ברכות מעצימות שכדאי להתפלל מדי יום

היות והחיים רצופים בניסיונות אנחנו צריכים למצוא את הדרך לחזק את עצמנו. להעצים את האמונה ולהדק את הקשר שלנו עם הבורא. כיצד נעשה זאת? באמצעות ברכות ותפילות שמעצימות את האמונה שלנו ומחזקות אותנו לשם המשך ההתמודדות בחיים

26/02/19 | כ"א אדר א' התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

החיים לא קלים כלל וכלל. כל אחד ניצב בפני קשיים, ניסיונות ומהמורות. אבל מול מציאות קשה זו חשוב לנו לזכור - יש לנו על מי להישען! לכל יהודי יש את בורא העולם שהוא מהווה משען יציב ואיתן עליו אנחנו יכולים להישען ולהיות בטוחים שהוא מנהל את העולם ועושה עבורנו את הטוב ביותר לנשמה שלנו. ויש לנו גם במה להתחזק, יש לנו דרך להעצים את עצמנו ולחזק את ההרגשה הפנימית שלנו.

האמונה שמלווה כל יהודי באשר הוא

האמונה – מתנה נפלאה שכל יהודי קיבל אותה מבוראו. הוא מאמין שיש בורא לעולם, שהבורא מנהיג את העולם כולו וברא את העולם כרצונו. וכל מה שקורה בעולם – ממנו יתברך מגיע. אין מקרה שמתרחש בלי ידיעתו, ואין נזק שמתרחש בלי רצונו. וגם אם פוטרת מהעבודה, וגם אם חבר בגד או פגע – הכול מאתו יתברך והכול יתברר בסופו של דבר לטובה.

כיצד נחזק את עצמנו מידי יום ביומו?

היות והחיים רצופים בניסיונות אנחנו צריכים למצוא את הדרך לחזק את עצמנו. להעצים את האמונה ולהדק את הקשר שלנו עם הבורא. כיצד נעשה זאת? באמצעות ברכות ותפילות שמעצימות את האמונה שלנו ומחזקות אותנו לשם המשך ההתמודדות בחיים.

יום של יהודי מתחיל בברכות השחר

ברכות השחר הם החלק הראשון שכולל כמה חלקים של ברכות. הברכות הראשונות הן על נטילת ידיים ואשר יצר. לאחריהן אנחנו מברכים את ברכות התורה, ואת הברכות בהם אנחנו מודים על היותנו יהודים וכן על כל הטובות אשר הבורא גמל אתנו. ברכות השחר מאפשרות לכל יהודי לפתוח את יומו עם ערוץ פתוח מול בורא עולם.

קבלת עול מלכות שמים

שמע ישראל זו תפילה שמלווה כל יהודי ברגעים הקריטיים ביותר שלו. למעשה זו לא תפילה שנועדה לעת צרה, אלא תפילה יומיומית שכל יהודי יאמר אותה בכל בוקר וערב. בתפילה זו אנחנו מכריזים קבל עם ועולם שאנחנו מקבלים עלינו את עול מלכותו. ואנחנו מצהירים כי ה' אלוקינו הוא ה' אחד בכל העולם. כמו כן אנחנו מבטאים את אהבתנו אליו, ואת רצוננו לעשות את רצונו בכל הלב והרכוש שלנו. אין כמו קריאת שמע לחיזוק האמונה. כיוון שאנחנו מזכירים את אהבת ה' ואת הרצון האמתי שלנו לקיים את רצונו יתברך. ומעצימים בתוכנו את הקשר שלנו עם אלוקינו.

תפילת הדרך – להינצל מסכנות בדרכים

הדרכים בחזקת סכנה. לא פלא שלפעמם הלב מתמלא בחשש לפני שמתיישבים מול ההגה. גם אם אתם נוסעים בתחבורה ציבורית הלב עשוי להתמלא בפחד למשמע מקרים מחרידים בהם אנשים קפחו את חייהם בדרך. כדי לחזק את עצמכם ולהתגבר על הפחד, מומלץ לקרוא את תפילת הדרך. בתפילה זו אנחנו פונים בבקשה אל בורא עולם שיציל אותנו מכל מיני פורענויות ומקרים קשים שעלולים להתרחש בדרכים. הפניה אל בורא עולם מזכירה לנו כי כל מה שמתרחש ממנו יוצא. ואין מקרה בעולם שיכול להתרחש למרות רצונו.

לסיים את היום כיהודי

היום שלנו מסתיים בתפילה מיוחדת – תפילת ערבית. זמנה החל מצאת הכוכבים והיא נתקנה על ידי יעקב אבינו. גם בתפילה זו אנחנו קוראים קריאת שמע ומתפללים את תפילת העמידה. התפילה הזו חותמת את היום שלנו ומהווה את אקורד הסיום שלו. זה יומו של יהודי, יום שמלווה עם בורא עולם שמשגיח מלמעלה ומנהל את החיים שלנו על פי רצונו. ככל שנהיה מחוברים אליו וקשורים לרצונו – כך נהיה מאושרים יותר והחיים שלנו יהיו מלאים באור ושמחה.

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (1 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה לשמחה אמיתית

מה הקשר בין שמחה לבין אכילת מאכל אדום? 4 סגולות שאולי לא הכרתם, להשגת שמחה אמיתית

סגולה לעושר

"כִּי מְכַבְּדַי אֲכַבֵּד" וְהֶעָשִׁיר הֲרֵי שֶׁהוּא מְכֻבָּד - מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה

תפילת נשמת כל חי נוסח ספרד

נִשְמַת כָּל חַי תְּבָרֵךְ אֶת שִׁמְךָ יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ, וְרוּחַ כָּל בָּשָׂר תְּפָאֵר וּתְרוֹמֵם זִכְרְךָ מַלְכֵּנוּ תָּמִיד, מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם אַתָּה אֵל. וּמִבַּלְעָדֶיךָ אֵין לָנוּ מֶלֶך גוֹאֵל וּמוֹשִיעַ. נשמת כל חיי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |