תקיפות אירן-ארה"ב – האם זוהי תחילתה של מלחמת גוג ומגוג

האם חיסולו בשבוע שעבר של קאסם סולימאני והתקפה האיראנית בעיראק. הם תחילתו של תהליך הגאולה

09/01/20 | י"ב טבת התש"פ

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

בעקבות חיסולו בשבוע שעבר של קאסם סולימאני, מי ששימש כראש כוח קודס, האחראי לפעילות הכוח הצבאי האיראני מחוץ לגבולותיה, תקפה אתמול לפנות בוקר איראן בסיס אמריקאי בעיראק. רבים מאמינים כי מדובר ביריית הפתיחה למלחמה שעלולה להתרחש בין איראן לארה"ב, ויש הרואים בה את תחילתו של תהליך הגאולה.

בחיבור "ילקוט שמעוני" על ישעיהו פרק ס', רמז תצט, מוצג תהליך הגאולה:

"אמר רבי יצחק: שנה שמלך המשיח נגלה בו, כל מלכי אומות העולם מתגרים זה בזה, מלך פרס מתגרה במלך ערבי, והולך מלך ערבי לארם ליטול עצה מהם, וחוזר מלך פרס ומחריב את כל העולם. וכל אומות העולם מתרעשים ומתבהלים ונופלים על פניהם ויאחוז אותם צירים כצירי יולדה, וישראל מתרעשים ומתבהלים ואומרים: להיכן נבוא ונלך, להיכן נבוא ונלך, ואומר להם: 'בני אל תתייראו, כל מה שעשיתי לא עשיתי אלא בשבילכם. מפני מה אתם מתייראים? אל תיראו הגיע זמן גאולתכם, ולא כגאולה ראשונה גאולה אחרונה, כי גאולה ראשונה היה לכם צער ושעבוד מלכיות אחריה, אבל גאולה אחרונה אין לכם צער ושעבוד מלכויות אחריה".

המפרשים מספרים כי תחילת תהליך הגאולהו תהיה במלחמה בין פרס (איראן) ואדום (ארה"ב). והמלך הערבי (עיראק) פונה לארם (ארה"ב) בבקשה לסיוע. החשש מהסלמה גרעינית, המתקשרת להסלמה גרעינית בה מאיימת איראן, נוגעת לכלל אומות העולם. וחששם של ישראל מתבהר כשמקשיבים לאיומים היוצאים מאיראן ובליבם הצהרה כי תגובה אמריקאית תוביל לירי על ישראל.

המלבי"ם (רבי מאיר ליבוש בן יחיאל מיכל ויזר) בביאורו לספר יחזקאל, ל"ז, י"ב: "לָכֵן הִנָּבֵא וְאָמַרְתָּ אֲלֵיהֶם, כֹּה-אָמַר אֲדֹנָי יְהוִה, הִנֵּה אֲנִי פֹתֵחַ אֶת-קִבְרוֹתֵיכֶם וְהַעֲלֵיתִי אֶתְכֶם מִקִּבְרוֹתֵיכֶם, עַמִּי; וְהֵבֵאתִי אֶתְכֶם, אֶל-אַדְמַת יִשְׂרָאֵל" כותב:
 

"הנה בעת קץ, אחר שכבר ישבו ישראל על אדמת ישראל, עתידים האומות להתאסף ולכבוש את ירושלים, ויבא גוג נשיא משך ותובל מארצות הצפון והמערב, שהם הערלים הנקראים אדום, ומשך ותובל הם מבני יפת הגרים באירופה כמו שכתב היוסיפון ושם אמר כי פרס כוש ופוט אתם וכן בית תוגרמה שהם כולם נימולים מחזיקים בדת ישמעאלים, והם יתאספו עם בני אדום לכבוש הארץ מיד ישראל, אבל בבואם יעשה ביניהם מהומה וילחמו איש באחיו היינו אדום וישמעאל ילחמו זה בזה, מפני שאמונתם מפורדת, ושם ישפוט ה' אתם בחרב ובדם, כמו שנתבאר שם ובזכריה י"ד, ע"ז סיפר כאן איך כולם ילכו לאבדון... ויבואו האשורים והפרסיים לנקום נקמתם ויפלו כולם שני הצדדים".

אדם המתמלא חשש מהתגשמות דברי הנביאים צריך לזכור את דברי ה'חפץ חיים' אשר הבטיח כי יראי ה' לא ינזקו בזמן הגאולה כפי שנאמר בספר דניאל, פרק י"ב פסוק ג': "וְהַמַּשְׂכִּלִים--יַזְהִרוּ, כְּזֹהַר הָרָקִיעַ; וּמַצְדִּיקֵי, הָרַבִּים, כַּכּוֹכָבִים, לְעוֹלָם וָעֶד".

כמובן שלא לנו ניתנה הנבואה ואיש אינו יודע מתי יבוא משיח. הקב"ה קבע מועדים רבים לגאולת עם ישראל ועלינו להתכונן לגאולה  ולא להתייאש. ורבי אליעזר הגדול אמר: "מה יעשה אדם ויינצל מחבלי משיח? יעסוק בתורה ובגמילות חסדים", שעל ידי לימוד תורה וגמילות חסדים נאספים לאדם זכויות אשר  יגנו עליו בעת מלחמת גוג ומגוג. אנו המאמינים בביאת המשיח ומצפים לבואו צריכים לזרז את הגאולה במעשינו.


הרב זמיר כהן: אחד הדברים שמעכבים את הגאולה 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.1 (60 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אביב גפן: "עזבו את בני ברק, הם לא אשמים"

במגזר הכללי אביב גפן הוא דמות מוכרת מתחום השירה שקנתה את פרסומה גם בזכות התבטאויות שנויות במחלוקת לאורך השנים, מגיפת הקורונה הובילה אותו שוב להתבטא באופן שנוי במחלוקת והפעם על המגזר החרדי אשר במשך שנים נתפס אצלו באופן שלילי

נס רפואי -שב להכרה שבוע לאחר שהוכש על ידי נחש

שבועיים לאחר שאושפז בבית החולים הדסה עין כרם כשהוא מורדם ומונשם עקב הכשת נחש, נראה כי תלמיד הישיבה רפאל חיים מנחם מנדל פוגל חזר לאיתנו והוא צפוי להשתחרר מבית החולים בקרוב. לאביו של רפאל חיים מנחם מנדל אין ספק כי התפילות הן שהובילו להחלמתו הפלאית של בנו

"גם אם בנותינו היו יכולות להיוולד מחדש, לא היינו רוצים שהן תהיינה אחרות"

הסיכוי ללידת תאומים זהים עם תסמונת דאון הוא אחד למיליון, הזוג ג'ודי ומאט פרי גילו זאת כשהרופא שלהם בישר להם: מזל טוב אתם בהריון עם תאומות, לשתיהן יש תסמונת דאון. מאז עסוקים השניים בהפרכת המיתוסים השליליים הנלווים לתסמונת

מלאך שהציל מאות אנשים: ראיון עם הרב ישעיהו הבר זצ"ל, שנערך לפני פטירתו

הוא עבר השתלת כליה בעבר, ומאז מדובר בפרויקט חייו. הרב ישעיהו הבר, יו"ר ארגון "מתנת חיים", בשיחה מרתקת על תקופת המחלה, על ההחלמה ועל ההחלטה הנועזת להקמת ארגון שמטרתו לעודד מודעות להשתלות כליה. אז מה מביא אדם מן השורה להקים ארגון מהפכני להצלת חיים? ראיון מעורר השראה

הכל מאת השם

הסיפורים הבאים לקוחים מן הספר "מנורת המאור", הספר "מבחר הפנינים" ומדברי בעל הנתיבות שלום מסלונים, ועיקרם אמונה שהכל מהשם יתברך

פלישת דובי הקוטב

לעיירה קטנה השוכנת באזור הארקטי ברוסיה פלשו 56 דובי קוטב רעבים והתושבים הכריזו על מצב חירום

אנחנו אור לגויים

מדינת ישראל מקדישה זמן ומאמצים לסייע לאנשים במוקדי אסון רבים ברחבי העולם, והדברים מטביעים חותם

"זה נס שאני כאן"

אם לשניים התעוררה לאחר שהייתה בתרדמת 7 חודשים והרופא הציע למשפחתה לנתק אותה מהמכשירים

סגולות נבחרות


תפילה ללידה קלה + סגולות

תפילה וסגולות ללידה קלה ומוצלחת, כולל פרק תהילים ללידה קלה. יש לקרוא לפני לידה או אפילו בחדר לידה. לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |