סיפור מרגש על שכרן של נשים צדקניות

כיצד זוכות נשים לחיי העולם הבא? בשכר שעוזרות לילדיהן ולבעליהן ללמוד תורה

05/06/19 | ב' סיון התשע"ט

ביום חמישי הקרוב נהיה בנתיבות - שלחת כבר שמות לתפילה בציון הבבא סאלי? אם לא, נקווה שלא עבר הזמן. למשלוח לחצו כאן

עשרות אלפי הצטרפו לתהילים יומי במייל. קוראים תהילים ורואים ישועות. להצטרפות לחצו

חז"ל אומרים  "אמר ליה רב לרבי חייא: נשים במאי זכיין?", והוא השיבו: "באקרויי בנייהו לבי כנישתא ובאתנויי גברייהו בי רבנן, ונטרין לגברייהו עד דאתו מבי רבנן". פירוש  הנשים זוכות לחיי עולם הבא בשכר שעוזרות לילדיהן ולבעליהן ללמוד תורה, מזרזות את בניהן ללכת לבית הכנסת, ושולחות את בעליהם לבית המדרש.  

 ומסביר הפני יהושע: "נמצא כיון שהן מסייעות לבעליהן ולבניהן ללמוד תורה לשמור ולעשות כל תרי"ג מצוותיה, הרי שיש להם שכר אפילו במצוות עשה שלא נצטוו עליהם, וכן בתלמוד תורה, למרות שלא נצטוו עליה ושכר תלמוד תורה כנגד כולם, אפילו כך יש להם שכר בכולן".  

צפו בסרטון של הרב הרצל חודר: בזכות נשים צדקניות

אחד מנכדיו של מרן שר התורה רבי חיים קניבסקי שליט"א הוכנס בברית קודש. האירוע היה בירושלים, הסנדק היה הסבא רבא, מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל. מרן הגר"ח שליט"א אינו נוסע בשנים האחרונות לבריתות מחוץ לעיר ובני המשפחה ביקשו שלפחות הסבתא, הרבנית קניבסקי ע"ה, תגיע לברית. הרבנית אמרה שעליה להתייעץ עם סבא ואחד מנכדיה נכנס איתה לחדרו של מרן שליט"א.

הרבנית מספרת לבעלה הדגול על הברית ושהיא רוצה לנסוע להשתתף בשמחה ורבי חיים שליט"א , למרבה תמיהתו של הנכד, מציע הרב לרבנית  שלא לנסוע.

הרבנית מפצירה והרב מנסה לשכנע במאור פניו שאולי כדאי שלא תיסע. "אחזור עד עשר, הציעה הרבנית למרן שר התורה שליט"א ומרן שליט"א מאיר פנים "נו טוב, תחזרי עד עשר, תסעי לחיים ולשלום"

הנכד, עדיין תמה מהדו שיח שבין סבא לסבתא לא התאפק ושאל: "את אישה מבוגרת מדוע את צריכה להתייעץ עם סבא לנסוע לברית של הנכד שלך? ומדוע סבא מעדיף שלא תיסעי?"

וסבתא, הרבנית קניבסקי ע"ה, השיבה לו בפשטות: "סבא אומר שכשאני נמצאת בבית הוא לומד יותר טוב".

צפו בסרטון על הרבנית קנייבסקי ע"ה:


שח מרן הגאון רבי יוסף חיים זוננפלד זצ"ל לאחד ממקורביו, כי הוא כמעט בטוח שיזכה לשבת בגן עדן: "רעייתי הרי משלחת אותי מהבית לבית הכנסת השכם בבוקר. היא אינה יודעת אם אני לומד טוב או לא. היא מצידה הקדישה את כל יומה ללימוד התורה. לאחר פטירתה יובילוה לגן העדן ויושיבוה על כיסא מלכים, שהרי איפשרה לבעלה ללמוד תורה. וכשיגיע יומי לעמוד לפני בית דין של מעלה, איני יודע מה יפסקו לי בגין לימוד התורה שלי אבל אני בטוח שאזכה לשבת בגן עדן. שכן אטען: 'אמנם לא מגיע לי גן עדן בזכות לימוד התורה שלי, אך רעייתי הרי מקבלת גן עדן בגללי – וכי לא מגיע לי דמי תיווך?'  

דרגו את המאמר: 

ממוצע 2 (1 מדרגים)

ביום חמישי הקרוב נהיה בנתיבות - שלחת כבר שמות לתפילה בציון הבבא סאלי? אם לא, נקווה שלא עבר הזמן. למשלוח לחצו כאן

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


צביקה הדר: "התורה היא של כולנו"

בעקבות ביטול מופע ההתרמה לאגודת "עזרה למרפא" של הרב פירר ופרסום מכתב בנושא לקהל עוקביו ברשת החברתית, התראיין השחקן צביקה הדר לעיתון מקור ראשון

אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לבן זכר

מתפללים לבן זכר? לפניכם נוסח תפילה לבן זכר. ותִּתְפַּלֵּל חַנָּה וַתֹּאמַר עָלַץ לִבִּי בַּה', רָמָה קַרְנִי בַּה', רָחַב פִּי עַל אוֹיְבַי - כִּי שָׂמַחְתִּי בִּישׁוּעָתֶךָ. אֵין קָדוֹשׁ כַּה' - כִּי אֵין בִּלְתֶּךָ, וְאֵין צוּר כֵּאלֹהֵינוּ.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |