אמונה וביטחון

מדוע לא נענתה תפילתו של החולה?

מה ענה הרב יצחק זילברשטיין ליהודי שהתברך אצל הסטייפלר ותהה מדוע אמר לו הרב שעליו להתפלל לרפואתו בעצמו


13/01/20 | ט"ז טבת התש"פ

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

הרב יצחק זילברשטיין נוהג לספרי על הרב יעקב ישראל קנייבסקי (הסטייפלר) כי לאחר שהיה מברך את מי שהגיעו אליו נוהג היה לומר להם: "אל תמתינו שמישהו אחר יתפלל בעדכם, תתפללו בעצמכם על עצמכם, ודעו שהתפילה תמיד עוזרת. כל תפילה. אין דבר כזה שתפילה חוזרת ריקם. לא קיים דבר כזה במציאות שתפילה חוזרת ריקם".

באחד הימים, סיפר הרב זילברשטיין לשומעיו, ניגש אליו חולה שנתברך מפי הסטייפלר ושמע ממנו את הדברים הללו. החולה הדומע סיפר לרב זילברשטיין כי הוא מתפלל לקדוש ברוך הוא זמן רב, ובכוונה גדולה, אך דבר לא משתנה. הרב זילברשטיין יכול היה לפטור את האיש בחזרה על דבריו של הסטייפלר, אך משראה את מצבו החליט לספר לו מעשה:אחד משליטי צרפת נסע לביקור ברוסיה בתקופה שבין שתי מלחמות העולם, ובביקורו הביא עמו שורה של שרים ומלווים. כשהתארחו כולם אצל השליט הרוסי, הוגשה להם ארוחת צהריים מפוארת. בין שאר המאכלים שהונחו על השולחן היה גם "קישקע", אשר ערב לחיכו של השליט הצרפתי, אשר ביקש משר הטבחיים שלו שייקח את המתכון לקישקע משר הטבחים הרוסי, כך יוכל לבשל לו את המאכל כשיחזרו לצרפת.

השר הצרפתי מיהר לבצע את המוטל עליו וכשחזר השליט הצרפתי לארמונו בפריז, הכין לו השר את הקישקע. השליט התמלא התרגשות לקראת המאכל לא ציפה במהלך מסעם חזרה והשר הצרפתי המתין לתגמול שהאמין כי עתיד לבוא בתמורה למאמצים שעשה. מה רבה הייתה הפתעתו של שר הטבחים הצרפתי כשראה את פניו של השליט כשקירב הלה את התבשיל אל פיו.

הריח הרע שנדף מן התבשיל עורר בשליט בחילה הוא התקשה לשלוט בזעמו. השליט הכועס תקף את השר שלו בתהיה מדוע המאכל שערב לחיכו ברוסיה מריח כל כך רע שהוא אינו יכול אפילו לטעום ממנו. כל כך זעם היה שליט ששקל לפטר את השר על המקום. השר המבוהל הבטיח לשליט כי עשה כל מה שהורה ל שר הטבחים הרוסי, כתבו כלשונו. אז ענה לו השליט הצרפתי, אם ברצונך לשמור על משרתך, חזור לשר הטבחים הרוסי ובדוק מדיף הקישקע שבישלת לי ריח רע כל כך.

מיהר שר הטבחיםה צרפתי לארוז מטלטליו ונסע לרוסיה לפגוש את עמיתו הרוסי. כששמע הלה את סיפורו שאל אותו: "האם שטפת את הקישקע לפני בישולו?", תמה השר הצרפתי והשיב "הדבר לא צוין במתכון שניתן לי על ידך". "אוויל" השיב לו עמיתו הרוסי, "לא כל דבר צריך לכתוב. ברור מאליו לכל בר דעת כי אי אפשר לבשל קישקע ללא ששוטפים אותו לפני כן. מדוע אתה תמה כי הבאיש ריח המאכל?".

 

סיים הרב זילברשטיין את סיפורו, אחז בידו של היהודי החולה ופנה אליו באומרו, מן הסיפור אנחנו למדים כי לפעמים גם המרשם הכי טוב למאכל הכי טעים לא ייצלח אם לא שוטפים את הרכיבים לפני כן. כמו במרשם כך גם בתפילה, אין מרשם בדוק ומונסה לרפואת האדם מן התפילה, אך אם התפילה אינה פועלת עבורך, עליך לבדוק האם שטפת את הפה המתפלל לפני התפילה. האם ניקית את פיך מלשון הרע, רכילות, שקרים וחנופה. אם לא ניקית פיך, איך תפעל התפילה.

כל תפילה פועלת, הוסיף הרב זילברשטיין, ויכולה לעלות לשמים ולהמליץ עבורך לפני כסא הכבוד, אם הפה דרכו יצאה התפילה נקי וטהור מרבב.

 

סגולה אדירה לרפואה שלמה
מחר נפיץ את שם החולה היקר/ה ללבכם לאלפי אומרי תהילים, ובע"ה נתפלל לישועות ביחד אתכם! 

לפרטים לחצו כאן
  

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא אמונה וביטחון
X
  • © כל הזכויות שמורות