אמונה וביטחון

כל יהודי עובר עשרה ניסיונות קיומיים

הרב יאשיהו פינטו שליט"א: כל ניסיון הוא מבחן, כל יהודי עובר עשרה ניסיונות קיומיים, מה קורה אחרי ניסיון קיומי?


04/10/21 | כ"ח תשרי התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

מדברי הרב בסרטון:

 

כל ניסיון זה מבחן

אדם צריך לדעת, כל ניסיון שהקדוש ברוך הוא נותן לו, ניסיון זה מבחן. זה מבחן, אם אתה יודע לעמוד במבחן. מה זה ניסיון? כל יהודי קיבל עשרה ניסיונות קיומיים. כל יהודי בחיים עובר עשר תחנות. ניסיון קיומי, אדם יכול לעבור ניסיון קיומי גם אם הנסיון הקיומי הוא לא גדול ולא חזק.

 

מה זה ניסיון קיומי?

אדם יכול לעבור ניסיון קיומי כשכואב לו הראש, כלום. מה זה כאב ראש? אתה יכול כל החיים שיכאב לך הראש וזה כלום, אבל פתאום כאב הראש הזה הוא ניסיון קיומי. כאב הראש הזה, אתה מרגיש שאתה לא יכול לעמוד בזה, אולי אתה חולה באיזו מחלה, אולי יש לך... אולי אין לך... נכתב עליך שכאב הראש הזה הוא ניסיון קיומי. ברגע שיש לאדם ניסיון קיומי, הוא מסתכל ימינה - הדלת סגורה, הולך לרופא ואומר לו שכואב לו הראש - הרופא אומר זה כלום. הוא אומר לעצמו "הרופא הזה לא יודע, אני אלך לרופא אחר". זה כלום, אבל בראש שלו הרופא הזה לא יודע. אז הוא הולך לרופא אחר וגם הרופא הזה אומר "זה כלום", והוא שוב אומר לעצמו "הרופא הזה לא יודע". נכנסה לו בראש מחשבה שכאב הראש הזה הוא מחלה. ובאמת, זה כלום. אבל זה ניסיון. כל מה שהוא עושה, והוא בצער, בדאגות ובפחד, זה ניסיון קיומי.

 

כל  יהודי עובר עשרה ניסיונות קיומיים

כל יהודי עובר עשרה ניסיונות כאלו בחיים. אדם לא יודע מתי זה יבוא לו. זה יכול לבוא הרגע, עוד שעה, עוד שבוע, עוד שנה... אבל עשרה ניסיונות כאלו, בצורות אחרות, כל יהודי חייב לעבור. ואם אדם עבר ניסיון קיומי, הוא עולה דרגה בחיים והוא נהייה משהו אחר. הוא נהיה יותר גדול, יותר קרוב לשם, יותר חזק, יותר מרומם, נפש יותר קדושה, נפש יותר מרוממת.

 

מה קורה אחרי ניסיון קיומי?

אם הוא לא עובר את הניסיון הקיומי, זה חלון שנשבר. כמה שתדבקי אותו, נשאר שבור. תוסיף דבק ועוד דבק ועוד דבק, החלון נשאר שבור, לא יתאחה לעולם. אדם חייב לעבור ניסיון קיומי, יהודי חייב לעבור עשרה ניסיונות קיומיים.  ברגע שיהודי עובר ניסיון קיומי, הוא עולה דרגה אחת למעלה. הוא עולה מדרגה, לדרגה יותר גבוהה, דרגה יותר קדושה והוא עולה למעלה יותר גדולה. לכן כל אדם צריך לדעת, כל דבר שיש לו בחיים, לבדוק. ניסיון קיומי, תהיה חזק בניסיון קיומי. אחרי הניסיון הקיומי, האדם יעלה לדרגה יותר גבוהה. אדם יהיה מציאות אחרת, הכל יהיה אחרת. כל המהות של החיים של האדם תהיה אחרת. 

כמה שאדם חזק בניסיון קיומי, הוא עולה דרגות והקדוש ברוך הוא נותן לו סייעתא דשמייא, ונותן לו כוח ונותן לו הצלחה גדולה. אך כשאדם לא עומד בניסיון קיומי, זה דבר קשה וחמור.

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

אמונה וביטחון

כך תישמרו מהפיגועים הקשים: סגולה ממרן הרב מאיר מאזוז שליט"א

אמונה וביטחון

"אתם חיים בניסים!" השופט שינה את עמדתו הבלתי מתפשרת תוך דקות אחדות

אמונה וביטחון

מדהים: להגיע לאמונה בה' מתוך אמונה בעצמך

אמונה וביטחון

"האם אתה יהודי מאמין?"

אמונה וביטחון

"הרב גלינסקי, הוגשה נגדך תלונה"

אמונה וביטחון

מסר מצמרר לעם ישראל מהאב ששיכל את ילדיו בתאונה

אמונה וביטחון

''רק כשהגעתי לצומת הבנתי ש'מסע המוות' שלי הסתיים...''

אמונה וביטחון

הנוכל תכנן את השוד בקפידה, אך שכח דבר אחד...

אמונה וביטחון

בשבת הקרובה: ''רק כך תזכו באמת לכל הישועות''

אמונה וביטחון

זקוק לתפילות שלכם: יניב מעודד התבשר על מות ילדיו ז''ל

אמונה וביטחון

הפעוטה אדל הובאה למנוחות: "אין לנו שום תלונות על הקב"ה''

אמונה וביטחון

המסע שלא כל אחד זוכה לעבור - עכשיו בהישג ידכם!

אמונה וביטחון

האב השכול מנתיבות: "זכינו לגדל נשמה קדושה 6 וחצי שנים"

אמונה וביטחון

למה אתם מקיימים מצוות?

אמונה וביטחון

ממד הזמן קיים רק בעולם הזה

עוד מאמרי תוכן בנושא אמונה וביטחון

X
  • © כל הזכויות שמורות