הטיפ של הרב יגאל כהן לפרנסה בשפע כל החיים

המשפחה שניצלה ממוות בזכות משחק שחמט

מה עושות מילות הקדיש לנפטר? חשוב

איך מבקשים סליחה מאדם שנפטר?

''מה שקצוב לך מהשמים יגיע עד הפה'' - הרב בידרמן בשיעור מרתק

אמונה וביטחון

המכתב המפתיע ממס הכנסה הגיע כדי...

"באמצע בין הזמנים של חודש אב, אני מקבל מכתב נוסף ממס-הכנסה. בתחילה חששתי, אבל בסופו של דבר פתחתי את המעטפה. והנה, אני קורא ולא מאמין…''


22/08/21 | י"ד אלול התשפ"א

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

יש לך ווטסאפ? הגיע הזמן להצטרף אל קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

 

הרב הגאון ר' אליהו חיים כהן שליט"א, מחבר סדרת ספרי 'אוצרות התורה' מוסר שיעור קבוע בעיר ראשון לציון. אחד המשתתפים, יהודי יקר בשם משה ימני הי"ו, סיפר לו סיפור מיוחד שהתרחש עימו והוא מיהר למוסרו לנו ע"מ שנפרסמו בעלון. והנה הסיפור, כפי שכתב זאת משה בעצמו:

"מיד לאחר נישואיי בשעה טובה ומוצלחת עם בת זוגתי, החלטנו שאנו מעשרים מכל ההכנסות מעשר-כספים לצדקה, כידוע. יהיה מה שיהיה. ואכן, זיכנו השם לעמוד בזה.

"לאחר זמן-מה, נודע לי שיש חוק האומר שכאשר תורמים לעמותות רשומות, כמו: ישיבות וכוללים, ארגוני חסד וכד' מקבלים מהמס-הכנסה החזר חלקי על כך. ובאמת, בסוף שנת המס (כפי שקוראים לזה) הצטברו בידינו כמה קבלות אותן הגשנו למס-הכנסה, שאכן שלחו לנו החזר בסכום נאה. כמובן שמיהרנו לעשר גם ממנו… כך במשך תקופה ארוכה, אני מעשר כראוי, מקבל מחלק מהמקומות קבלות, מעביר אותם למס הכנסה ומקבל על כך החזר, תוך כדי שאני מעביר גם למס-הכנסה את מה ש'מגיע' להם מההכנסות שלי.

"באחת הפעמים, אני מקבל טלפון מהפקיד מס הכנסה, שמברר אצלי על כמה חובות שלטענתו קיימים. כלומר – לא שילמנו להם כראוי. אני ידעתי, שאני משתדל לשלם להם בקביעות את מה שהם אמורים לקבל, תמידין כסדרן. לא הבנתי מהיכן הפקיד הזה ממציא את החובות הללו. ניסיתי לומר לו שאני משלם בכל פעם את כל הסכום ולא מחסיר כלום, אך הוא עוד מודיע לי, שגם לאחר הזיכוי על הקבלות של התרומות, נשאר חוב על סך 676 שקלים. לא עזרו כל הוויכוחים וההכחשות שלי. הוא שלח לנו ספח בדואר, בו נכתב שאנו נדרשים לשלם את הסכום הנ"ל עד לאזור סוף חודש תמוז של אותה שנה.

"אמנם החוב לא שבר אותנו, שהרי סוף סוף מדובר בכמה מאות שקלים ותו לא, ועד עכשיו שילמנו פי כמה וכמה מהסכום הזה למס-הכנסה, אך אמרתי לעצמי: רגע, אנו הרי קיבלנו על עצמי, שמכל ההכנסות שלי ושל אשתי נעשר מעשר כספים כראוי, ואנו גם יודעים ש"עשר, בשביל שתתעשר" – כלומר, מבטיח לנו הקב"ה שאם נעשר מעשר-כספים כראוי, נתעשר, ואני גם יודע בבירור שעישרתי בצורה מושלמת. אז מנין, למען ה', מנין צץ פתאום החוב הזה?

"הדבר הטריד אותי במשך כמה שבועות, ולא נתן לי מנוח. היה זה בעבורי ניסיון באמונה. נכון שהסכום הזה הוא לא כ"כ משמעותי, אבל… היכן ההבטחה של הקדוש ברוך הוא לעשירות? בכל זאת, זיכני ה' לעמוד בניסיון כראוי ולהתחזק באמונה. אמרתי לעצמי: הקב"ה מעמיד אותי בנסיון, הוא רוצה לבדוק האם גם כשקורים פתאום דברים לא ברורים שאין שום דרך בעולם להסביר אותם, האם אמשיך להאמין בו באמונה שלימה ואמיתית, או שחס ושלום תיחלש קצת אמונתי.

יומיים לפני התאריך האחרון לתשלום ה'חוב', הלכתי לסניף הדואר ושילמתי את הסכום במלואו. כל הדרך זימזמתי לעצמי: 'כל מאן דעביד רחמנא, לטב עביד…'

"המשכתי כרגיל בעיסוקיי וכמעט שכחתי מהמקרה. כמעט שכחתי, אבל משמים דאגו להזכיר לי שאכן, ממעשרות מתעשרים, גם אם זה לא מגיע מיד, וגם אם לא לאחר שבוע, אבל זה מגיע בסופו של דבר.

"באמצע בין הזמנים של חודש אב, אני מקבל מכתב נוסף ממס-הכנסה. בתחילה חששתי, וחשבתי ש"הנה, הם ראו שאתה משלם חובות ש'מפילים' עליך כמו 'ילד טוב', הם דאגו לך לעוד אחד כזה"… אבל בסופו של דבר פתחתי את המעטפה. והנה, אני קורא ולא מאמין, כמו שבוודאי רבים מקוראי העלון – קוראים לא מאמינים:

נכתב שם שהם מצאו שיש לי זיכוי על סך של 6,699 ,₪ כמעט פי עשר מהסכום ששילמנו, ושהסכום הזה הועבר כבר לחשבון הבנק שלי.

מנין הם המציאו את זה? לא יודע, כמו שאני לא יודע מנין הם המציאו את החוב… הקדוש ברוך הוא הראה לנו, שמה שנאמר "עשר בשביל שתתעשר" זה "עד הסוף", בלי חכמות. גם אם בהתחלה זה לא נראה כך. ישתבח שמו לעד.

מאז, אני מתפלל לקב"ה ומבקש שישלח לי עוד כמה חובות וזיכויים כאלו. אני אשמח מאוד… ואם יש אי מי מקוראי העלון שעדיין לא מאמין, דאגתי לצרף גם את הספח של הזיכוי.

ולסיום: כמובן, שגם מהסכום הנכבד הזה שקיבלנו דאגתי לעשות מעשר-כספים. אל תדאגו…"

(גיליון 'קבלת שבת')

 

יש לך ווטסאפ? הגיע הזמן להצטרף אל קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

אמונה וביטחון

מסר מצמרר לעם ישראל מהאב ששיכל את ילדיו בתאונה

אמונה וביטחון

''רק כשהגעתי לצומת הבנתי ש'מסע המוות' שלי הסתיים...''

אמונה וביטחון

בשבת הקרובה: ''רק כך תזכו באמת לכל הישועות''

אמונה וביטחון

זקוק לתפילות שלכם: יניב מעודד התבשר על מות ילדיו ז''ל

אמונה וביטחון

הפעוטה אדל הובאה למנוחות: "אין לנו שום תלונות על הקב"ה''

אמונה וביטחון

המסע שלא כל אחד זוכה לעבור - עכשיו בהישג ידכם!

אמונה וביטחון

האב השכול מנתיבות: "זכינו לגדל נשמה קדושה 6 וחצי שנים"

אמונה וביטחון

למה אתם מקיימים מצוות?

אמונה וביטחון

ממד הזמן קיים רק בעולם הזה

אמונה וביטחון

למה אתם הולכים לקבל ברכה מהרב?

אמונה וביטחון

הלכתי לאסטרולוג שאמר לי: "אתה תהיה לך פרנסה בדוחק", האם זה נכון?

אמונה וביטחון

"מי שהולך לאסטרולוגים וקוראים בכף היד, הוא טיפש"

אמונה וביטחון

אדם חייב לעבור ניסיון לפני שהוא עולה מדרגה רוחנית

אמונה וביטחון

חוכמת הכוכבים והמזלות של חכמינו הקדמונים

אמונה וביטחון

כל יהודי עובר עשרה ניסיונות קיומיים

עוד מאמרי תוכן בנושא אמונה וביטחון

X
  • © כל הזכויות שמורות