קורונה - מה מסבירים לילדים?

הילדים שלנו נחשפים למידע אודות נגיף הקורונה מכל עבר, הגיעה העת לעשות סדר ולתווך להם את הנושא באופן המיטבי

09/03/20 | י"ג אדר התש"פ

 

סגולה נגד קורונה - הקדשת פרק תהילים לשמירה עליך ועל משפחתך היקרה! לפרטים לחצו

בימים האחרונים נדמה כי אין אדם במדינה שלא עוסק בדיונים אודות נגיף הקורונה. כשזה המצב, אין ספק שגם ילדינו נחשפו למידע הרב המסתובב בין אנשים, אמין ומוטעה כאחד. אספנו עבורכם טיפים ממיטב המומחים לבריאות על הדרך הטובה ביותר לדון בנושא הקורונה עם הילדים.

חשוב לדעת כי האופן בו אנו חווים את נגיף הקורונה הוא זה שישפיע יותר מכל על ילדינו. לכן, לפני שאנחנו ניגשים לדבר עם הילדים על הנגיף עלינו להיות רגועים. עלינו להזכיר לעצמנו כי העיסוק המוגבר בנושא בכל אמצעי התקשורת אינו מדד לרמת הסיכון בה אנו נמצאים באופן אישי.

 

אמא אני מפחד

אנשי מקצוע בתחום הגיל הרך מציינים כי פחד הוא תחושה טבעית של הילדים ויש לתת לו מקום, האופן בו נלמד אותו להתמודד עם הפחד יסייע לו לבנות חוסן פנימי, ועלינו למצוא את הדרך בה יוכל לעשות זאת באופן בונה.

יחד עם זאת, אל תכחישו לילדים את החששות והפחדים שלכם, אלא הראו להם כיצד אתם עצמכם מתמודדים עם אותם החששות והפחדים ושואבים תחושת ביטחון ורגיעה מן העובדה כי אתם נתונים בידיים טובות וסומכים על הרשויות במדינת ישראל כי הן דואגות לביטחון כל אזרחי המדינה.

 

למה אין עדלאידע השנה?

הורים רבים שותפים לאכזבה של ילדיהם כי לא יוכלו לחוות השנה את חגיגות הפורים, וזו העת להסביר להם, כל ילד על פי גילו, מדוע בוטלו השנה אירועים רבים בחג הפורים. אפשר לעודד אותם כי ביטול האירועים מאפשר לשמור על הבריאות. 

 

מתים מזה? למה אנחנו לא יכולים להיפגש אתם?

חשוב שלא לדון עם הילדים על סיבוכי המחלה ובתמותה אשר עשויה להיגרם ממנה. אם הילד מעלה את הנושא יש לציין כי אנשים לא מתים מן המחלה. אם הילד מתעקש כי שמע שיש מי שמתו מן החלה, יש להסביר לו כי מדובר באנשים שהיו חולים מאוד ולא להרחיב. אין צורך לתת לילדים הסברים מלאים, משום שהמידע הרב לא חיוני להם ואף פוגע בתחושת הביטחון שלהם. יש להסתפק בהסברים קצרים ופשוטים ככל הניתן. זה המצב גם כאשר מדובר בבני משפחה או חברים הנתונים בבידוד ולא ניתן להיפגש אתם. 

ניתן להסביר לילדים בקצרה כי קורונה הוא וירוס שהתגלה בסין לפני כשלושה חודשים ורוב החולים בו הם סינים או תושבים מן המדינות הסמוכות אליהן ולכן הסיכוי שנדבק קטן מאוד משום שאנחנו לא נוסעים לשם, או מכירים אנשים שביקרו בסין. לספר להם שאנשים שביקרו במדינות כאלו וחזרו לישראל שוהים בבית שבועיים בלי לפגוש חברים, כדי שאם נדבקו בטיול שלהם לא יוכלו להדביק אחרים. ולסיים כי מחלת הקורונה דומה לשפעת שהם מכירים, יש חום וכאבי גרון, מתעטשים, ומשתעלים ולפעמים גם כואב הראש. ולהסביר להם כי הרבה אנשים חלו בקורונה וכבר החלימו ממנה (ממש כמו כל שפעת אחרת).

מקורות מידע אמינים, עבורכם ועבור התיווך שלכם את הנושא לילדים, יכולים להיות רופא המשפחה, אתר משרד הבריאות ואתר מגן דוד אדום.

 

צריך לשתות חם? לחבוש כובע?

הילדים כבר מתורגלים לאופן בו אנו נערכים להתמודדות עם מחלות החורף וההנחיות שאנו נותנים להם כדי לא להדבק או במידה ונדבקו, כיצד להחלים במהירות. הכללים למניעת התפשוות נגיף הקורונה ברורים ופשוטים ליישום, וניתן לחזור עליהם עם הילדים באופן שיאפשר להם להרגיש כי הם נוקטים אמצעים כדי לשמור על עצמם, ועל אחרים.

  • להקפיד על נטילת ידיים.

  • להקפיד על שטיפת ידיים במים וסבון לפני ואחרי האכילה, ובכל פעם שיוצאים מהשירותים.

  • להשתעל ולהתעטש אל ממחטת נייר או אל המרפק בלבד.

  • לא לנשק מזוזות.


משעמם לי, מה עושים? 

בשל המצב אנחנו יוצאים הרבה פחות מהבית.  מטבע הדברים, הילדים נמצאים זמן רב יותר בבית וחשופים, כמוכם, לכלי התקשורת השונים. חשוב להגביל את זמן החשיפה שלהם לאמצעי התקשורת השונים ולהעסיק אותם בדברים שהם אוהבים לעשות, כך שלא יהיו חשופים לעיסוק הרב של התקשורת בנושא. אם הילדים נחשפים למידע הנדון בתקשורת, חשוב לדון אתם עליו לאחר החשיפה ולרכך אותו.

חשוב לשמור על סדר יום קבוע ככל הניתן ולתת מקום לשיחה על הרגשות, המחשבות והפחדים שלהם מן הנגיף.

 

 

סרטון אנימציה עם הסבר קצר על ניגיף הקורונה:

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.3 (57 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


"הפתק הזה מחזיר אותי בתשובה"

מגיפת הקורונה גרמה לכולנו לבחון מחדש את חיינו, גם רגעים שלכאורה לא עצרנו לתת עליהם דעתנו. הרב ישראל קליין שליט"א במכתב קצר אודות רגעי ההודיה היומיים שזימנה לחייו מגיפת הקורונה

מרן קנייבסקי שליט"א : "איסור חמור להכנס לביהכנ"ס להתפלל עם פלאפון שאינו כבוי"

בשעה טובה נפתחים היום בתי הכנסת, עם ישראל ייחל לחזרה לבית הכנסת, לתפילות ולשיעורי התורה. מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א פרסם השבוע מכתב מיוחד לעת זו ובו הוא קורא להקפיד על קדושת בית הכנסת, קראו את לשון המכתב

נגיף הקורונה עדין כאן

עטיית מסיכת פה ואף היא ההגנה החשובה ביותר, המאפשרת את ההקלות. חובה לעטות מסיכה בכל יציאה מהבית למרחב הציבורי ובעבודה! קראו וצפו בהנחיות. ונשמרתם לנפשותיכם

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפני מבחן

תהילים נ"ז הוא פרק המסוגל לתפילה לפני מבחן. לַמְנַצֵּחַ אַל-תַּשְׁחֵת לְדָוִד מִכְתָּם בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי-שָׁאוּל בַּמְּעָרָה: חָנֵּנִי אֱלֹהִים חָנֵּנִי כִּי בְךָ חָסָיָה נַפְשִׁי

תהילים לזיווג הגון מהשל"ה הקדוש

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, יְיָ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שֶׁתַּמְצִיא לִי בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וּבַחֲסָדֶיךָ הַגְּדוֹלִים אֶת זִוּוּגִי הָרָאוּי לִי בִּזְמַנּוֹ. זִוּוּג הָגוּן הָרָאוּי לְהוֹלִיד תַּלְמִיד חָכָם, גָּדוֹל בְּתוֹרָה וּבְיִרְאָה, מִזֶּרַע צַדִּיקִים וְאַנְשֵׁי אֱמֶת וִירְאֵי חֵטְא

סגולה מיוחדת לזרע של קיימא

בהקדמתו של "זרע שמשון" לפירוש לחומש, הוא כותב בצורה מפורשת שכל מי שילמד מספריו לעילוי נשמתו - הצדיק יתפלל לישועתו, במיוחד זרע קודש של קיימא
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |