אמונה וביטחון

למה אתם הולכים לקבל ברכה מהרב?

הרב יאשיהו פינטו שליט"א מסביר איך פועלים ישועות, אילו ברכות כדאי לבקש מהרב ומה המחיר של ישועות שלא בדרך התורה


03/11/21 | כ"ח חשון התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

מדברי הרב בסרטון:

 


איך פועלים לקבלת ישועות?

יש כמה דרכים לפעול לישועות, דרך אחת: דרך התורה. משה רבינו פעל לישועות דרך התורה: קריעת ים סוף, ענני כבוד.. כל מה שהיה, דרך התורה. לא איזה קוסם או איזה מאחז עיניים. תורה הקדושה. אנשים היו הולכים לגאון מוילנה ושואלים אותו, הוא היה אומר להם: "רגע", יושב ולומד.

 

עם מי אתה מתייעץ?

במה אתה רוצה לענות תשובה? בשכל? לשכל של האדם יש גבול. אם זו תורה, יש כוח בתורה, בחידוש תורה, בזיכוי הרבים, בלימוד תורה. יש כוח בתורה לעשות מופת. מופתים יכולים להיות על ידי התורה. כל הנביאים התנבאו נבואות ועשו ניסים, אבל בעיקר התורה מספרת רק ניסים של אליהו ואלישע. למה? כי אליהו ואלישע בניסים שעשו, הם לא היו לשעתו בלבד אלא לכל הדורות. והניסים שאליהו הנביא עשה היו בכוח התורה, והניסים של אלישע היו בכוח התפילה.

 

איך אתה רוצה לפעול ישועות?

אדם שלומד תורה יכול לפעול כמו משה רבינו פעולות של ישועה על ידי לימוד תורה. אדם שלומד את הניסים של אליהו בכוח התורה, גם יכול לפעול. ואדם שמתפלל כמו שצריך, יכול לפעול בכוח של אלישע הנביא. כמו בטלפון של היום, את הקו עשו כשהמציאו את הטלפון ואחר כך שכללו אותו. את הקו של התורה משה רבינו עשה, ואחר כך שכללו אותו, כתבו ספרים, הדפיסו... משה רבינו כתב את התורה, משהו זה כוח הקדושה, משה אמת ותורתו אמת. הישועות של משה זה בכוח התורה, הישועות של אליהו הנביא בכוח התורה, הישועות של אלישע - בכוח התפילה.

 

ישועות שמשלמים עליהן מחיר יקר

יש לנו מסלולים, או מסלול של משה או מסלול של אליהו או מסלול של אלישע, שיהיה לאדם ישועות. דרך אחרת לא מוכרת לנו. דרכים אחרות זו אחיזת עיניים, זו ישועה שאחר כך אתה משלם עליה ביוקר, יותר טוב לא לקבל כזאת ישועה. אדם הולך לרב לקבל ברכה היום. פעם היו הולכים לרבנים, לבעל שם טוב, לנועם אלימלך,  כדי לשאול איך עובדים את השם, איך מתקרבים לשם, איך הרב יכול להתפלל עליהם. עבודת השם היא להתקרב לעבודת השם, לא לגשמיות. גשמיות, כן ברכה זה טוב, אבל עבודת השם זה להתקרב, להדבק בצדיק ולהתקרב לעבודת השם האמתית. בן אדם מבזבז את הזמן שלו על דברים בטלים.

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו?  לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא אמונה וביטחון
X
  • © כל הזכויות שמורות