התבוננות בנרות החנוכה - סגולה מיוחדת למחיקת מראות אסורים

כיס - לב: כשהחודש כולו הופך לכלי להכיל בו את בורא עולם. איך זוכים לזה? בעזרת סגולה פשוטה

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

להקדשת פרקים - אלפי אומרי תהילים ישאו עבורכם תפילה עוצמתית ומהירה - הקליקו כאן
כסלו הוא שמו הבבלי של החודש, ופירוש המילה 'כסלו' הוא 'מלא'. הוא נקרא כך היות ובחודש זה, ירדו לעולם גשמים שהביאו עמם בשורת שפע חדשה.
בחודש זה יש לו לאדם אפשרות להתקרב לשורש (הויה) ולהתמלא באמונות 'תקניות' שמקרבות אותו לעצמו ולמהותו. אדם כזה, כמעט שאיננו חווה רגשות שליליים שבאים לידי ביטוי באמצעות פחדים, חרדות, תסכולים, מרירות, כעס, קנאה, שנאה, אי קבלה עצמית ואי קבלת הזולת.
ככל שאדם קרוב לבוראו, כך הוא נאחז בענף בעל 'שורש'. אבל אם חלילה קורה להפך, והאדם נאחז בענף חסר שורש, הוא מסגל לעצמו אמונות שגויות כמו 'כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה', ומפתח חוויות חיים שלא מאפשרות לו להגיע להוויה שלו.
האמונות השגויות בעצם מרחיקות אותנו מהטוב והשפע השמור לנו, אך בחודש כסלו ישנה אנרגיה מיוחדת, 'גשם' מסוג אחר שיורד לעולם, מאיר את הלבבות, מתקן את האמונות השגויות ומחזיר את ה'ענף' שלנו אל שורשו.
והיות ומהשורש מושפעת ומוזרמת האנרגיה לכל העץ כולו, אדם שמחובר לשורשו זוכה להכין את הכלי שבתוכו ולעשות כעין "כיס" פנימי בלב (כסלו), שאל תוכו יוכל להכניס חיבור ואהבה, חוסן ויציבות, נעימות ואמונה אינסופית במי שאמר והיה העולם.
איך זוכים לזה?
התבוננות. במשך השנה עלינו להתבונן היטב במעשינו, ולשפוט האם טובים אם או רעים, ולשוב בתשובה על כל מה שפשענו לפניו. אולם בחנוכה, לאור אורם המפזז של נרות החנוכייה – יכולים אנו לזכות למוח מזוכך ולתיקון מחשבות וראיות אסורות שפגמנו בהן. על כן, התבוננות מעמיקה בנרות החנוכה, היא סגולה למחיקת מראות אסורים ולא צנועים מחד, ולהשבת 'כלי' הלב על כנו מאידך.
(על פי שיעורה של הרבנית ימימה מזרחי, על סגולות ימי החנוכה).

להקדשת פרקים - אלפי אומרי תהילים ישאו עבורכם תפילה עוצמתית ומהירה - הקליקו כאן
תהילים ליום ראשון, תהילים ליום שני, תהילים ליום שלישי, תהילים ליום רביעי, תהילים ליום חמישי, תהילים ליום שישי, תהילים ליום שבת

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (126 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

חנוכה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


פרסום הנס: הסגולה שעבדה

הסגולה הזו עוברת מפה לאוזן. נשים רבות מספרות כי זכו לישועה בזכות הסגולה, ואנו שמחים לחלוק אתכם את פרסום הנס של אחת מהן

זאת חנוכה - יום של ישועות

היום הזה מוגדר על ידי גדולי החסידות כיום של יושעות, יום בו אתה יכול לפנות לקב"ה ולבקש כל מה שחפץ לבך

סגולות נבחרות


סגולה לבנים טובים

הרב חיים פוקס - סגולה להריון ולבנים טובים, לזכות בפרי בטן ולראות נחת מהילדים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |