש כותב שזו העצה לזכות לבנים תלמידי חכמים: תפילה, תפילה, ושוב תפילה. לעורר רחמי הבורא עלינו, להתחנן ולקרוע את השמים

סגולה נגד דיכאון

קראו את מזמורי קט"ז וק"ג בתהילים, וכן תפילה ליציבות הרוח. הרי הם לפניכם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |