"זה נס שאני כאן"

אם לשניים התעוררה לאחר שהייתה בתרדמת 7 חודשים והרופא הציע למשפחתה לנתק אותה מהמכשירים

11/02/20 | ט"ז שבט התש"פ

 

לפני הכל - מה דעתך להצטרף לקבוצת תהילים יומי בווטסאפ, ולקבל מדי יום פרק וחיזוקים בקבוצה שקטה ונוחה? נסו אותנו ולחצו כאן

ערוץ טלוויזיה בקליבלנד אוהיו, בארצות הברית, פרסם לאחרונה את סיפורה המדהים של קרטישה ברבסון בת ה-32, אשר התעוררה מתרדמת לאחר 7 חודשים, רגע לפני שנותקה מהמכשירים.

בקיץ הקודם הגיעה קרטישה ברבסון בת ה-31, אם ל-2, לבית החולים המקומי באזור מגוריה משום שהתקשתה בדיבור לצד מיחושים לא ברורים ותחושת חרדה גוברת. צוות בית החולים התקשה לאבחן את הסיבה לכך ואשפז אותה לבדיקות נוספות. במהלך האשפוז החלה קרטישה לסבול מפרכוסים ולאחר מספר ימים נכנסה לתרדמת.

קטס וויליאמס, אמה של קרטישה, סיפרה בראיון לערוץ הטלוויזיה המקומי "זה היה מטורף, הגוף שלה התדרדר מול עינינו. זו הילדה שלך, ואין שום דבר שאתה יכול לעשות בנוגע לזה, וזה היה שובר לב ממש".

הרופאים במרפאה אבחנו בסופו של דבר את קרטישה עם אנצפליטיס, שהיא דלקת של רקמת המוח שתסמיניה כוללים כאב ראש, בלבול ועייפות ובמצבים מתקדמים פרכוסים, רעד, הזיות ובעיות זיכרון. מקורה של דלקת זו יכול להיות זיהומי, אך יש מקרים נדירים בהם מדובר בדלקת אוטואימונית, בה מערכת החיסון תוקפת את הגוף, וזה גם המקרה של קרטישה.

"בכיתי בכל לילה משום שלא ידעתי האם אני עומדת לאבד את בתי או שאזכה להחזיר אותה הביתה" מוסיפה ומספרת אמה של קרטישה.

הימים הפכו לחודשים, החגים חלפו וקרטישה נותרה בתרדמת, כשהיא חובה פרכוסים רבים מדי יום. במהלך אותה תקופה, מספרת אמה, קרטישה הועברה ממוסד למוסד. "דיברו על ניתוק מן המכשירים, שהיא במוות מוחי, וסירבתי לעשות זאת" מספרת אמה. בסופו של דבר הועברה קרטישה למרכז הרפואי של אוניברסיטת וקסנר בקולומבוס אוהיו, שם ניסה הצוות הרפואי טיפולים נוספים.

ד"ר שראדה מאינאיל מן הצוות הרפואי שטיפל בקריטשה במהלך ארבעת החודשים בהם שהתה במחלקה לטיפול נמרץ במרכז, מספר: "לא ויתרנו עליה. היא נזקקה למכונת הנשמה ולצינור הזנה על מנת להיוותר בחיים. קרטישה קיבלה תרופות לדיכוי המערכת החיסונית וסטרואידים על מנת שנוכל לטפל באנציפליטיס, לצד תרופות וטיפולים על מנת לנסות ולהפחית את הפרכוסים".

אמה של קרטישה מספרת כי התפללה לאלוהים וביקשה ממנו שיאמר לה מה לעשות, ובסופו של דבר בחודש אפריל 2019, קרטישה התעוררה מהתרדמת לאחר שבעה חודשים: "הופתעתי לגלות שישנתי במשך שבעה חודשים ואז התעוררתי משום מקום" מספרת קרטישה למראיין בכתבה. 

בתחילה הייתה קרטישה מבולבלת ואפילו לא זיהתה את בני משפחתה הקרובים, אך מאז מצבה משתפר בהדרגה לאחר שיקום וטיפול. בחודש אוגוסט 2019 חזרה קרטישה לביתה אליו עברה אמה על מנת לסייע לה בהחלמתה.  

בסיום הראיון ציינה קרטישה כי למדה להעריך את חייה והיא אסירת תודה לרופאים שטיפלו בה ולבני משפחתה שמעולם לא ויתרו עליה: "זה נס שאני כאן" סיכמה את דבריה.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 3.9 (28 מדרגים)

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

 

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


רגע של חכמה: ''אתם עם ה' או נגד ה'?''

בשעה שבני ישראל עומדים ליד ים סוף, כתוב שחלקם צועקים אל ה' וחלקם מתלוננים על משה, אז מה הם היו באמת: עם ה' או נגד ה'? צפו בסרטון המחזק מאת הרב שמואל אליהו

’’אחרי הכל, אבא תמיד פה’’

אבא פה… גם אחרי כל הפעמים שהוא רמז לך, ניסה אותך – ולא נענה. אבא פה, מחכה שרק תפנה אליו; תדבר איתו ממש, ולא רק בתפילה…

לא מפסידים מלעזור לאחר

"והנה עודי שקוע במחשבות, ודפיקות על הדלת עוררו אותי מהרהורי. ניגשתי לפתוח את הדלת, ומי ניצב שם, אם לא אחר מאשר אותו נגיד בכבודו ובעצמו…''

סגולות נבחרות


סגולה לשמירה מעין הרע

סגולה לשמירה מעין הרע מהרב הקדוש, רבי מנחם מנדל מרימנוב, זכותו תגן עלינו. יום פטירתו - ל"ד בעומר, י"ט אייר

סגולה לפרי בטן

צפו בסיפור מרגש של הרב יגאל כהן על עקרה שזכתה בפרי בטן בזכות סגולה זו
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |