פטירת הרב אשר צבי מאוסטראה  

לא משנה היכן אתה, מה מעלותיך, מה מעשיך, בורא עולם הולך איתך, אוחז בידך, רוצה בקרבתך, רוצה בטובתך

20/02/18 | ה' אדר התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

 
ט"ז שבט: פטירת הרב אשר צבי מאוסטראה
 

 
אב נשא את בנו על כתפו ויצא לדרך. בדרך ראה הבן חפץ על הריצפה וביקש: "אבא, תוכל להרים לי את החפץ?" התכופף אביו הרים את החפץ ונתן לבנו. לאחר דקות מספר שוב ראה הבן חפץ על הריצפה וביקש מאביו שייתן לו אותו. התכופף אביו ונתן את החפץ לבנו, בחלוף צעדים מספר חזר שוב המקרה, וכל בקשות הבן נענו בחיוב על-ידי אביו.
 
בחלוף שעה כשהבן רכוב על כתפי אביו עבר במקום אדם. שאל אותו הבן: "אדוני, ראית את אבא שלי?"
השיב לו האדון: "אתה על הכתפיים שלו..." (רש"י בשלח)
 
בורא עולם ליווה את עם ישראל בעמוד ענן ביום ובעמוד אש בלילה להאיר להם את הדרך, רצונו לומר: "אני אתכם בכל מצב!"
 
אמר דוד המלך: "אִם אֶסַּק שָׁמַיִם שָׁם אָתָּה וְאַצִּיעָה שְּׁאוֹל הִנֶּךָּ" (תהלים קלט', ח') - לאן שלא אפנה אתה שם בורא עולם.
 
אמר רבי אשר צבי מאוסטראה: "אם 'אסק שמים שם אתה' - גם אם אעלה לשמים שם נמצא בורא עולם, לא אגיע אליך, אתה רחוק מאד ממני. ואם ארד מטה - 'הנך', אתה עדיין עמוק מאד, רחוק ממני...
אך לא כך הדבר, לא משנה היכן אהיה, אתה לידי, אם אהיה צדיק הדור ואעלה לשמים אתה שם, ואם ארד שאולה, 'הנך' אתה כאן לידי ואפילו קרוב יותר..."
 
בורא עולם מלווה כל אחד מאיתנו, גם כשחיינו מלאים בטוב וגם כשאנו חלילה בחושך מוחלט. יש לנו עמוד ענן ביום ועמוד אש בלילה השומרים עלינו.
 
לא משנה היכן אתה, מה מעלותיך, מה מעשיך, בורא עולם הולך איתך, אוחז בידך, רוצה בקרבתך, רוצה בטובתך.
 
לעיתים אנו נמצאים למעלה, בשמים, מקבלים שפע, מתקדמים, הכל מתפקד בצורה טובה, לשאלה: "היכן אבא?" אנו משיבים: "אבא? איננו יודעים, ראיתם אותו אולי...?"
 
בורא עולם משפיע על כולנו שפע רב, ההצלחה שלך, הנסיקה שלך מעלה באה כתוצאה מעזרה מלמעלה, תכיר תודה וטובה למי שנתן לך כל זאת...
 
זאת ועוד אל לך להתייאש ממצבים בהם הכל הפוך, בורא עולם הולך איתך עם עמוד אש המאיר לך את הדרך, הוא איתך, אל תתייאש, הרם ראשך, זקוף קומתך, אתה נמצא על כתפיו של אביך, בורא עולם...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (87 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה לפרנסה ותפילה

מחפשים תפילה לפרנסה? לפניכם תפילה לפרנסה מתוך "שערי דמעה" וסגולות לפרנסה. יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל

תפילה להתעברות: סגולה מיוחדת לזרע בר קיימא

מתפללים ומייחלים לזרע של קיימא? אמרו את התפילה הבאה: "וְתִתֵּן לִי זֶרַע אֲנָשִׁים, וּתְּבָרְכֵנִי בְּשְּׁמֶךָ, וּתְבָרֵךְ אֶת בֵּיתִי בְּזָּכְרֶךָ, וְאֵדַע כִּי שָׁלוֹם אֹהָלִי. וְתַשְׁפִּיעַ בּוֹ נֶפֶשׁ רוּחַ וּנְשָׁמָה מִמַחְצָב טָהוֹר"
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |