סגולות עצומות ליום ברית המילה

הרב רביד נגר

11/10/21 | ה' חשון התשפ"ב

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

 

ביום ברית המילה ניתן למשוך שפע, ברכה והצלחה לרך הנולד.

ביום הברית פותחים את היום בתפילה במניין, מגיעים מוקדם לתפילה (זריזין מקדימים למצוות) ואם אפשר טובלים במקוה - מעלת המקוה גדולה מאוד, ואף על פי שמקוה אינו מצווה מה שהוא עושה אף מצווה לא יכולה לעשות. לכן טוב שאבי הבן, הסנדק והמוהל יטבלו במקוה. לכן חשוב מאוד להדר אחר מוהל ירא שמים שטובל במקוה משום שזה מאוד ישפיע על נפש הרך הנולד. הכל תלוי בכוונות של המוהל.

הדפיסו את מזמור ס"ז בתהילים על דף בצורת מנורה ובקשו מן המוהל לקרוא את המזמור כשהדף זקוף ולא מאוזן, כך כותב מרן הבן איש חי, זה מסוגל לתקן את פגם המחשבה כי זה מגיע עד מקום בינה. ס"ז זה גימטריא בינה. 

דבר נוסף, להדר אחר סנדק חשוב. אומר המהרי"ל שגדול כך הסנדק מכוח המוהל. אומר החיד"א הקדוש כי הסנדק נחשב כמקטיר קטורת. חשוב להדר אחר סנדק ירא שמים. אך יש סדר על פי ההלכה: בתחילה אבי האב, אחר כך אבי האם אחר כך האב או רבו של הרב ורק לאחר מכן מי שבוחרים. חשוב לדעת טוב מאוד למצוא אדם ירא שמים שיהיה סנדק אך לא על חשבון פגיעה באבי האב או אבי האם. אם יש להם צער בפנים, לתת להם, לא להקפיד. רק להשתדל שאדם ירא שמים יחזיק את הרגלים - גם נחשב כסנדק בתפקיד זה.

יום ברית המילה הוא מזבח כפרה, היום הזה מכפר, אומר בעל הבני יששכר - רבי צבי אלימלך מדינוב, יש מדרש המספר על מקרה בו אליהו הנביא לא רצה להגיע לברית שמא אב התינוק מחלל שבת ואמר הקב"ה שימחל לו. אמר אליהו הנביא, אולי האם מחללת שבת, ואמר לו הקב"ה: אמחל לה. והמשיך אליהו הנביא, אולי קרובי המשפחה או בקהל מחללי שבת, אמר הקב"ה: אני מוחל לכולם ביום הזה. זו הסיבה שאליהו הנביא מגיע ביום הברית כי יש הבטחה שהקב"ה מוחל לכולם. לכולם מתכפר החטא, כל החטאים מתכפרים "כל העומדים ליד כיסא אליהו הנביא מתכפרים עוונותיהם" כתב הבני יששכר. ומבאר הרב רביד נגר, לא רק אלו שעומדים ליד הכיסא, אלא כל מי שנמצא באולם בשעת ברית המילה מתכפרים עוונותיו. מי שחוזר לסורו זה לא מועיל לו, מי שלא חוזר לסורו מועיל לו אפילו לכפר על חטאים חמורים שעשה.

היין - יש חשיבות גדולה לכוס של ברכה, על כוס של ברכה של זימון בברכת המזון  נאמר שהיא גדולה יותר מאלף עליות שישי לתורה, חשבו מה כוחה של כוס ברכה בזמן שאליהו הנביא נמצא. צריך לתת זאת לאדם ירא שמים.

סעודה - אומר הרמ"א, מ שלא אוכל פת בסעודה של ברית המילה, מנודה לשמים. חשוב מאוד ליטול ידים וברך על הפת ולאכלה. הסעודה הזו מאוד חשובה.

אבי הבן יכול לברך, יש לו כוח של כהן גדול, מדוע? כי הוא מקריב את בנו לקרבן, כמו שהכהן מקריב קורבן. גם לאב וגם לאם יש עוצמה אדירה. השרף אומר שפותחים בפניהם את כל ההיכלות בשמים ויכולים לבקש מה שהם רוצים. לכו לקבל ברכה מהאב ומהאם של התינוק ולא רק מהסנדק. יש ברכה, 'בך יברך ישראל', אפילו מי שהוא ישראל ולא כהן יכול לברך ביום ברית המילה אם הוא אבי הבן או אם הבן. אבי הבן יכול לברך את כל הקהל, סגולה גדולה למשוך יראת שמים.

בזמן שהתינוק בוכה, לקרוא מזמור ו' בתהילים - 'למנצח על השמינית מזמור לדוד'. הדפיסו אותו לכל הקהל ובקשו ממנו לקרוא. זה מושך רפואה שלמה, ישועות, מציל אותנו מהאויבים שלנו. מזמור נפלא שמסוגל למשוך שפע ברכה והצלחה.

בזמן שמניחים את התינוק על כיסא אליהו הנביא, טוב להכין מראש במדפסת אותיות ת,כ,מ ו-צ (שם אליה בא-ת ב-ש) ולתת למי שמניח את התינוק על כיסא אליהו הנביא להסתכל על זה ולכוון על זה.זה מסוגל לשמור על התינוק שיהיה גדול ויהיה שמור בתאוות שלו.

יום הברית קודש מסוגל לרפואה שלמה לכל האורחים. אם אתם מכירים על אדם שיש לו מחלה, הביאו אותו לאירוע וזה ימשוך לו רפואה. מסופר על רבי שלמה קלוגר, סבו של תינוק, ערכו את הברית בביתו בהוראת הרב קרוגר והסב נרפא ממחלה אנושה.

לאמר י"ג מידות בין המילה לבריאה - בעל כף החי כתב זאת ואמר שהאומרים זאת יראו נפלאות.

בתיקוני הזוהר אומרים כי יש לקחת את העורלה ולשימה בתוך העפר, סגולה שהתינוק יפסיק בכות וסגולה להצילו מחיבוט הקבר.

 

 

קיימתם את אחת הסגולות המופיעות באתר וזכיתם בישועה מעל הטבע? אנחנו רוצים לשמוע את הסיפור שלכם. שלחו אלינו למייל: mokedtehillim@gmail.com את הסיפור האישי שלכם, עזרו לנו לחזק את קוראי האתר ויחד נצליח בעזרת השם לזכות את הרבים. לקריאת סיפורי ישועה בעקבות קיום סגולה לחצו כאן

דרגו את הסגולה: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה להצלחה

סגולה גדולה להצלחה בגשמיות וברוחניות, וגם למשפחה: לומר בכל 'שבת מברכים' (שבת לפני ראש חודש), את כל התהילים.

עצה שלא יזיקו לו המחשבות זרות

כָּל הַמַּחְשָׁבוֹת הַזָּרוֹת הַתּוֹקְפוֹת אֶת הָאָדָם, וּמִתְנוֹצְצוֹת לָאָדָם בְּמֹחוֹ וְאֵין הָאָדָם חָפֵץ בָּהֶם, וְאַדְרַבָּא מִצְטַעֵר מֵהֵם, אֵין הָאָדָם נֶעֱנָשׁ עֲלֵיהֶם כְּלָל וּכְלָל
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |