איכה?! דבר תורה קצר לפרשת בראשית מהרב מנדל - מנהל מוקד תהילים ארצי

האדם נשלח לעולם הזה לזמן קצוב, והשם פונה אל האדם תמיד ואומר לו, הנה אתה כבר כך וכך שנים. מה עשית בשנים אלו?! האם היטבת למישהו?

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

כשהיה הרה"ק בעל התניא זי"ע אסור בבית האסורים מחמת עלילות שוא שטפלו עליו זדים, נכנס אליו שר אחד וראהו שקוע במחשבותיו וצורתו נורא הוד. הבין השר כי איש מורם מעם הוא. השר היה בקי בחכמות רבות וגם היו לו ידיעות בתנ"ך.
 
פנה אל הבעל התניא ואמר לו: שאלה בתורה יש לי לשאול. כתוב בפרשת בראשית 'ויקרא אלוקים אל האדם ויאמר לו איכה'. הלא הקדוש ברוך הוא יודע הכל, ולמה היה צריך לשאול את האדם 'איכה'"?
 
אמר לו בעל התניא: "הלא התורה אינה ספר ספורי מעשיות, כל מה שכתוב בתורה היא נצחי ושייכת לכל אדם בכל זמן. והנה האדם נשלח לעולם הזה לזמן קצוב, והשם פונה אל האדם תמיד ואומר לו, הנה אתה כבר כך וכך שנים (כאן נקב בעל התניא ברוח קדשו את מספר שנותיו של אותו שר), מה עשית בשנים אלו?! האם היטבת למישהו?".
 
השר נתפעל מאד מהתשובה ואמר לו "תודה", ולאחר מכן הלך להמליץ טוב על בעל התניא בפני הקיסר, כי אדם גדול הוא ושווא טפלו עליו המלשינים.
 
אדם לעמל יולד מטרת בואו לעולם הוא לעמול ולהתייגע לזרוע ואחר כך לצור את הפירות בעולם הבא. ומדי פעם מתעוררת בוא השאלה "איכה" מה כבר הספקת לעשות בעולמך .
 
כבר אמר החפץ חיים שרע בעיניו אותם המדברים בגדלותם של הצדיקם שהצילחו להגיע לדרגות גבוהות בעבודת השם, ואינם מדברים מהקשיים שעברו אותם הצדיקים והתגברו על יצרם עד שנתעלו לדרגות גבהות אלו.
 
שבת שלום,
הרב מנדל
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


3 סגולות לשינוי המזל

התחברות עם אנשים מסוימים, כיבוד האישה והדלקת נרות – קראו את הסגולות שיעזרו לכם לשנות את המזל, ברמה כזו או אחרת

סגולה לרפואה - מזמור דוד המלך

אמירת תהילים פרק קג': ' מזמור זה היה אומר דוד המלך כשהיה חולה. טוב להתפלל על החולה, ויותר מכך שהחולה יתפלל בעד עצמו, כי אז יוכל לברך לה' בגופו ובנפשו

סגולה לאמונה ולאהבת ה’ לכל היום

מוּבָא שֶׁכָּךְ הָיָה נוֹהֵג הגה"ק לוֹמַר בְּכָל בֹּקֶר בַּהֲקִיצוֹ מִשְּׁנָתוֹ: הִנְנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה שֶׁאַתָּה הוּא מֶלֶךְ יָחִיד וּמְיֻחָד שַׁלִּיט בָּעֶלְיוֹנִים וּבַתַּחְתּוֹנִים, וְהָיָה אוֹמֵר מִשְׁפָּט זֶה בְּעוֹדוֹ בְּמִטָּתוֹ

סגולה גדולה להצלחה בכל

נמצא בכתבי הרב הקדוש ר' לוי יצחק מברדיטשוב זצ"ל : שיאמרו אנשים, נשים וטף, בקשה זו בכל מוצאי שבת קודם ההבדלה שלוש פעמים ובטוח אני שיצליחו בוודאי אי"ה

תפילה סגולית לבן זכר

מתפללים לבן זכר? לפניכם נוסח תפילה לבן זכר. ותִּתְפַּלֵּל חַנָּה וַתֹּאמַר עָלַץ לִבִּי בַּה', רָמָה קַרְנִי בַּה', רָחַב פִּי עַל אוֹיְבַי - כִּי שָׂמַחְתִּי בִּישׁוּעָתֶךָ. אֵין קָדוֹשׁ כַּה' - כִּי אֵין בִּלְתֶּךָ, וְאֵין צוּר כֵּאלֹהֵינוּ.

סגולות הערבה מ"חבטת הערבה"

כדאי לשמור כמה עלי ערבה של "חבטת הערבה" בארנק או ברכב, ובכלל לקחת אותם לכל מקום שיוצאים לדרך, זו סגולה לשמירה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |