הסגולה הכי גדולה לקראת יום כיפור

הרב רפאל אביטן מבאר את כוחה של הסגולה הגדולה ביותר שיוכל אדם לעשות לפני יום הכיפורים

22/09/21 | ט"ז תשרי התשפ"ב

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

חז"ל גילו לנו כי יום הכיפורים אינו מכפר על עבירות שבין אדם לחברו, עד שיפייס את חברו. יש מספר טעמים לכך, הגדול מביניהם הוא משום שבורא עולם אומר כי העולם הזה מתנהל מידה כנגד מידה, אם אדם רוצה שהקדוש ברוך הוא ימחל לו על דברים שעשה לא כראוי, הוא צריך למחול לחברו על דברים שעשה לא כראוי. ואדם יכול לפנות לקדוש ברוך הוא ולטעון כי חברו חצה קו אדום, בתשובה יכול הקדוש ברוך הוא לומר לו בדיוק אותו הדבר ולומר לאדם כי הוא עדיין מצפה למחילה מהקדוש ברוך הוא.

הקדוש ברוך הוא רוצה שנראה לו איך אנחנו מתנהגים. ברגע שנמחול ונעביר על מידותינו הקב"ה ימחול ויעביר על מידותיו. בעל התניא גילה לנו כי האור הכי גדול בעולם הוא האור של 'ואהבת את ה' אלוקיך' ומבאר הרב רפאל אביטן: כשאדם זוכה לאהבת השם, וליבו נמס בקרבו מתחושת 'אני קרבת אלוקים לי טוב', זה האור הכי גדול שיש בבריאה. אבל האור הזה צריך כלי לשכון בו. איזה כלי יכול להכיל את האור הזה? אומר בעל התניא: "ואהבת לרעך כמוך", זה הכלי של 'ואהבת את ה' אלוקיך'. מבאר הרב רפאל אביטן: כשאתה אוהב את החבר שלך, בורא עולם שוכן בתוכך.

הבעל שם טוב אמר כי מי שאוהב את האבא, אוהב את הבנים. אדם לא יכול להיות חבר של מי שלא אוהב את ילדיו, שפוגע בילדיו. כך גם בורא עולם, שלא אוהב ולא רוצה שיפגעו בילדיו, גם אם אדם בטוח שיש צדק במעשיו. כשמגיע יום הכיפורים השם יתברך אומר 'בואו, תראו לי איך אתם בעצמכם מוכנים לסלוח ולקיים את מה שאתם מבקשים ממני. אתם מבקשים מחילה, סליחה וכפרה לפנים משורת הדין, תקיימו את זה בעצמכם, אפילו שפגעו בכם'. 

כשאדם מקפיד על מישהו שפגע בו, מבאר הרב רפאל אביטן, שני הצדדים נענשים:

מי שפגע - אם לא עשה תשובה ולא ביקש סליחה ולא ניסה לפייס את האדם בו פגע, זו בעיה חמורה מאוד. ברגע שיש לאדם אחר קפידה עליו משום שגרם לו צער זה דבר מאוד חמור בשמיים.

מי שנפגע - מי ששומר טינה למי שפגע בו, אומרים חז"ל, גם נענש. מדוע? בשמים בודקים אם לאדם שמקפיד על מי שפגע בו יש אחרים שמקפידים עליו בגלל פגיעותיו בהם. האם אותו אדם נזהר בכבוד אחרים כמו שהוא מבקש שיזהרו בכבודו? אם הוא צדיק, משמים פועלים.

עלינו להוריד מעלינו את כל הקיטרוגים, את כל המסתמות שיש בינינו, לשים את הכל בצד ולצאת להתחלה חדשה. ברגע שאדם סולח ומראה לבורא עולם כי סלח ומחל למי שפגעו בו, גם ריבונו של עולם, מידה כנגד מידה, ימחל לו, יסלח לו, יכפר לו על הדברים הכי גרועים שעשה. ואז בעזרת השם נפתח דף חדש, לבן, בין אדם לחברו ובין בורא עולם לאדם.

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


מתי נכנס צום יום כיפור תשפ"ב 2021?

רוצים לדעת מתי נכנס החג? מתי מסתיים הצום בארץ? לפניכם הזמנים המדויקים בערים שונות בארץ. לפרטים המלאים ולזמנים המדויקים בגרסה מותאמת למובייל גלשו לאתר

סגולות נבחרות


סגולה עצומה בת 3 מילים בלבד

סגולה נפלאה מרבי מרדכי שרעבי, מגדולי המקובלים בדורו, שכל מי שיעשה אותה מבטיח לו רבי מרדכי שרעבי כי יתקן את העבר שלו, ישפר את ההווה שלו ויכתיב לעצמו עתיד טוב יותר. והתיקון שפועל מי שעושה את הסגולה הזו הוא תיקון עצום, וזו לשונו הקדושה של הרב מרדכי שרעבי. 

תפילה סגולית לשלום החיילים

התפללו לשלום החיילים - תפילה מיוחדת לשלום החיילים. אנא ה’ שמור והגן על עבדיך צאן מרעיתך חיילי צבא ההגנה לישראל, הצילם מפח יקוש, לא תאונה אליהם רעה, ונגע לא יקרב באהליהם, ותצילם מכל מיני פורענויות ותאונות המתרגשות לבא בעולם

סגולה להצלחה בעסק

מתוך סגולות החיד"א – איזה פרק תהילים יש לקרוא להצלחה בעסק, ומתי יש לקרוא אותו?
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |