מהם ימי השובבי"ם?

באחת מהרצאותיו על ימי השובב"ים, אומר הרה"ג יעקב יוסף כי תענית דיבור שעושים בימי השובב"ים - היא סגולה נפלאה לתיקון עוונות מכל הסוגים, ובפרט עוון פגם הברית

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

ביום שישי בציון הרמב"ם בטבריה - תיקון מיוחד לרפואה, ביום הילולת הרמב"ם. לפרטים לחצו

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

ימי השובב"ים הם בעצם ראשי התיבות של פרשיות התורה השבועיות שמות, וארא, בא, בשלח, יתרו ומשפטים. ימים אלו הם ימי סגולה מיוחדים המרמזים על אפשרות תשובה על מעשינו הרעים (כמו שנאמר 'שובו בנים שובבים').
בימים אלו נהוג להתענות (מלבד בשבת) ולבקש סליחה מבורא עולם על עוונותינו, ור' חיים ויטאל (תלמידו של האר"י הקדוש זצ"ל) אף אומר כי בימים אלו טוב להתענות במשך 40 יום רצופים מהיום הראשון שבו קוראים את פרשת שמות, ועד לסיום קריאת פרשת תרומה. "וזהו מנהג קדום בכל ישראל", ככתוב.
באחת מהרצאותיו על ימי השובב"ים, אומר הרה"ג יעקב יוסף כי תענית דיבור שעושים בימי השובב"ים - היא סגולה נפלאה לתיקון עוונות מכל הסוגים, ובפרט עוון פגם הברית – שהתורה מייחסת לו חומרה רבה, ואף טוענת כי זהו הפגם החמור ביותר מכל העבירות (שו"ע אבן העזר כג,א).
מי שנכשל חלילה בפגם זה של עוון הברית, התורה משווה אותו לשופך דמים, עובד עבודה זרה, עלול לאבד חלקו בעולם הבא (ספר 'ראשית חכמה' פרק יז'), עלול לגרום לעצמו לבעיות עצבים ומחלות נפש (ספר 'עדון המידות' עמ' יט'), גורם לעיכוב הגאולה ועוד.
ימי השובבי"ם הם ימים המסוגלים לתיקון הפגם הזה, ועל האדם שנכשל בהם לקבל החלטה חד משמעית לשמור את עיניו, לבל יראה דברים אסורים ולבו יחמוד בהם. כמו שכתוב: 'העין רואה והלב חומד'.
עצות חשובות להתחזקות בימים עוצמתיים אלו הן: לברך את ברכת המזון בכוונת הלב (שמע ישראל), להשתדל לדון אנשים לכף זכות (שמע ישראל), לימוד הלכות לשון הרע והלכות שבת (ספר נתיבות שלום), תענית דיבור (יסוד מערבי), להשכים לבית הכנסת מדי יום ולהגיע אליו בין עשרת המתפללים הראשונים (יסוד יוסף), השתדלות בתיקון מידת הגאווה ו'כוחי ועוצם ידי' (יסוד יוסף), לקרוא את פרשת נח (ספר 'סגולות ישראל'), לומר פרק שירה מדי יום (שמע ישראל), לחדש חידושים בתורה (שמע ישראל), להקפיד במצוות ציצית על כל דקדוקיה (אמרי טוב), לקרב אנשים ליהדות ולחזק את לבם בדיבורי אמונה (ראשית חכמה), אכילת פירורי לחם לאחר ברכת 'המוציא' (שמע ישראל), להתחזק בעשיית חסד עם הזולת (האח נפשנו), לטבול במקווה (מאמר תיקון היסוד פרק א') לבכות ולהתחרט על החטאים שלנו בלב נשבר (תבואות שור מס' שבת) ואת הדמעות הזולגות על פנינו – לנגב במצח (מבוסס על דברי האר"י ז"ל).

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

ימי השובבים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


מעלת ט"ו בשבט

הרב רביד נגר בסרטון קצר על הסגולות המיוחדות ליום ט"ו בשבט

תפילה מיוחדת לעשרה בטבת

המקובל רבי יעקב אבוחצירא זצ"ל, הביא את תפילת משה רבינו על אורך הגלות האחרונה, החשובה מאוד לגאולת ישראל

זאת חנוכה - יום של ישועות

היום הזה מוגדר על ידי גדולי החסידות כיום של יושעות, יום בו אתה יכול לפנות לקב"ה ולבקש כל מה שחפץ לבך

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לזוגיות

תפילה לזוגיות - לכל מי שמחפש זוגיות. יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, יְיָ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שֶׁתַּמְצִיא לִי בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וּבַחֲסָדֶיךָ הַגְּדוֹלִים אֶת זִוּוּגִי הָרָאוּי לִי בִּזְמַנּוֹ. זִוּוּג הָגוּן הָרָאוּי לְהוֹלִיד תַּלְמִיד חָכָם, גָּדוֹל בְּתוֹרָה וּבְיִרְאָה

עצה לעורר השמחה בעבודת ה’

נִגּוּן אֶחָד שֶׁל קְדֻשָּׁה שֶׁנִּכְנָס לַלֵּב מְעוֹרֵר וּמְרַגֵּשׁ וְעַד כְּדֵי דְּמָעוֹת שֶׁל דְּבֵקוּת בַּה'

סגולה ותפילה לזיווג לגבר מרבי נחמן

תפילה לזיווג לגבר, למציאת בת זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א. "ריבונו של עולם, בחסדך יצרת עולמך, ובראת אדם, ועשית לו עזר, וציוויתנו לישא אישה ולהוליד בנים"

3 סגולות מיוחדות מהרבנית בת שבע קנייבסקי ע"ה

סובלים מכאבי שיניים? השיער שלכם נושר? סובלים מפחד בלתי מוסבר שתוקף אתכם לעתים קרובות או פחד מלידה? לפניכם שלוש סגולות מופלאות שנהגה הרבנית בת שבע קנייבסקי לחלוק עם הנשים שהתדפקו על דלתה בבקשת עצה

תפילה סגולית למציאת זיווג בקרוב

תפילה למציאת זיווג לקריאה מהירה ונוחה. שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי. עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ. אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ. הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל.

תפלה על החולים - סגולה לרפואה

פרקי תהילים: כ, ו, ט, יג, טז, יז, יח, כב, כג, כח, ל, לא, לב, לג, לז, לח, לט, מא, מט, נה, נו, סט, פו, פח, פט, צ, צא, קב, קג, קד, קז, קטז, קיח, קמב, קמג, קמח. ואחר כך יאמרו את הפסוקים בפרק קי"ט בהתאם לשם החולה. ואח"כ את הפסוקים של אותיות קר"ע שט"ן.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |