איך הופכים ייאוש לתקווה?

איך טועמים את טעמה האמיתי של השבת? ומי הם הסריסים?

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

האחים הקדושים, רבי שמלקה מניקלשברג ואחיו רבי פנחס, רצו לטעום את הטעם האמיתי של השבת. לשם כך נסעו אל רבי פנחס מקוריץ, ללמוד ממנו איך להרגיש ממש את השבת.
 
בערב שבת קודש הגיעו אל קוריץ, ומצאו את רבי פנחס עומד ומבשל דגים לכבוד שבת. מיד פתח ואמר להם את הפסוק: "'כִּי כֹה אָמַר ה' לַסָּרִיסִים אֲשֶׁר יִשְׁמְרוּ אֶת שַׁבְּתוֹתַי' (ישעיהו נו, ד) ופירש: מפני מה נאמר שהסריסים שומרים את השבת?
 
אלא שהסריסים שבפסוק הם מי שאינם מצליחים לטעום את טעם השבת וחושבים בטעות כי 'סורסו' ואינם יכולים עוד להרגיש דבר. ובכל זאת מובטח להם כי אם ישמרו את השבת כראוי, עוד יזכו ויטעמו את טעמה..."
 
יש אנשים ש"סורסו" מעבודת ה' ומהחיים בכלל, נטולי תקווה ועם דימוי עצמי נמוך. רבי פנחס מקוריץ מרמז כשאדם רוצה לחוש את השבת, כשאדם מרגיש "מסורס" יכול הוא לעורר את הלב, לעורר את הרגש מחדש, להתחדש, להרים את ראשו מהמים המכסים אותו ולהרגיש את מתיקות המצוות והחיים בכלל.
 
לעיתים גם אנו מרגישים שאיבדנו את הרגש מהמעשים שלנו, אין בנו את אותה ההתלהבות בקיום המצוות, מרגישים די רחוקים ומרוחקים, אומנם קרובים אנו, אומנם מקיימים את המצוות אך עושים אותן ללא רוח חיים...
 
לפעמים הייאוש המחלחל גורם לכיבוי הרוחני שלנו, התקווה אבדה ואיתה גם הרצון להתקדם. כדי לצאת מהייאוש הרוחני עלינו להעיר בנו מחדש את הרגש, לפעול, לעשות את המצווה הראשונה שמגיעה אלינו כאילו פעם ראשונה אנו עושים אותה, לכוון בה ולהתלהב ממנה, כך נוכל לחדש את הרגש, למלא את רוחנו, להסיר את הייאוש ולהכניס את התקווה.
 
כשיש לך תקווה, כשיש לך שאיפה, נוספים לך כוחות לפעול, כך תוכל להמיס את הייאוש, ולנסוק מעלה.
 
יש בך את כל הכלים להפוך את הייאוש לתקווה, ייאוש הוא לא מחלה, הוא רק חוסר אמונה, תאמין בעצמך, תאמין ביוצרך ותהפוך את הייאוש לתקווה...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (87 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תהילים לרפואה ניתוח - פרק סגולתי לפניך

נמצאים לפני ניתוח? לפניכם פרק ק"ב בתהילים, הידוע כפרק המסוגל לרפואה. (א) תְּפִלָּה לְעָנִי כִי יַעֲטֹף וְלִפְנֵי יְהוָה יִשְׁפֹּךְ שִׂיחוֹ. (ב) יְהוָה שִׁמְעָה תְפִלָּתִי וְשַׁוְעָתִי אֵלֶיךָ תָבוֹא
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |