מעשה ברב שלום שבדרון זצ"ל ונהג מונית

רגישותו של הרב שלום שבדרון זצ"ל, באה לידי ביטוי בסיפור הבא אשר התרחש בערוב ימיו

20/11/19 | כ"ב חשון התש"פ

 

עשרות אלפי הצטרפו לתהילים יומי במייל. קוראים תהילים ורואים ישועות. להצטרפות לחצו

הסיפור הבא אירע לפני כ-30 שנה, עידן בו לא רבים החזיקו רכב פרטי.  הגה"צ הרב שלום שבדרון זצ"ל, הוזמן לברית של נינו. משהסתיימה הברית, אשר נערכה בבית המדרש לעלוב אשר בבתי ורשה, פנו האורחים לסעודת המצווה אשר התקיימה באולם סמוך. הרב שבדרון זצ"ל, אשר כבר היה בא בימים, לא יכל לעשות את הדרך אל אולם והוחלט להזמין לו מונית.

משהגיע נהג המונית לאסוף את הרב שבדרון זצ"ל, נשאל הרב לגבי היעד אליו מועדות פניו. כששמע נהג המונית כי היעד קרוב כל כך, רצה לסרב לנסיעה. הרב שהבחין כי פניו של הנהג נפלו פנה אליו בדברים: "מזיו פניך  ניכר כי מוצאך מתימן, מחבבב אני עד מאוד את שירי התימנים התואיל לשיר ולהנעים לי משירי הקודש?"

הנהג אשר תמה על דבריו של הרב, השיב לו: "כבוד הרב, הזמן קצר והמלאכה מרובה. זמן זה כסף…".

השיב לו הרב: "הן המונה פועל, תשיר ותנעים לי ואני אשלם שכרך לפי מונה".

בזמן שניהלו השניים את שיחתם, הגיעה המונית אל יעדה, אך הנהג אשר נענה לבקשת הרב, הנעים קולו בשירה מפיוטי תימן. כאשר בכל פעם שסיים הנהג פיוט, ביקש הרב לשמוע פיוט נוסף, וליווה את הפיוטים במחיאות כפיים.

נכדיו של הרב אשר המתינו לו בפתח האולם, תמהו מדוע אינו יוצא מן המונית. לא רק שסבם לא שוחח עם הנהג, אלא ישב הוא במונית ומחא כפיו. לאחר כ-10 בהן עמדה המונית בפתח האולם, סגר נהג המונית את המונה ורבי שלום שבדרון זצ"ל שילם לו את שכרו כשהוא נפרד ממנו בחיוך.

הרב שבדרון זצ"ל, אשר חש בעוגמת הנפש של הנהג מן הנסיעה הקצרה שזומנה לו, והדרך ממנה ואליה הייתה ארוכה ולא משתלמת, העניק לו פיצו בדמות תשלום עבור פיוטי תימן לפי המונה.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (4 מדרגים)

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


צביקה הדר: "התורה היא של כולנו"

בעקבות ביטול מופע ההתרמה לאגודת "עזרה למרפא" של הרב פירר ופרסום מכתב בנושא לקהל עוקביו ברשת החברתית, התראיין השחקן צביקה הדר לעיתון מקור ראשון

אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

סגולות נבחרות


סגולות לשפעת

הרב חיים פוקס ליקט מכתבי חכמים ומקובלים סגולות לביטול כל מגיפה וגזירה רעה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |