הרב קנייבסקי פסק: זה זיווג משמיים

כיצד זכה תלמיד ישיבה להנשא בזכות ברכתם של הרב קנייבסקי והרב אלישיב

04/08/19 | ג' אב התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

אחד מהחוזרים בתשובה בישיבת "אור החיים" של האב ראובן אלבז, עמד להינשא לבת זוגתו, אף היא חוזרת בתשובה. התכונה וההכנות היו רבות, והנה כשעה לפני תחילת החופה התחרט החתן באומרו: "לא למדתי מספיק, אינני חזק מספיק וכלל לא מוכן לחתונה". הרב ניסה לדבר על לבו, לרכך אותו והזכיר לו איזה מפח נפש הוא גורם לכלה, איזה צער הוא עושה לה, אך דבריו נפלו על אוזניים ערלות. השעה תשע, הכלה והמוזמנים מחכים באולם וחתן אין.

הרב החליט לפעול, הוא ביקש מהכלה ומקרוביה לחכות באולם עד שהוא יחזור בחזרה, הרב עלה אל רכבו של אחד מתלמידיו וביקש להביאו חיש מהר אל הגאון רבי יעקב ישראל קנייבסקי זצוק"ל בבני ברק. בהגיעו נתקבל מבלי לחכות בתור, הוא נכנס וסיפר את סיפורו ושאל מה לעשות. לתדהמתו השיב לו הרב:

"האם יש לך בישיבה בחור אחר הדומה לחתן שיכול להתאים לה?"

הרב אלבז נדהם מהשאלה והשיב: "כן יש מישהו ושמו פלוני בן פלוני". 

אמר לו הרב קנייבסקי: "תגיד לו שהיא הזיווג שלו מן השמים, שלא ירתע ולא יהסס אלא יתחתן עמה".

נפעם הרב אלבז וניסה לטעון: "אבל הבחור הזה כנראה ישן",

השיבו הרב קנייבסקי: "אין דבר תעיר אותו".

חזר הרב אלבז ושאלו לגבי שאלה הלכתית המתעוררת במקרה כזה, והשיב לו הרב: "תיסע לרב אלישיב חזרה לירושלים ותשאל אותו מה ההלכה למעשה".

הרב אלבז נסע במהרה אל בית הרב אלישיב זצוק"ל בירושלים. השעה הייתה קרוב לחצות בלילה. נכנס הרב אלבז ושאל את שאלתו, השיב הרב אלישיב ופסק: "יש להעמיד חופה הלילה".

תיכף נשלח שליח להודיע לכלה ולבקשה להתאזר בסבלנות. הרב נסע לישיבתו להעיר את אותו בחור. כשהתעורר, ישב עימו הרב ודיבר איתו, סיפר לו על המעשה והודיע לו ששני גדולי הדור בירכו אישית את הנישואין האלה. הבחור ניאות, ותיכף הובל לחופתו. בשעה טובה ומוצלחת נישאו השניים בשעה אחת אחר חצות, ועד היום הזה חיים השניים באושר ובנעימים בזכות ברכת הצדיקים...

רבים המחפשים את "המכסה" ל"סיר" - את הזיווג הנכון והמתאים, משתדלים פה, מתאמצאים שם, אך הזיווג ממאן להגיע. סגולות רבות, רצון לאדם מסוים, לאישה שפגשו, אולם יש לזכור תמיד את דברי שלמה המלך: "בַּיִת וָהוֹן נַחֲלַת אָבוֹת וּמֵה' אישה מַשְׂכָּלֶת" (משלי יט', יד') - הזיווג כל כולו מבורא עולם.

אמרו חז"ל שמכריזין בשמים קודם יצירת הוולד בת פלוני לפלוני. ומוסיפה (דף מז'.): שלושה חינות הן: חן אישה על בעלה ומקח על מקחו, שזהו הסימן שהוא זיווג ומקחו השייך לו, כאשר יש לו חן בעיניו והוא חושק בו דווקא."

"חן אישה על בעלה", כאשר המיועדים נפגשים, הם מוצאים חן זה בעיני זו, ומקבלים את ההחלטה הנכונה, אומנם הם מקבלים את ההחלטה, אך הכל מונע בהתאם לגזירה האלוקית. כשנזכור שהכל מסובב מלמעלה, יהיה לנו קל יותר להניח לדברים פשוט לקרות, אנו נעשה את ההשתדלות שלנו, ובורא עולם יעשה את שלו, ויתן לנו את המגיע בדיוק לנו.

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.2 (225 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


סגולה לשמחה אמיתית

מה הקשר בין שמחה לבין אכילת מאכל אדום? 4 סגולות שאולי לא הכרתם, להשגת שמחה אמיתית

סגולה מרבנו בחיי לבנים

כתב רבנו בחיי "כי לקצת מצוותיה של תורה פרות בעולם הזה" אחת מהן מסוגלת לפרי בטן, והרי היא לפניכם

תפילה סגולית חזקה נגד עין הרע

תפילה נגד עין הרע. מַשְׁבִּיעַ אֲנִי עֲלֵיכֶם כָּל מִין עֵינָא בִישָׁא, עֵינָא אוּכְמָא, עֵינָא צָרוֹבָא, עֵינָא תִכְלְתָא, עֵינָא יָרוֹקָא, עֵינָא אֲרוּכָה, עֵינָא קְצָרָה, עֵינָא רְחָבָה, עֵינָא צָרָה, עֵינָא יְשָׁרָה, עֵינָא עֲקוּמָה

תהילים נגד עין הרע

פרק ל"א בתהילים - תהילים לעין הרע. לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד. בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי. הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |