" ישבת עם חברים, פגעת במישהו? יש לך מלאך שחור, הוא מחפש אותך"

הרב פינטו שליט"א בדברי חיזוק ומוסר על הקשיים בחיים, כפרת העוונות והמעשים הטובים. אל תפספסו

07/07/21 | כ"ז תמוז התשפ"א

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

מדברי הרב בסרטון:

 

לאדם יש אבא. יש לו בית, יש לו פרנסה, יש לו הכל. לאבא שלו אין מה לאכול, אבא שלו אוסף זבל מהפחים. אותו אדם יכול להיות שלם בבית שלו?


לקדוש ברוך הוא אין בית

הקדוש ברוך הוא, הוא האלוקים שנתן לנו בית, הוא נתן לנו הכל ואין לו בית. התורה אומרת: "בְּמִסְתָּרִים תִּבְכֶּה נַפְשִׁי" (ירמיהו, יג, י"ז). הקדוש ברוך הוא בוכה בשמים במקום שקוראים לו מסתרים. על זה שגלה מארצו, שנחרב ביתו. וכי טוב לקדוש ברוך הוא שעם ישראל במצב שלנו היום? אנחנו העם הנבחר. הקדוש ברוך הוא לא ברא את אומות העולם אלא לשרת את עם ישראל.ראית פעם שועל עם חשבון בנק?

הגמרא אומרת, האם פעם ראית שועל או עז או כבש או ציפור שיש לו חשבון בנק והוא צריך לדאוג לכסף? הוא עף, מה שהוא מוצא - אוכל, והוא מוצא הכל. ואנחנו, שהעולם נברא בשבילנו, אנחנו כל היום צריכים להתמודד: מה עם הבנק? מה עם תשלומים? מה עם הדברים?. למה? אומרת הגמרא, כי הלכנו בדרך לא טובה. כי עיקמנו את אורחותינו, כי לא יישרנו את דרכנו. אנחנו העם הנבחר שהיה צריך להיות לנו כל הטוב שבעולם, לנו קשה ולחיות, עופות ובהמות הכל קל. לנו היה צריך להיות קל. אבל אנחנו טועים ועל הטעויות שאנחנו טועים, אנחנו משלמים.


הכל זה כפרת עוונות

אדם רוצה לטוס, כשהוא מגיע לטיסה לא מעלים אותו למטוס. זה צער. אדם חושב שהארנק שלו במקום מסוים ובסוף מתברר שהוא במקום אחר, זה כפרת עוונות. אדם הלך לחייט שיתפור לו חליפה, החליפה צרה. הגמרא אומרת, זה כפרת עוונות. כל דבר יש בזה כפרת עוונות על עוון שעשית. ישבת עם חברים, פגעת במישהו? יש לך מלאך שחור, הוא מחפש אותך. היום, מחר, שבוע, חודש. משהו לא יסתדר לך? זה מה שעשית. רימית מישהו במסחר? זה מחכה לך. לפעמים זה מחכה 20 שנה, אבל מתי שבאמת יהיה במצב קריטי, זה יבוא לך בפנים.


תהיה אדם טוב, לכל

לכן אדם, כמה שיהיה יותר טוב, בן אדם לחברו, בן אדם למקום, לא משנה מה. מה שתעשה "יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ." (תהילים, קכא, ה'). השם כמו צל. אתה זז - הצל זז, השם זז. אם צריך השם אלוקה, מהבשר שלך אתה תחזה ותרגיש מה אלוקים רוצה ממך. "דע מה למעלה ממך" (משנה, מסכת אבות, ב', ע"א).

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


מאיפה מגיעות המצוות שלך?

הרב יאישהו פינטו שליט"א מבקש שתבדוק עם עצמך מהיכן מגיעות המצוות שלך, מבאר מהי קליפת נוגה ומדגיש כי על כל אדם להישאר מי שהוא ולא לנסות להיות מישהו אחר

מה התיקון שלי?

הרב יאשיהו פינטו שליט"א על התיקון בימינו ועל כוחה של מילה קטנה אחת

"למה זה קרה לי?"

כולנו עושים טעויות, אומר הרב פנגר, אנחנו רק בני אדם. עלינו לזכור כי בכל פעם שקורה לנו משהו טוב אנחנו עתידים לצמוח ממנו.

סגולות נבחרות


סגולה לבנים צדיקים

זֶה שֶׁמְּזַכֶּה הָרַבִּים לְשֵׁם שָׁמַיִם, מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה יִזְכֶּה לְבָנִים צַדִּיקִים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |