"אין איש בעולם שיכול עזור לילד יותר מאשר הילד בכבודו ובעצמו"

הרב אליהו רבי: אם השכלנו בחינוך לא להורות לילד מה לעשות, אלא לגרום לבד להחליט מה לעשות ולקבל את ההחלטה הזו. הרי שהצלנו את חייו.

23/08/21 | ט"ו אלול התשפ"א

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

מדברי הרב בסרטון:

 

ההחלטה שקיבל ה'בן איש חי'

מספרים על רבינו ה'בן איש חי' כי כאשר היה ילד נפל לתוך הבאר והיו בטוחים כי נפח את נשמתו. בניסי ניסים הצליחו להצילו ברגעים האחרונים. כשהתעורר בעודו שוכב על מיטת חוליו, התחייב לקדוש ברוך הוא להקדיש את כל חייו לתורה. וכך היה. 

 

תן לילד קבל את הדברים מיוזמתו

אנחנו מאמינים כי כל אדם יכול להתחזק, כל ילד יכול להפוך להיות אחד מגדולי הדורות. אבל אנחנו מבינים דבר אחד חשוב יותר, אם הילד קיבל את זה על עצמו מיוזמתו אין משהו שיכול להתחרות בכך. לא כי אנחנו התעקשנו, לא כי אנחנו שכנענו, אלא כי הוא מיוזמתו בחר בכך. הגמרא במסכת ברכות אומרת: "טובה מרדות אחת בלבו של אדם יותר מכמה מלקיות". כלומר, תחבוט באדם מאה מכות, לא תישר אותו כמו מכה אחת שהוא נותן לעצמו בתוך הלב ואומר: "בוא ונפתח בדף חדש".

 

אין איש בעולם שיכול לעזור לילד יותר מהוא עצמו

אין אדם בעולם שיכול לעזור לך יותר מאשר אתה בעצמך.אין איש בעולם שיכול עזור לילד יותר מאשר הילד בכבודו ובעצמו. אם השכלנו בחינוך לא להורות לילד מה לעשות, אלא לגרום לבד להחליט מה לעשות ולקבל את ההחלטה הזו. הרי שהצלנו את חייו. הרי שהפכנו אותו מההוא שמקבל פקודות, לאותו אחד שמייצר את הפקודות לבד ומוביל את חייו בהצלחה.

 

תן לו לקבל את ההחלטות בדרכו

חנוך לנער על פי דרכו, גם כי יזקין לא יסור ממנה. תן לו שמיוזמתו יקבל על עצמו את הדברים הטובים, תן לו שיקבל לבד את ההחלטות הנכונות. תכוון אותו לשם ותו לא, ותראה עד כמה ילד כזה יוצא מוצלח ומבורך הרבה יותר, מכיר את הדרך ויודע להתגבר על כל האתגרים והמכשולים של החיים.

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


הורים כחוקרים פרטיים

הרב אליהו רבי מבקש ממך לשאול את עצמך האם אתה מתפקד בתור חוקר פרטי מול הילדים, אם כן אתה חייב לקרוא את הדברים שלו

העיקר והתפל בחינוך הילדים

הרב ישראל אברג'יל מספר על הורים שלא הכירו את בן הזוג של בתם עד שהיה מאוחר יותר, מה עושים כדי שזה לא יקרה לכם?

גידול ילדים כרוך באכזבות

הרב ישראל אברג'יל על האכזבות ההכרחיות בגידול ילדים ועל הנקודות המיוחדות והחלשות שיש לכל ילד וצריך להכיר

מתי מסתיים החינוך?

הרב אורי גמסון בסיפור מרתק על התנא פלימו ועל המסר שכל אדם צריך ללמוד על מהות החינוך

איך מגדלים ילדים מוצלחים ללא פחדים?

בסרטון העוצמתי הזה מסביר הרב אליהו רבי על פי משנתו של הרב מנחם מנדל שניאורסון זצ''ל - איך אפשר לגדל ילדים שלא יפחדו מכלום בעולם מלבד מהבורא יתברך? צפו

סגולות נבחרות


סגולה לכשפים וקשרים

מי שחושב שעשו לו כישוף או קללה, רחמנא ליצלן, בדקנו איך וכיצד להנצל מכשפים שעשו לו?

תפלה על החולים - סגולה לרפואה

פרקי תהילים: כ, ו, ט, יג, טז, יז, יח, כב, כג, כח, ל, לא, לב, לג, לז, לח, לט, מא, מט, נה, נו, סט, פו, פח, פט, צ, צא, קב, קג, קד, קז, קטז, קיח, קמב, קמג, קמח. ואחר כך יאמרו את הפסוקים בפרק קי"ט בהתאם לשם החולה. ואח"כ את הפסוקים של אותיות קר"ע שט"ן.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |