פטירת הרב יוסף ג'יעאן, ח' בשבט: כוחה של אמונה

בעזרת ה' נראה כולנו את הנס הגדול, כל אלה אשר עומדים מולנו עם הנשק ביד, לא יפגעו בנו לרעה ויתפזרו לכל רוח, יבואו 'חברים' ויחזירו אותנו במהרה הביתה ובעזרת ה' נעלה כולנו ארצה. כולנו! כולנו! כולנו!

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

שליחת שמות לתפילה וברכה בברכת הכהנים בכותל, חוה"מ סוכות 2021 - בחינם! לחצו כאן


בשנת תש"א נפטר הרב הראשי של בנגאזי רבי כמוס פלאח זצ"ל ובמקומו מונה רבי יוסף ג'יעאן כרב ראשי ואב בית דין. בתקופה הזו נכנסו הנאצים ללוב והכניסו את יהודי העיר למחנה ריכוז.
 
רבי יוסף ומשפחתו סבלו סבל רב במחנה הריכוז ג'אדו עם כל היהודים האומללים, רעב, השפלות ומחלות. כל שוכני המחנה אהבו את הרב בשל היותו המנהיג היחיד שהתנדב להיות איתם בסבלם ואף לא הפסיק ללמדם הלכה ודרך ארץ.
 
כשבוע לפני השחרור ניתנה הוראה לסוהרים לרכז את כל הגברים במרכז המחנה מול מכונות ירייה ולהתכונן להוראה טלפונית להוצאה להורג. הסוהרים ריכזו את כל הגברים במרכז המחנה ואת הרב גררו למרכז ההתקהלות.
 
כולם געו בבכייה על מר גורלם. הרב ניסה להשתיקם וביקש לשאת דברו. דממה השתררה והרב יוסף עמד במקום גבוה, דיבר בבכי והבטיח: "בעזרת ה' נראה כולנו את הנס הגדול, כל אלה אשר עומדים מולנו עם הנשק ביד, לא יפגעו בנו לרעה ויתפזרו לכל רוח, יבואו 'חברים' ויחזירו אותנו במהרה הביתה ובעזרת ה' נעלה כולנו ארצה. כולנו! כולנו! כולנו!"
 
באותה העת קמה צעקה גדולה מפי כולם: "בחייך, בחייך כבוד הרב!" נשאו את הרב על כתפיהם, סובבו אותו במעגלים ורקדו איתו.
 
ראו הסוהרים וצחקו בליבם, "תראו את היהודים המשוגעים, עומדים להרוג אותם והם שמחים".
 
דקות מספר לפני השעה שתיים עשרה בצהריים, בשעה היעודה, נתקבלה הוראה טלפונית דחופה לסוהרים לעזוב מיד את המחנה ולמלט נפשם לכיוון תוניסיה, כי הבריטים מתקרבים ומכתרים את הכוחות האיטלקים והגרמנים אשר באזור.
 
מה הסיבה שיהודי בנגאזי ניצלו? כוח האמונה שלהם!
 
כשאדם יודע בבירור שכול הסובב בעולם מונח בידיו של בורא עולם, שאין כל ברייה יכולה להזיקו ללא שניתנה לה רשות ממלך העולם, הוא יכול ליצור לעצמו חיים שלווים יותר, רגועים יותר ומלאי שמחה.
 
האמונה ביוצרך תביא אותך להמעיט בדאגות, תביא אותך להמעיט בפחדים, תגרום לך להיות אדם שלו יותר, עם ביטחון יתר בסביבה שהנך נמצא.
 
זכור! כל אדם העומד מולך, כל גוף, כל חברה אינם יכולים להזיקך ללא רשות הבורא, תאמין בו, תבטח בו, גם אם היום לא כל-כך הצלחת, אל תיפול באמונתך, מחר תצליח יותר, אל תתן לייאוש להשתלט עליך, תן לבורא עולם להוציא אותך מכל קושי בזמן הנכון ביותר עבורך...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (114 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


מאיפה מגיעות המצוות שלך?

הרב יאישהו פינטו שליט"א מבקש שתבדוק עם עצמך מהיכן מגיעות המצוות שלך, מבאר מהי קליפת נוגה ומדגיש כי על כל אדם להישאר מי שהוא ולא לנסות להיות מישהו אחר

מה התיקון שלי?

הרב יאשיהו פינטו שליט"א על התיקון בימינו ועל כוחה של מילה קטנה אחת

"למה זה קרה לי?"

כולנו עושים טעויות, אומר הרב פנגר, אנחנו רק בני אדם. עלינו לזכור כי בכל פעם שקורה לנו משהו טוב אנחנו עתידים לצמוח ממנו.

סגולות נבחרות


לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |