אמונה וביטחון

הלכתי לאסטרולוג שאמר לי: "אתה תהיה לך פרנסה בדוחק", האם זה נכון?

הרב יגאל כהן פונה לאנשים שהולכים לקרואים בקפה, בקלפים ובכף היד, ושואלים אותו האם הדברים שהם אומרים נכונים או לא


03/11/21 | כ"ח חשון התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

מדברי הרב בסרטון:

 


מה יהיה איתך בעתיד?

הגמרא מספרת על רב נחמו. רב נחמן אמו, לפני שילדה אותו, הלכה לחוזים בוככבים ושאלה אותם: "מה יהיה עם הבן הזה?". הם אמרו לה: "הוא יהיה גנב גדול מאוד". וכן על זה הדרך, על הרבה הרבה מקרים שאנחנו רואים שהלכו לחוזים בכוכבים וראו: "אתה יהיה לך בפרנסה בשפע", "אתה יהיה לך פרנסה בדוחק". היום לקחו את זה כבר לכיוונים של ביזנס, לעשות כסף. קוראים בכף היד, קוראים בקפה, קוראים בקלפים, כל מיני שטויות והבלים.
 

האם התחזיות נכונות?

השאלה היא האם זה נכון, והאם יש משהו שאפשר לעשות כנגד זה. האם נכון ללכת לאותם אנשים? ואם כבר הלכנו ושמענו, האם הדברים שלהם נכונים או לא נכונים?


מזלו של האדם

אדם נולד במזל. הגמרא מספרת, יש אדם שנולד במזל של מנהיגות. רב אשי נולד במזל של מנהיגות והיה עודיהודי שנולד בדיוק בשעה שלו, במזל של מנהיגות. רב אשי נהיה הנשיא של עם ישראל - הרב הראשי של ישראל, והשני נהיה ראש המאפיה - היה העברין מספר אחת של ישראל. זה לקח את המנהיגות שלו לתורה, מצוות ומעשים טובים - להנהיג את עם ישראל לדרך טובה. וזה לקח את המנהיגות שלו - להנהיג אותם לדרך רעה.

אומרת הגמרא, יש אדם שנולד במזל של דמים, אוהב דם. אז יכול להיות שחס ושלום יהיה רוצח, ויוכל להיות שבזכות התורה הקדושה, בזכות הלימוד, הוא ישפר את עצמו ויהיה שוחט, יהיה מוהל.

יש אדם שנולד עם תאוה לכסף. הרב נחמן לקח את התאוה הזו ועסק בדיני ממונות. לקח את התאוה שלו לממון אל התורה ונהיה הדיין הכי טוב בדור. כל תאוה אפשר לקחת למקמות טובים.

 

תמים תהיה עם ה' אלוהיך

תמים תהיה עם ה' אלוהיך. אל תפחדו מחוזים בכוכבים, אל תגשו אליהם, אל תגשו לאף רב שיגיד לכם מה יהיה בעתיד שלכם. ורב שיגיד לכם, זאת טעות רבותי היקרים. מסיבה פשוטה זו טעות, מי אמר לך שזה יקרה? הרי יכול להיות שמעשיך יעלו אותך ומעשיך יורידו אותך. הרב אומר: "יהיו לך שני ילדים", מי אמר שבעוד יומיים האדם לא יעשה מעשה כל כך גדול שבזכותו יגיעו לו 10 ילדים. או שחלילה יעשה מעשה כל כך רע, שגם את שני הילדים שכביכול מגיעים לו יאבד, חס ושלום.העיקר הוא האמונה

מי יכול להבטיח מה יהיה? הכל תלוי במעשים שלנו. לא משנה מה כתוב עליך, באיזו שעה נולדת, לא משנה אם הקדוש ברוך הוא ברא אותך עם יצר מסוים, אתה יכול לקחת את הדבר הזה ולהפוך אותו לדבר טוב יותר. העיקר הוא האמונה, שהיא עיקר הכוח של עם ישראל. ואדם שהולך לחוזים כאלו מאבד את האמונה הזו.

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו?  לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא אמונה וביטחון
X
  • © כל הזכויות שמורות