אמונה וביטחון

למה אתם מקיימים מצוות?

הרב יאשיהו פינטו שליט"א מסביר מדוע כל יהודי צריך לקיים את המצוות מתוך אמונה בקב"ה גם אם הוא לא תמיד מבין אותן


09/12/21 | ה' טבת התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

זוכים פעמיים: שלחו שמות לתפילה בציון הרבי מלובביץ' בארה"ב (התפילה תיערך בג' בתמוז). לחצו כאן לשליחת השמות בחינם >>

 

מדברי הרב בסרטון:

 


כל יהודי צריך להיות בעל חסד

אחד היסודות שאנחנו מנסים להסביר ולומר, אנחנו צריכים להיות רגשנים, בעלי חסדים, בעלי גמילות חסד, לעזור לכולם. זה צריך להיות חובה מצפונית, מוסרית, להיות אנשים טובים ולעשות טוב לעולם.


למה אנחנו צריכים לעשות מצוות?

אבל את המצוות שאנחנו עושים אנחנו לא צריכים לעושת אותם כי זה רק מהמצפון והמוסריות, אלא אנחנו צריכים לעשות אותם כי ה' ציווה אותנו. כתוב בעשרת הדיברות: "לא תרצח". אני לא רוצח, כי הטבע אומר לי לא לרצוח. אני לא רוצח, כי ה' ציווה אותי לא לרצוח.

התורה הקדושה אומרת לעזור לעניים, אתה עוזר לעניים כי ה' ציווה אותך. כן, גם הלב שלך אומר לעזור לעניים, בסדר. זה מצפון. אבל אתה תיתן, כי ה' ציווה אותך לתת לעניים.


מה קורה כשעושים מצוות רק מהלב?

אנחנו צריכים לכוון את כל המעשים שלנו, שהכל נהיה בדברו. שהכל נהיה בדברו של הקדוש ברוך הוא. כל מה שאנחנו עושים זה בדברו של הקדוש ברוך הוא. ברגע שאדם עושה דברים כי יש לו רחמים, כי משהו כך או כך, מחר לא יהיו לו רחמים, הוא לא יעשה מצווה ואז תהיה עליו תביעה: "למה אתמול עשית והיום לא עשית?". אתה צריך לעשות מצווה כי ה' ציווה אותך.

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא אמונה וביטחון

X
  • © כל הזכויות שמורות