סיפור מרגש על שכרן של נשים צדקניות

כיצד זוכות נשים לחיי העולם הבא? בשכר שעוזרות לילדיהן ולבעליהן ללמוד תורה

05/06/19 | ב' סיון התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

חז"ל אומרים  "אמר ליה רב לרבי חייא: נשים במאי זכיין?", והוא השיבו: "באקרויי בנייהו לבי כנישתא ובאתנויי גברייהו בי רבנן, ונטרין לגברייהו עד דאתו מבי רבנן". פירוש  הנשים זוכות לחיי עולם הבא בשכר שעוזרות לילדיהן ולבעליהן ללמוד תורה, מזרזות את בניהן ללכת לבית הכנסת, ושולחות את בעליהם לבית המדרש.  

 ומסביר הפני יהושע: "נמצא כיון שהן מסייעות לבעליהן ולבניהן ללמוד תורה לשמור ולעשות כל תרי"ג מצוותיה, הרי שיש להם שכר אפילו במצוות עשה שלא נצטוו עליהם, וכן בתלמוד תורה, למרות שלא נצטוו עליה ושכר תלמוד תורה כנגד כולם, אפילו כך יש להם שכר בכולן".  

צפו בסרטון של הרב הרצל חודר: בזכות נשים צדקניות

אחד מנכדיו של מרן שר התורה רבי חיים קניבסקי שליט"א הוכנס בברית קודש. האירוע היה בירושלים, הסנדק היה הסבא רבא, מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל. מרן הגר"ח שליט"א אינו נוסע בשנים האחרונות לבריתות מחוץ לעיר ובני המשפחה ביקשו שלפחות הסבתא, הרבנית קניבסקי ע"ה, תגיע לברית. הרבנית אמרה שעליה להתייעץ עם סבא ואחד מנכדיה נכנס איתה לחדרו של מרן שליט"א.

הרבנית מספרת לבעלה הדגול על הברית ושהיא רוצה לנסוע להשתתף בשמחה ורבי חיים שליט"א , למרבה תמיהתו של הנכד, מציע הרב לרבנית  שלא לנסוע.

הרבנית מפצירה והרב מנסה לשכנע במאור פניו שאולי כדאי שלא תיסע. "אחזור עד עשר, הציעה הרבנית למרן שר התורה שליט"א ומרן שליט"א מאיר פנים "נו טוב, תחזרי עד עשר, תסעי לחיים ולשלום"

הנכד, עדיין תמה מהדו שיח שבין סבא לסבתא לא התאפק ושאל: "את אישה מבוגרת מדוע את צריכה להתייעץ עם סבא לנסוע לברית של הנכד שלך? ומדוע סבא מעדיף שלא תיסעי?"

וסבתא, הרבנית קניבסקי ע"ה, השיבה לו בפשטות: "סבא אומר שכשאני נמצאת בבית הוא לומד יותר טוב".

צפו בסרטון על הרבנית קנייבסקי ע"ה:


שח מרן הגאון רבי יוסף חיים זוננפלד זצ"ל לאחד ממקורביו, כי הוא כמעט בטוח שיזכה לשבת בגן עדן: "רעייתי הרי משלחת אותי מהבית לבית הכנסת השכם בבוקר. היא אינה יודעת אם אני לומד טוב או לא. היא מצידה הקדישה את כל יומה ללימוד התורה. לאחר פטירתה יובילוה לגן העדן ויושיבוה על כיסא מלכים, שהרי איפשרה לבעלה ללמוד תורה. וכשיגיע יומי לעמוד לפני בית דין של מעלה, איני יודע מה יפסקו לי בגין לימוד התורה שלי אבל אני בטוח שאזכה לשבת בגן עדן. שכן אטען: 'אמנם לא מגיע לי גן עדן בזכות לימוד התורה שלי, אך רעייתי הרי מקבלת גן עדן בגללי – וכי לא מגיע לי דמי תיווך?'  

דרגו את המאמר: 

ממוצע nan (0 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תפילת וסגולת השל"ה הקדוש - הנוסח המלא

את תפילת השל"ה הקדוש טוב לקרוא בכל עת. אַתָּהּ הוּא יְיָ אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁלֹּא בָּרָאתָ הָעוֹלָם, וְאַתָּהּ הוּא אֱלֹהֵינוּ מִשֶּׁבָּרָאתָ הָעוֹלָם, וּמֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם אַתָּה אַל. וּבָרָאתָ עוֹלָמְךָ בְּגִין לְאִשְׁתְּמוֹדַע אֱלָהוּתָךְ

עצה לעורר השמחה בעבודת ה’

נִגּוּן אֶחָד שֶׁל קְדֻשָּׁה שֶׁנִּכְנָס לַלֵּב מְעוֹרֵר וּמְרַגֵּשׁ וְעַד כְּדֵי דְּמָעוֹת שֶׁל דְּבֵקוּת בַּה'

תהילים נגד עין הרע

פרק ל"א בתהילים - תהילים לעין הרע. לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד. בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי. הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |