פטירת הרב יוסף ג'יעאן, ח' בשבט: כוחה של אמונה

בעזרת ה' נראה כולנו את הנס הגדול, כל אלה אשר עומדים מולנו עם הנשק ביד, לא יפגעו בנו לרעה ויתפזרו לכל רוח, יבואו 'חברים' ויחזירו אותנו במהרה הביתה ובעזרת ה' נעלה כולנו ארצה. כולנו! כולנו! כולנו!

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ


בשנת תש"א נפטר הרב הראשי של בנגאזי רבי כמוס פלאח זצ"ל ובמקומו מונה רבי יוסף ג'יעאן כרב ראשי ואב בית דין. בתקופה הזו נכנסו הנאצים ללוב והכניסו את יהודי העיר למחנה ריכוז.
 
רבי יוסף ומשפחתו סבלו סבל רב במחנה הריכוז ג'אדו עם כל היהודים האומללים, רעב, השפלות ומחלות. כל שוכני המחנה אהבו את הרב בשל היותו המנהיג היחיד שהתנדב להיות איתם בסבלם ואף לא הפסיק ללמדם הלכה ודרך ארץ.
 
כשבוע לפני השחרור ניתנה הוראה לסוהרים לרכז את כל הגברים במרכז המחנה מול מכונות ירייה ולהתכונן להוראה טלפונית להוצאה להורג. הסוהרים ריכזו את כל הגברים במרכז המחנה ואת הרב גררו למרכז ההתקהלות.
 
כולם געו בבכייה על מר גורלם. הרב ניסה להשתיקם וביקש לשאת דברו. דממה השתררה והרב יוסף עמד במקום גבוה, דיבר בבכי והבטיח: "בעזרת ה' נראה כולנו את הנס הגדול, כל אלה אשר עומדים מולנו עם הנשק ביד, לא יפגעו בנו לרעה ויתפזרו לכל רוח, יבואו 'חברים' ויחזירו אותנו במהרה הביתה ובעזרת ה' נעלה כולנו ארצה. כולנו! כולנו! כולנו!"
 
באותה העת קמה צעקה גדולה מפי כולם: "בחייך, בחייך כבוד הרב!" נשאו את הרב על כתפיהם, סובבו אותו במעגלים ורקדו איתו.
 
ראו הסוהרים וצחקו בליבם, "תראו את היהודים המשוגעים, עומדים להרוג אותם והם שמחים".
 
דקות מספר לפני השעה שתיים עשרה בצהריים, בשעה היעודה, נתקבלה הוראה טלפונית דחופה לסוהרים לעזוב מיד את המחנה ולמלט נפשם לכיוון תוניסיה, כי הבריטים מתקרבים ומכתרים את הכוחות האיטלקים והגרמנים אשר באזור.
 
מה הסיבה שיהודי בנגאזי ניצלו? כוח האמונה שלהם!
 
כשאדם יודע בבירור שכול הסובב בעולם מונח בידיו של בורא עולם, שאין כל ברייה יכולה להזיקו ללא שניתנה לה רשות ממלך העולם, הוא יכול ליצור לעצמו חיים שלווים יותר, רגועים יותר ומלאי שמחה.
 
האמונה ביוצרך תביא אותך להמעיט בדאגות, תביא אותך להמעיט בפחדים, תגרום לך להיות אדם שלו יותר, עם ביטחון יתר בסביבה שהנך נמצא.
 
זכור! כל אדם העומד מולך, כל גוף, כל חברה אינם יכולים להזיקך ללא רשות הבורא, תאמין בו, תבטח בו, גם אם היום לא כל-כך הצלחת, אל תיפול באמונתך, מחר תצליח יותר, אל תתן לייאוש להשתלט עליך, תן לבורא עולם להוציא אותך מכל קושי בזמן הנכון ביותר עבורך...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (114 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


מדוע באה עלינו הצרה הזו? מה רוצה מאיתנו הבורא?

"וראית את אחורי ופני לא יראו" - כשאנו חלילה מצויים בצרה, כשמגיע אלינו קושי ומחסור, אנו רואים רק את החושך, רק את הבעיה, לא מבינים את פשר הסתרת הפנים - "פני לא יראו". אולם לאחר שעבר זמן ונעשה תכלית הדבר, אז אנו מבינים לאיזה צורך עברנו את המאורעות...

לכל הייסורים או הקשיים יש זמן קצוב בלבד

בשעה שבורא עולם משגר ייסורים על האדם הוא משביע את אותם הייסורים: 'אל תתחילו לייסר את אותו האדם אלא ביום פלוני ובשעה פלונית, ולא תצאו ממנו אלא ביום פלוני, בשעה פלונית, באמצעות רופא פלוני ותרופה פלונית!'

אל תכפור בקושי שלא תגיע צרה גדולה יותר

בצר לו פנה החוכר אל הצדיק מלנטשנא זצ"ל, שנודע ברוח קודשו. אמר לו הצדיק: "רואה אני כי שורים עליך דינים במקום הזה, לפיכך באה עליך צרת האדון. אמור לו נחרצות כי אינך מסכים להוספה. אל תוסיף ולו פרוטה אחת! אם שלך הוא - יוותר האדון, ואם לא - הסתלק משם - לטובתך!"

אליהו הנביא מברך בבנים

כשהגיעו לפסוק "והגדת לבנך..." התעצבו ובנשימה אחת הרגיעו  זה את זו: "בורא עולם לא ישכחנו ועוד יזכנו בבן"

סיפור מרגש על עניית "אמן"

"מובן מאליו, שבתור יהודי-לא-דתי הופתעתי מאוד מהתשובה ומן האמונה והביטחון העז ברבי משה זצ"ל שהחולה יבריא בזכות אמירת אמן", סיפר הרופא בעל התשובה

פטירת הרב יוסף ג'יעאן, ח' בשבט: כוחה של אמונה

בעזרת ה' נראה כולנו את הנס הגדול, כל אלה אשר עומדים מולנו עם הנשק ביד, לא יפגעו בנו לרעה ויתפזרו לכל רוח, יבואו 'חברים' ויחזירו אותנו במהרה הביתה ובעזרת ה' נעלה כולנו ארצה. כולנו! כולנו! כולנו!

סגולות נבחרות


10 סגולות להריון קל ובריא

כאבי היריון ולידה הם צער בלתי יתואר לאישה. איך זוכים בכל זאת לכך שהכול יעבור בשלום ובקלות? לפניכם 10 סגולות בדוקות

תהילים להצלחה במשפט

עומדים לפני משפט? לפניכם פרקי תהילים להצלחה במשפט, כפי שהובאו ע"י הרב הגאון יעקב אדלשטיין זצ"ל

סגולה למלוי כל משאלה

כַּאֲשֶׁר מַשְׁפִּילִין אָדָם בַּעֲבוֹדָתוֹ, בְּחֶבְרָתוֹ, בְּמִשְׁפַּחְתּוֹ וְכַדּוֹמֶה, יִשְׂמַח בְּבִזְיוֹנוֹתָיו כְּמוֹצֵא שָׁלָל רַב

מזמור לתודה

מזמור לתודה בתהילים - מזְמוֹר לְתוֹדָה: הָרִיעוּ לַיהוָה, כָּל-הָאָרֶץ. עִבְדוּ אֶת-יְהוָה בְּשִׂמְחָה; בֹּאוּ לְפָנָיו, בִּרְנָנָה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |