השמיים הם הגבול: דברים חשובים שניתן ללמוד מהגשמים

הגשם בטובו מעורר בלב האדם תזכורת שיש מנהיג לעולם. הגשם מגיע לארץ לא ע"י שליחו ולא ע"י מלאך, אלא הקדוש ברוך הוא בכבוד ובעצמו, המאיר לעולם כולו בטובו, פותח את מפתח הגשמים ומורידו לארץ

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

הדרך שלך לסייע לנשמת נפטר/ת יקר/ה ללבך: בט"ו בתמוז (יום פטירת אור החיים הקדוש) נערוך תיקון נפטרים מיוחד. מה התועלת ומה כולל התיקון? לחצו כאן לפרטים

1. הפסוק בתהילים אומר "המכסה שמים בעבים המכין לארץ מטר". פירשו צדיקים: לפעמים נראה לאדם שמזלו אפור וחשוך, לא הולך לו בכלום, והקשיים הם מנת חלקו. זכור תזכור שהכל במטרה לעורר את האדם שיפנה אל השם בכל לבבו, ואז הכל ישתנה לטובה ויראה אור חדש שפע של ברכה ושמחה.
ועל כן אומר דוד המלך "המכסה שמים בעבים" - לפעמים השמים נראים אפורים וחשוכים, אך תדע שהכל במטרה "המכין לארץ מטר", מכינים לך שפע של ברכה מלמעלה.
 
2. "אומר ר' יוחנן, ג' מפתחות בידו של הקב"ה שלא נמסרו ביד שליח, ואלו הן מפתח של גשמים וכו'".
הגשם בטובו מעורר בלב האדם תזכורת שיש מנהיג לעולם. הגשם מגיע לארץ לא ע"י שליחו ולא ע"י מלאך, אלא הקדוש ברוך הוא בכבוד ובעצמו, המאיר לעולם כולו בטובו, פותח את מפתח הגשמים ומורידו לארץ.
החיים הזורמים במהירות משכיחים מהאדם שיש מנהיג לעולם, אך צריך לזכור ולהתבונן להחזיר בלבנו את האמונה האמיתית שרק הוא יתברך מנהיג את העולם. אליו נפנה לכל הנצרך, והוא הנותן לנו את השפע.
 
3. בגמרא מובאת תפילתו של רבי יהודה על הגשמים: "מודים אנחנו לך על כל טיפה וטיפה שהורדת לנו". ורבי יוחנן מסיים: "אילו פינו מלא שירה כים וכו' אין אנו מספיקין להודות לך ה'... ברוך אתה ה' רוב ההודאות".
המילה הראושנה אותו אנו אומרים כשפוקחים עינים בבוקר הוא "מודה אני". למה לא אומרים "אני מודה"? כדי שהמילה הראושנה שאומר כל יהודי בבוקר תהיה תודה להשם. כשאדם מודה - הוא מרגיש חיבור וקרבה לבין האומר למקבל, ואמירת תודה להשם על כל דבר גורמת להתקרב אל הקדוש ברוך הוא ולהכירו כל יום מחדש. בזמן ירידת הגשם והשפע לארץ מתעורר היהודי, שכל מהותו הוא הודיה להשם על כל חסדיו, ומשבח את השם. כך הוא מתקרב אליו יותר.
 
4. הפסוק אומר על הגשמים: "יפתח ה' לך את אוצרו הטוב את השמים, לתת מטר ארצך בעתו" (תענית ב'). יש כאן מלבד "אוצרו הטוב" גם את "השמים"  ביום ירידת הגשמים הקדוש ברוך הוא לא רק מביא גשם אלא פותח לנו את השמיים.
עת רצון היא זו לבקש כל מה שנפשו של אדם רוצה. זה יום שמסוגל  שיימחלו להם על עוונותיהם, שתתברך הפרוטה שבכיסם, שיקבץ גלויותיהם מארבע כנפות הארץ ושייפסקו גייסות המלחמה. עת רצון היא עתה לכל החסדים הטובים, כמו שאומר העולם - "השמים הם הגבול".
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (114 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

גשם

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


מדוע באה עלינו הצרה הזו? מה רוצה מאיתנו הבורא?

"וראית את אחורי ופני לא יראו" - כשאנו חלילה מצויים בצרה, כשמגיע אלינו קושי ומחסור, אנו רואים רק את החושך, רק את הבעיה, לא מבינים את פשר הסתרת הפנים - "פני לא יראו". אולם לאחר שעבר זמן ונעשה תכלית הדבר, אז אנו מבינים לאיזה צורך עברנו את המאורעות...

לכל הייסורים או הקשיים יש זמן קצוב בלבד

בשעה שבורא עולם משגר ייסורים על האדם הוא משביע את אותם הייסורים: 'אל תתחילו לייסר את אותו האדם אלא ביום פלוני ובשעה פלונית, ולא תצאו ממנו אלא ביום פלוני, בשעה פלונית, באמצעות רופא פלוני ותרופה פלונית!'

אל תכפור בקושי שלא תגיע צרה גדולה יותר

בצר לו פנה החוכר אל הצדיק מלנטשנא זצ"ל, שנודע ברוח קודשו. אמר לו הצדיק: "רואה אני כי שורים עליך דינים במקום הזה, לפיכך באה עליך צרת האדון. אמור לו נחרצות כי אינך מסכים להוספה. אל תוסיף ולו פרוטה אחת! אם שלך הוא - יוותר האדון, ואם לא - הסתלק משם - לטובתך!"

אליהו הנביא מברך בבנים

כשהגיעו לפסוק "והגדת לבנך..." התעצבו ובנשימה אחת הרגיעו  זה את זו: "בורא עולם לא ישכחנו ועוד יזכנו בבן"

סיפור מרגש על עניית "אמן"

"מובן מאליו, שבתור יהודי-לא-דתי הופתעתי מאוד מהתשובה ומן האמונה והביטחון העז ברבי משה זצ"ל שהחולה יבריא בזכות אמירת אמן", סיפר הרופא בעל התשובה

פטירת הרב יוסף ג'יעאן, ח' בשבט: כוחה של אמונה

בעזרת ה' נראה כולנו את הנס הגדול, כל אלה אשר עומדים מולנו עם הנשק ביד, לא יפגעו בנו לרעה ויתפזרו לכל רוח, יבואו 'חברים' ויחזירו אותנו במהרה הביתה ובעזרת ה' נעלה כולנו ארצה. כולנו! כולנו! כולנו!

סגולות נבחרות


סגולה לאריכות ימים

...ותבטל מעלינו כל גזירות קשות ורעות, ובצל כנפיך תסתירנו, ונהיה בריאים בכל אברינו וגידינו, ותשמרנו מכל צרה, ומכל פחד, ומכל חולי

סגולה לפרנסה טובה

מחפשים סגולה לפרנסה טובה? לפניכם תהילים פרק כ"ג, הידוע כסגולה לפרנסה טובה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |