איך הופכים ייאוש לתקווה?

איך טועמים את טעמה האמיתי של השבת? ומי הם הסריסים?

21/08/18 | י' אלול התשע"ח

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

האחים הקדושים, רבי שמלקה מניקלשברג ואחיו רבי פנחס, רצו לטעום את הטעם האמיתי של השבת. לשם כך נסעו אל רבי פנחס מקוריץ, ללמוד ממנו איך להרגיש ממש את השבת.
 
בערב שבת קודש הגיעו אל קוריץ, ומצאו את רבי פנחס עומד ומבשל דגים לכבוד שבת. מיד פתח ואמר להם את הפסוק: "'כִּי כֹה אָמַר ה' לַסָּרִיסִים אֲשֶׁר יִשְׁמְרוּ אֶת שַׁבְּתוֹתַי' (ישעיהו נו, ד) ופירש: מפני מה נאמר שהסריסים שומרים את השבת?
 
אלא שהסריסים שבפסוק הם מי שאינם מצליחים לטעום את טעם השבת וחושבים בטעות כי 'סורסו' ואינם יכולים עוד להרגיש דבר. ובכל זאת מובטח להם כי אם ישמרו את השבת כראוי, עוד יזכו ויטעמו את טעמה..."
 
יש אנשים ש"סורסו" מעבודת ה' ומהחיים בכלל, נטולי תקווה ועם דימוי עצמי נמוך. רבי פנחס מקוריץ מרמז כשאדם רוצה לחוש את השבת, כשאדם מרגיש "מסורס" יכול הוא לעורר את הלב, לעורר את הרגש מחדש, להתחדש, להרים את ראשו מהמים המכסים אותו ולהרגיש את מתיקות המצוות והחיים בכלל.
 
לעיתים גם אנו מרגישים שאיבדנו את הרגש מהמעשים שלנו, אין בנו את אותה ההתלהבות בקיום המצוות, מרגישים די רחוקים ומרוחקים, אומנם קרובים אנו, אומנם מקיימים את המצוות אך עושים אותן ללא רוח חיים...
 
לפעמים הייאוש המחלחל גורם לכיבוי הרוחני שלנו, התקווה אבדה ואיתה גם הרצון להתקדם. כדי לצאת מהייאוש הרוחני עלינו להעיר בנו מחדש את הרגש, לפעול, לעשות את המצווה הראשונה שמגיעה אלינו כאילו פעם ראשונה אנו עושים אותה, לכוון בה ולהתלהב ממנה, כך נוכל לחדש את הרגש, למלא את רוחנו, להסיר את הייאוש ולהכניס את התקווה.
 
כשיש לך תקווה, כשיש לך שאיפה, נוספים לך כוחות לפעול, כך תוכל להמיס את הייאוש, ולנסוק מעלה.
 
יש בך את כל הכלים להפוך את הייאוש לתקווה, ייאוש הוא לא מחלה, הוא רק חוסר אמונה, תאמין בעצמך, תאמין ביוצרך ותהפוך את הייאוש לתקווה...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (87 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


תהילים להצלחה במשפט

עומדים לפני משפט? לפניכם פרקי תהילים להצלחה במשפט, כפי שהובאו ע"י הרב הגאון יעקב אדלשטיין זצ"ל

סגולה נגד דיכאון

קראו את מזמורי קט"ז וק"ג בתהילים, וכן תפילה ליציבות הרוח. הרי הם לפניכם

תפילת נשמת כל חי נוסח ספרד

נִשְמַת כָּל חַי תְּבָרֵךְ אֶת שִׁמְךָ יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ, וְרוּחַ כָּל בָּשָׂר תְּפָאֵר וּתְרוֹמֵם זִכְרְךָ מַלְכֵּנוּ תָּמִיד, מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם אַתָּה אֵל. וּמִבַּלְעָדֶיךָ אֵין לָנוּ מֶלֶך גוֹאֵל וּמוֹשִיעַ. נשמת כל חיי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |