מהם ימי השובבי"ם?

באחת מהרצאותיו על ימי השובב"ים, אומר הרה"ג יעקב יוסף כי תענית דיבור שעושים בימי השובב"ים - היא סגולה נפלאה לתיקון עוונות מכל הסוגים, ובפרט עוון פגם הברית

01/08/17 | ט' אב התשע"ז

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

ימי השובב"ים הם בעצם ראשי התיבות של פרשיות התורה השבועיות שמות, וארא, בא, בשלח, יתרו ומשפטים. ימים אלו הם ימי סגולה מיוחדים המרמזים על אפשרות תשובה על מעשינו הרעים (כמו שנאמר 'שובו בנים שובבים').
בימים אלו נהוג להתענות (מלבד בשבת) ולבקש סליחה מבורא עולם על עוונותינו, ור' חיים ויטאל (תלמידו של האר"י הקדוש זצ"ל) אף אומר כי בימים אלו טוב להתענות במשך 40 יום רצופים מהיום הראשון שבו קוראים את פרשת שמות, ועד לסיום קריאת פרשת תרומה. "וזהו מנהג קדום בכל ישראל", ככתוב.
באחת מהרצאותיו על ימי השובב"ים, אומר הרה"ג יעקב יוסף כי תענית דיבור שעושים בימי השובב"ים - היא סגולה נפלאה לתיקון עוונות מכל הסוגים, ובפרט עוון פגם הברית – שהתורה מייחסת לו חומרה רבה, ואף טוענת כי זהו הפגם החמור ביותר מכל העבירות (שו"ע אבן העזר כג,א).
מי שנכשל חלילה בפגם זה של עוון הברית, התורה משווה אותו לשופך דמים, עובד עבודה זרה, עלול לאבד חלקו בעולם הבא (ספר 'ראשית חכמה' פרק יז'), עלול לגרום לעצמו לבעיות עצבים ומחלות נפש (ספר 'עדון המידות' עמ' יט'), גורם לעיכוב הגאולה ועוד.
ימי השובבי"ם הם ימים המסוגלים לתיקון הפגם הזה, ועל האדם שנכשל בהם לקבל החלטה חד משמעית לשמור את עיניו, לבל יראה דברים אסורים ולבו יחמוד בהם. כמו שכתוב: 'העין רואה והלב חומד'.
עצות חשובות להתחזקות בימים עוצמתיים אלו הן: לברך את ברכת המזון בכוונת הלב (שמע ישראל), להשתדל לדון אנשים לכף זכות (שמע ישראל), לימוד הלכות לשון הרע והלכות שבת (ספר נתיבות שלום), תענית דיבור (יסוד מערבי), להשכים לבית הכנסת מדי יום ולהגיע אליו בין עשרת המתפללים הראשונים (יסוד יוסף), השתדלות בתיקון מידת הגאווה ו'כוחי ועוצם ידי' (יסוד יוסף), לקרוא את פרשת נח (ספר 'סגולות ישראל'), לומר פרק שירה מדי יום (שמע ישראל), לחדש חידושים בתורה (שמע ישראל), להקפיד במצוות ציצית על כל דקדוקיה (אמרי טוב), לקרב אנשים ליהדות ולחזק את לבם בדיבורי אמונה (ראשית חכמה), אכילת פירורי לחם לאחר ברכת 'המוציא' (שמע ישראל), להתחזק בעשיית חסד עם הזולת (האח נפשנו), לטבול במקווה (מאמר תיקון היסוד פרק א') לבכות ולהתחרט על החטאים שלנו בלב נשבר (תבואות שור מס' שבת) ואת הדמעות הזולגות על פנינו – לנגב במצח (מבוסס על דברי האר"י ז"ל).

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

ימי השובבים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


תפילה לתשעה באב - מהרב פתיה זצ"ל

תפילת "זכות רחל", שחיבר המקובל האלוקי, הרב יהודה פתיה זצוק"ל. הפיוט נאמר בישיבה על הקרקע, בבכי ובתחנונים, בקבר רחל ובשאר המקומות הקדושים

תפילה חזקה לראש השנה

לפני ראש השנה, כשעומדים בפני בורא עולם במשפט, חשוב להתפלל לפני מלך מלכי המלכים שירחם עלינו. הנה תפילה מר' נתן מברסלב מתוך ספר ליקוטי הלכות

סגולת "ונצעק" בליל הסדר - עוצמתה וסיפור מחזק

ושאלוהו כל המסובים: "מה נצעק ואיך נצעק?" התלהב מאניש ואמר בתמימות ובפשטות: "תזעקו ג' פעמים אל ה' – 'כבר אין בכוחו של מאניש לסבול ולהמתין יותר. מאניש מוכרח כבר לבוא בברית האירוסין'"… ואכן הכל החרו אחריו ואמרו ג' פעמים באותו נוסח שנצטוו ממאניש.

סגולה ליום קודם ערב ראש חודש ניסן: תפילת השל"ה על הפרנסה

כך כתב השל"ה הקדוש, בספרו "מסכת תמיד", פרק "נר מצוה": ראוי לצום שלא יאכילנו הקדוש ברוך הוא זכויותיו בעולם הזה. ויהיה זה התענית יום קודם ערב ראש חודש ניסן, כי בניסן טללים שהם לברכה נפתחים (ויכול לאמרה אפילו אם אינו מתענה, ואפשר לפדות התענית במעות לצדקה)

סגולות נבחרות


תהילים להצלחה בניתוח - פרקים סגוליים

לפניך תפילה להצלחה בניתוח + פרקי תהילים עוצמתיים. אנא ה' בידך נפש כל חי ורוח כל בשר איש. ובידך כח וגבורה לגדל ולחזק ולרפאות אנוש עד דכא, עד דכדוכה של נפש

תפילה סגולית לשלום החיילים

התפללו לשלום החיילים - תפילה מיוחדת לשלום החיילים. אנא ה’ שמור והגן על עבדיך צאן מרעיתך חיילי צבא ההגנה לישראל, הצילם מפח יקוש, לא תאונה אליהם רעה, ונגע לא יקרב באהליהם, ותצילם מכל מיני פורענויות ותאונות המתרגשות לבא בעולם

סגולות נגד חלומות רעים

"אם חלם אדם חלום רע, טוב לעשות קצת מעניין החלום, ובזה יתבטל" -  סגולות כנגד חלומות רעים, שלא כדאי לפספס
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |