אמונה וביטחון

חוכמת הכוכבים והמזלות של חכמינו הקדמונים

הרב עופר ארז במשל עוצמתי על משה רבינו, המלך פרעה, העבר וההווה. כל אחד מאיתנו מחובר ישירות לבורא עולם ולא נזקק לכוכבים ומזלות.


23/10/21 | י"ז חשון התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

מדברי הרב בסרטון:

 

חוכמת המזלות

ישנה חוכמה בעולם שבדורות שלנו פחות ידועה ובדורות קדמונים היו יודעים אותה מאוד. זו חוכמת ההשפעות של גרמי השמים: הכוכבים, המזלות, שמש, ירח...

 

פרעה ומשה

פרעה היה אחד החכמים הגדולים בכל הדורות בחוכמה הזו:

משה רבינו שבא ואמר לפרעה: "הקדוש ברוך הוא שלחני אליך, שלח את עמי",

השיב לו פרעה: "מי השם אשר אשמע בקולו. אני שיודע כאלה חוכמות ויודע להמשיך השפעות כאלו גדולות, מי הוא השם שאשמע בקולו?".

אומר לו משה רבינו: "דע לך, אני יודע שאתה יודע הרבה חוכמות וכוחות ברוחניות ובהשפעות של כוחות וגרמי השמיים, אבל דע לך שמעל הכל יש בורא שהוא בעצם מפעיל את כל המערכת הזאת".

 

הפרעה והמשה שבתוכנו

כך קורה גם בחיים שלנו. לפעמים אנחנו נתקלים במערכות כל כך גדולות, כל כך עוצמתיות, נראות בעלות כוח כל כך גדול, אבל אנחנו תמיד צריכים לזכור את מה שמשה אמר לפרעה. גם אנחנו צריכים להגיד לפרעה המודרני, לפעמים הפרעה המודרני הוא בתוכנו, זו ההתפעלות ממציאות העולם. משה שבתוכנו, הצדיק שבתוכנו, צריך להגיד לפרעה שבתוכנו, "נכון שיש פה עוצמות, כוחות, השפעות. מהלכים עוצמתיים מאוד. אבל יש מישהו שמניע את כל זה ויהודי יכול להתחבר ישירות למי שמשפיע את כל המערכים הללו".

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו?  לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא אמונה וביטחון
X
  • © כל הזכויות שמורות