סיפור מרגש: מכפר מוסלמי הוא הגיע לישיבה ונישא ליהודייה

צעיר מוסלמי גילה בגיל 18 שהוא יהודי, החליט לשוב לעם ישראל ולתורת ישראל ולאחרונה נישא ליהודייה. סיפור מופלא על סגירת מעגל

02/03/19 | כ"ה אדר א' התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

18 שנה גדל דניאל בכפר ערבי ככל המוסלמים, אך לא ידע על הסוד שאימו הסתירה ממנו במשך כל חייו ושכעת הוא עומד לגלותו. דניאל קיבל הצעת עבודה באתר בנייה מחוץ לכפר, ובגיל 18 הוא יצא לראשונה מהכפר. הדבר הראשון שתפס את מבטו היה בחור יהודי המניח תפילין במקום העבודה מדי בוקר.

 

"פגשתי שם בחור שהיה מניח תפילין בכל בוקר, אז שאלתי אותו מהן 'החגורות' האלה", משחזר דניאל בגיחוך. "הוא אמר לי שלא קוראים לזה חגורות, זה תפילין וכך הוא מתפלל כי הוא יהודי". דניאל התבייש על השאלה, התנצל בפני הבחור היהודי והוסיף: "אימא שלי יהודייה, אך לא ידעה שום דבר על הדת שלה".

 

חברו היהודי לעבודה נדהם לשמע המשפט האחרון של דניאל, והוא הסביר לו שלפי ההלכה היהודית הוא נקרא יהודי. "הוא לקח את זה באמת ברצינות וביקש ממני מספר תעודת זהות ומספר טלפון", מספר דניאל. הבחור היהודי ניגש לבדוק עם פרטי תעודת הזהות על אודות דניאל, ואכן התברר לו שאימו יהודייה.

 

"החלטתי לצאת מהכפר ולחזור בתשובה" 

 

"אימא שלי נפטרה כשהייתי בן שש ולעולם לא סיפרה לי דבר על היותי יהודי. האמת, שאף פעם לא ידעתי כלום על משפחתה והיא לעולם לא סיפרה על כך", נזכר דניאל. הבחור היהודי התקשר לדניאל וסיפר לו שהוא אכן יהודי. הם היו בקשר טלפוני במשך תקופה, אשר בה הוא לימד את דניאל על אודות היהדות. במקביל חברו פנה לארגון "יד לאחים" וביקש מהם לעזור לדניאל לשוב לעמו.

 

"לאחר כמה זמן פנו אליי מארגון 'יד לאחים' וניסו לעזור לי. ביקשתי מהם לעזור לי למצוא את המשפחה של אימא שלי. לאחר חצי שנה הם מצאו את משפחתי ובפעם הראשונה דיברתי עם סבתא שלי. מעולם לא הכרתי אותם, משום שהם ניתקו קשר עם אימי".

 

דניאל נשאל מדוע הוא החליט לעשות את המעבר הקיצוני הזה מהאסלאם ליהדות. הוא השיב שמעולם הוא לא היה מחובר כל כך לאסלאם, וכעת הוא מבין מדוע. "לא מצאתי את עצמי שם. ולאט לאט אחרי שגיליתי שאני יהודי, אמרתי שאני צריך לחזור בתשובה מתי שהוא, אז התחלתי לחפש סרטונים ביוטיוב של הרב זמיר כהן והרב יצחק פנגר. בשלב הזה החלטתי לצאת מהכפר".

 

דניאל יצא מהכפר, אך היה לו קשה בתחילה לחזור בתשובה. הוא מצא את עצמו ישן ברחובות, ללא קורת גג, ואז החליט להעלות פוסט לפייסבוק ולגולל את סיפורו. זמן קצר לאחר מכן פנה אל דניאל בנצי גופשטיין, מנכ"ל ארגון להב"ה, ועזר לו בתהליך החזרה לעם ישראל ולתורת ישראל. הוא נכנס ללמוד בישיבה ומשם החל את דרכו כיהודי.

 

לאחרונה הוא נישא ליהודייה, ובכך סגר מעגל בחייו, ופתח מעגל של דור נוסף של יהודים שכמעט נגדע. 

 

צפו בסיפור מדהים על לוחם חזבאללה מוסלמי שהתגייר:

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (304 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


המציאות עולה על כל דמיון

יש אירועים המתרחשים במציאות שהדמיון האנושי לא יכול ליצור, כזה הוא סיפורם של ג'סיקה גומז וארון ביירוס מארצות הברית

סוד האושר

להיות מאושר,זה משאלת לב של רבים אך הדבר ניתן ורבים זוכים לה

הקב"ה לא חייב לתת לך

"אם את תעשי למען אנשים מה שאת לא חייבת, מן השמים יעשו אתך מה שלא חייבים לך" אמר הרה"ג שלמה זלמן אויערבך

נבואה או הונאה?

מה עומד מאחורי צילום שהועבר ברשת וטוען כי ה"בני יששכר" חזה את עלייתו של בני גנץ

סגולות נבחרות


סגולה לחכמה - מצוות סוכה

מצוות סוכה היא סגולה לחכמה, ככתוב: "למען ידעו דורתיכם" – דעת משמעותה חיבור עם הבורא יתברך, המצווה היא לדורות למען "ידעו"

תהילים לזיווג הגון מהשל"ה הקדוש

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, יְיָ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שֶׁתַּמְצִיא לִי בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וּבַחֲסָדֶיךָ הַגְּדוֹלִים אֶת זִוּוּגִי הָרָאוּי לִי בִּזְמַנּוֹ. זִוּוּג הָגוּן הָרָאוּי לְהוֹלִיד תַּלְמִיד חָכָם, גָּדוֹל בְּתוֹרָה וּבְיִרְאָה, מִזֶּרַע צַדִּיקִים וְאַנְשֵׁי אֱמֶת וִירְאֵי חֵטְא
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |