"זה נס שאני כאן"

אם לשניים התעוררה לאחר שהייתה בתרדמת 7 חודשים והרופא הציע למשפחתה לנתק אותה מהמכשירים

11/02/20 | ט"ז שבט התש"פ

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

ערוץ טלוויזיה בקליבלנד אוהיו, בארצות הברית, פרסם לאחרונה את סיפורה המדהים של קרטישה ברבסון בת ה-32, אשר התעוררה מתרדמת לאחר 7 חודשים, רגע לפני שנותקה מהמכשירים.

בקיץ הקודם הגיעה קרטישה ברבסון בת ה-31, אם ל-2, לבית החולים המקומי באזור מגוריה משום שהתקשתה בדיבור לצד מיחושים לא ברורים ותחושת חרדה גוברת. צוות בית החולים התקשה לאבחן את הסיבה לכך ואשפז אותה לבדיקות נוספות. במהלך האשפוז החלה קרטישה לסבול מפרכוסים ולאחר מספר ימים נכנסה לתרדמת.

קטס וויליאמס, אמה של קרטישה, סיפרה בראיון לערוץ הטלוויזיה המקומי "זה היה מטורף, הגוף שלה התדרדר מול עינינו. זו הילדה שלך, ואין שום דבר שאתה יכול לעשות בנוגע לזה, וזה היה שובר לב ממש".

הרופאים במרפאה אבחנו בסופו של דבר את קרטישה עם אנצפליטיס, שהיא דלקת של רקמת המוח שתסמיניה כוללים כאב ראש, בלבול ועייפות ובמצבים מתקדמים פרכוסים, רעד, הזיות ובעיות זיכרון. מקורה של דלקת זו יכול להיות זיהומי, אך יש מקרים נדירים בהם מדובר בדלקת אוטואימונית, בה מערכת החיסון תוקפת את הגוף, וזה גם המקרה של קרטישה.

"בכיתי בכל לילה משום שלא ידעתי האם אני עומדת לאבד את בתי או שאזכה להחזיר אותה הביתה" מוסיפה ומספרת אמה של קרטישה.

הימים הפכו לחודשים, החגים חלפו וקרטישה נותרה בתרדמת, כשהיא חובה פרכוסים רבים מדי יום. במהלך אותה תקופה, מספרת אמה, קרטישה הועברה ממוסד למוסד. "דיברו על ניתוק מן המכשירים, שהיא במוות מוחי, וסירבתי לעשות זאת" מספרת אמה. בסופו של דבר הועברה קרטישה למרכז הרפואי של אוניברסיטת וקסנר בקולומבוס אוהיו, שם ניסה הצוות הרפואי טיפולים נוספים.

ד"ר שראדה מאינאיל מן הצוות הרפואי שטיפל בקריטשה במהלך ארבעת החודשים בהם שהתה במחלקה לטיפול נמרץ במרכז, מספר: "לא ויתרנו עליה. היא נזקקה למכונת הנשמה ולצינור הזנה על מנת להיוותר בחיים. קרטישה קיבלה תרופות לדיכוי המערכת החיסונית וסטרואידים על מנת שנוכל לטפל באנציפליטיס, לצד תרופות וטיפולים על מנת לנסות ולהפחית את הפרכוסים".

אמה של קרטישה מספרת כי התפללה לאלוהים וביקשה ממנו שיאמר לה מה לעשות, ובסופו של דבר בחודש אפריל 2019, קרטישה התעוררה מהתרדמת לאחר שבעה חודשים: "הופתעתי לגלות שישנתי במשך שבעה חודשים ואז התעוררתי משום מקום" מספרת קרטישה למראיין בכתבה. 

בתחילה הייתה קרטישה מבולבלת ואפילו לא זיהתה את בני משפחתה הקרובים, אך מאז מצבה משתפר בהדרגה לאחר שיקום וטיפול. בחודש אוגוסט 2019 חזרה קרטישה לביתה אליו עברה אמה על מנת לסייע לה בהחלמתה.  

בסיום הראיון ציינה קרטישה כי למדה להעריך את חייה והיא אסירת תודה לרופאים שטיפלו בה ולבני משפחתה שמעולם לא ויתרו עליה: "זה נס שאני כאן" סיכמה את דבריה.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 3.9 (28 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אביב גפן: "עזבו את בני ברק, הם לא אשמים"

במגזר הכללי אביב גפן הוא דמות מוכרת מתחום השירה שקנתה את פרסומה גם בזכות התבטאויות שנויות במחלוקת לאורך השנים, מגיפת הקורונה הובילה אותו שוב להתבטא באופן שנוי במחלוקת והפעם על המגזר החרדי אשר במשך שנים נתפס אצלו באופן שלילי

נס רפואי -שב להכרה שבוע לאחר שהוכש על ידי נחש

שבועיים לאחר שאושפז בבית החולים הדסה עין כרם כשהוא מורדם ומונשם עקב הכשת נחש, נראה כי תלמיד הישיבה רפאל חיים מנחם מנדל פוגל חזר לאיתנו והוא צפוי להשתחרר מבית החולים בקרוב. לאביו של רפאל חיים מנחם מנדל אין ספק כי התפילות הן שהובילו להחלמתו הפלאית של בנו

"גם אם בנותינו היו יכולות להיוולד מחדש, לא היינו רוצים שהן תהיינה אחרות"

הסיכוי ללידת תאומים זהים עם תסמונת דאון הוא אחד למיליון, הזוג ג'ודי ומאט פרי גילו זאת כשהרופא שלהם בישר להם: מזל טוב אתם בהריון עם תאומות, לשתיהן יש תסמונת דאון. מאז עסוקים השניים בהפרכת המיתוסים השליליים הנלווים לתסמונת

מלאך שהציל מאות אנשים: ראיון עם הרב ישעיהו הבר זצ"ל, שנערך לפני פטירתו

הוא עבר השתלת כליה בעבר, ומאז מדובר בפרויקט חייו. הרב ישעיהו הבר, יו"ר ארגון "מתנת חיים", בשיחה מרתקת על תקופת המחלה, על ההחלמה ועל ההחלטה הנועזת להקמת ארגון שמטרתו לעודד מודעות להשתלות כליה. אז מה מביא אדם מן השורה להקים ארגון מהפכני להצלת חיים? ראיון מעורר השראה

הכל מאת השם

הסיפורים הבאים לקוחים מן הספר "מנורת המאור", הספר "מבחר הפנינים" ומדברי בעל הנתיבות שלום מסלונים, ועיקרם אמונה שהכל מהשם יתברך

פלישת דובי הקוטב

לעיירה קטנה השוכנת באזור הארקטי ברוסיה פלשו 56 דובי קוטב רעבים והתושבים הכריזו על מצב חירום

אנחנו אור לגויים

מדינת ישראל מקדישה זמן ומאמצים לסייע לאנשים במוקדי אסון רבים ברחבי העולם, והדברים מטביעים חותם

"זה נס שאני כאן"

אם לשניים התעוררה לאחר שהייתה בתרדמת 7 חודשים והרופא הציע למשפחתה לנתק אותה מהמכשירים

סגולות נבחרות


סגולות תהילים קי"ט

פרנסה, זיווגים טובים וכל מילי דמיטב - מזמור קי"ט בתהילים יביא את כל הישועות אל חייכם ואל חיי יקיריכם

תהילים להצלחה בניתוח - פרקים סגוליים

לפניך תפילה להצלחה בניתוח + פרקי תהילים עוצמתיים. אנא ה' בידך נפש כל חי ורוח כל בשר איש. ובידך כח וגבורה לגדל ולחזק ולרפאות אנוש עד דכא, עד דכדוכה של נפש

סגולה ותפילה לזיווג לאישה - מרבי נחמן

תפילה לזיווג לאישה, למציאת בן זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א: "אותו איש שתמציא לי לזיווגי יהא איש טוב, איש נאה במעשיו, בעל מעשים טובים, בעל חן, איש משכיל וירא אלוהים, רודף צדקה וגומל חסד"
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |