סגולה לזיווג הגון מול נרות החנוכה

על פי דבריו של הרב בן ציון מוצפי, על סגולות נרות החנוכה

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

כתוב 'נר ה' נשמת אדם' הווי אומר שהנרות הם בעצם רמז לנשמות שלנו.

בחנוכה חשוב להתפייס ולהתנהג בוותרנות. מדוע? כי על פי דברי המדרש, המילה נרות בהיפוך אותיות נותנת את המילה ותרן.

אדם שרוצה למצוא את זיווגו, חייב ללמוד לוותר. לא להיות עקשן, ולא לעמוד על שלך. אפילו שאתה צודק, ואפילו שפגעו בך. אדם שלומד לוותר, הוא אדם שכיף לחיות לצדו. אדם שלומד לוותר, הוא אדם שמסוגל למצוא את ההרחבה בתוך הצרה. 'כי אשב בחושך – ה' אור לי' (על פי דבריו של הרב בן ציון מוצפי, על 'סגולות נרות החנוכה').

ר' נחמן מברסלב אומר שבחינות של אור וחושך, הן חלק מהתכלית של חיינו – ברגע אחד אנחנו למעלה 'מוארים', וברגע אחר למטה 'חשוכים'. אולם כשאדם מסגל לעצמו את מידת הוותרנות – הוא מקבל שכל אחר שעוזר לו לבחור. או להאמין לכוחות החושך שמסביבו ובתוכו, או שמא להילחם בהם כדי להגיע למבט פנימי יותר, שיובילו לאמת לאמיתה.

מדוע מניחים אנחנו את החנוכייה בפתח הבית? כדי להזכיר לעצמנו שאנחנו 'מוארים' מבפנים, ואת האור הזה אנחנו מצווים להאיר 'החוצה' לאנשים שכל מהותם היא 'חיצוניות' (או במילים אחרות, כאלה שעסוקים בחומר ובתרבות יון).

בחנוכה חשוב לזכור (ואין זה קשור רק לרווקים שבינינו) כי כל מעשה הכי קטן של חסד – הכרת תודה, חיוך, סיוע לזולת, ויתור, הארת פנים, סליחה, ועוד – מסוגלים לא רק להאיר את האור הפנימי שלנו, כי אם גם להאיר את החושך הפנימי של זולתנו. בתוכנו יש פך קטן של מידות, ולמרות שהוא מכיל בתוכו רק כמות קטנה של שמן, אם נתפלל מספיק חזק ונעשה את ההשתדלות שלנו – יש ויקרה אתו נס.

עוד חשוב שאדם ייתן תודה מול הנרות ל'מי שאמר והיה העולם', היות וכתוב שמי שאין לו הכרת טובה – לא עושין איתו טובות, שהרי ה' יתברך שונא כפיות טובה. והפוך. מי שמודה לה' יתברך – שום מלאך לא יכול לעכב את תפילתו (הזוהר הקדוש).


ממשיך הרב מוצפי ואומר כי במשך כל שמונת הימים, חשוב להיות בשמחה גדולה ולא להתענות, למרות הדעות הרווחות שצריך וטוב לבכות. זו גם הסיבה שלא הולכים לבתי עלמין במשך כל שמונת ימי החנוכה – שמא אדם יתעצב אל לבו, ויבכה שם. על פי החיד"א מובא גם שבכל שמונת הימים, אל לו לאדם להתלונן.
 
אחרי ההדלקה, טוב מאוד לשבת כחצי שעה מול הנרות ולהתפלל על זיווג, פרנסה טובה, בריאות וכל הישועות שאדם נזקק להן.
 
לאחר ההדלקה לומר את מזמור ל' בתהילים 'מזמור שיר חנוכת הבית' שלוש פעמים, ולכוון מאוד בפסוק 'מה בצע בדמי ברדתי אל שחת? היודך עפר, היגיד אמתך. שמע ה' וחנני, ה' היה עוזר לי'. ובסוף התפילה, לבקש את בקשותיכם במילים שלכם. (ספרי סגולות מחז"ל).

 

עשרות אלפי אומרי תהילים יתפללו עליך (או על יקירך) לזיווג הגון ולחתונה עוד השנה! 
לפרטים הקליקו כאן.
  

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.1 (160 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


פרסום הנס: הסגולה שעבדה

הסגולה הזו עוברת מפה לאוזן. נשים רבות מספרות כי זכו לישועה בזכות הסגולה, ואנו שמחים לחלוק אתכם את פרסום הנס של אחת מהן

זאת חנוכה - יום של ישועות

היום הזה מוגדר על ידי גדולי החסידות כיום של יושעות, יום בו אתה יכול לפנות לקב"ה ולבקש כל מה שחפץ לבך

סגולות נבחרות


סגולה גדולה מבעל המתוק מדבש

סגולה לזיווג הגון, לפרנסה, לזרע של קיימא, לרפואה ולכל הישועות - לומר 13 פעם מזמור יג בתהילים במשך 13 יום ותקובל בקשתו והיינו 13x13x13

פרק שירה | שירת הבריאה

נוסח מלא של פרק שירה - שירת הבריאה. קְרִיאַת פִּרְקִי שִׁירָה מַגִּיעַ עַד גָּבְהֵי שָׁמַיִם לְהַשְׁפִּיעַ בַּמְּרוֹמִים שֶׁפַע בְּרָכָה וְטוֹבָה, מֵחֳלָאִים, פְּגָעִים רָעִים וּשְׁאַר מרעין בישין , תּוֹעַלְתּוֹ מְרֻבָּה, הַרְבֵּה עָשׂוּ וְעָלְתָה בְּיָדָם לִישׁוּעַת הַכְּלַל וְהַפְּרָט

תהילים להצלחה

מחפשים תהילים להצלחה? פרק נ"ז בתהילים ידוע כפרק תהילים להצלחה. כנסו לקריאה, ונתפלל ביחד אתכם שתזכו להצלחה רבה בע"ה

סגולה לזיווג

סגולה גדולה לזיווג היא להחליט לבנות את הבית על תורה, מצוות וביטחון בקדוש ברוך הוא
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |