אמונה וביטחון

מפתיע: למה הוריש המיליונר הגוי את כספו ליהודי שלא הכיר?

סיפור מופלא על דרכו המופלאה של בורא העולם לפרנס את בניו


29/08/21 | כ"א אלול התשפ"א

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

 

סיפור נפלא סיפר הגאון רבי אשר וייס שליט"א על אברך תושב העיר מנצ'סטר באנגליה, אשר מקדיש את כל עתותיו ללימוד התורה הקדושה בהתמדה עצומה. גם כאשר משפחתו הלכה וגדלה, המשיך האברך לשקוד על תלמודו, וכל ניהול הבית נפל על אשתו הצדקנית, שמסרה את נפשה למען לימוד התורה של בעלה. משפחה שלמה של מסירות נפש, מצד האב ומצד האם, והילדים בעקבותם. וכל הסובבים תמהים, כיצד הם מתפרנסים?? משפחה כה גדולה? ותמיד צהלתם על פניהם. אך האב לא הפסיק, המשיך ולמד, המשיך והתמיד, והמשפחה הולכת וגדלה, והנה למזל טוב נולד למשפחת המתמיד בנם השנים עשר, ולאחר מכן אף נולד הבן השלוש עשרה, ואף מציאות זו ותוספת הקושי בבית, לא הכריעו את האב מהמשך לימוד התורה. הנאתו ממתיקות התורה, יחד עם החיזוק הרב שקיבל מאשתו וילדיו, הם שנתנו לו את העוז ותעצומות הנפש להמשיך בהתמדתו.

עם ריבוי הקשיים בפרנסת וכלכלת בני המשפחה, התחזקה בלבם מידת הבטחון בה' יתברך בהיותו הזן ומפרנס לכל. כל ניסיונותיהם של ידידיו ומכריו לשכנעו כי יצא לעבוד למחייתו לפחות חצי יום, ובכך יקל מעליו את עול הפרנסה, נפלו על אזנים ערלות. קשור הוא ללימוד התורה בעבותות אהבה שאין מי שיכול להתיר אותן.

יום אחד כאשר חזר האברך לביתו מבית המדרש, מבחין כי בתיבת הדואר מחכה לו מעטפה, אשר חזותה הוכיחה כי זה אינו מכתב רגיל ככל המכתבים שמקבל בדרך כלל, ואכן מכתב זה הכיל הזמנה מבית המשפט המחוזי למשפט שידון בענייניו, תמיהה גדולה היתה זו, וכי מה לו ולבית המשפט, מה לאברך שכל סדר יומו מתנהל בתוככי בית המדרש לעשות בבית משפט, הרי ודאי לא עבר עבירה פלילית, ואף אין שום עסקה ממונית בה יכול היה להסתבך.

התמיהות רבות אבל תאריך המשפט הגיע, ואז מתברר לו כי על פי צוואתו של אחד מגדולי המיליונרים בעיר, הוא היורש היחידי של כל נכסיו, שהסתכמו בלא פחות מכמה מיליארדים. פליאתו גדלה עוד יותר, עתה כבר היה בטוח כי מאן דהו חומד לו לצון, מה לו ולמיליונר גוי שכלל לא הכירו ולא שמע עליו בימי חייו, לא היה לו ספק כי יש כאן טעות, אך השופט בשלו הסביר שאין כאן שום טעות, המנוח היה ערירי, ומאוד אהב ילדים, ולכן ביקש בצוואתו לתת את כל רכושו למשפחה הגדולה ביותר בעיר. 'בדקנו במרשם התושבים' המשיך השופט 'ומצאנו שמשפחתך בת שלושה-עשר הנפשות היא הגדולה ביותר בכל העיר'. אמנם יש בעיר משפחות נוספות עם שנים-עשר ילדים, אך בנכם השלוש-עשרה, שנולד לכם לפני שבועיים, הפך אתכם למשפחה הגדולה ביותר בעיר, ולכן, לכם בלעדית מגיעה הירושה!'

 

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו?  לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא אמונה וביטחון
X
  • © כל הזכויות שמורות