סגולה גדולה לקרוא את ספר התהילים כולו בחג השבועות

ספר התהילים, סגולתו גדולה מאוד, בייחוד ביום ההילולא, בו יש עת רצון גדולה מאוד לפעול

06/06/19 | ג' סיון התשע"ט

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

מובא בירושלמי, מסכת חגיגה פ"ב הלכה ג', כי יום פטירתו של דוד המלך ע"ה הוא ו' סיון, חג השבועות. דוד המלך שהיה נעים זמירות ישראל הותיר אחריו ירושה נפלאה לעם ישראל, ספר התהילים, אשר סגולתו גדולה מאוד, בייחוד ביום ההילולא, בו יש עת רצון גדולה מאוד לפעול.

וכבר כתב החיד"א בספרו ברכי יוסף או"ח סימן תצ"ד: מכיוון שנפטר דוד המלך ע"ה בחג השבועות, מנהג הוא לקרוא את ספר התהילים כולו, אשר חיבר דוד המלך ע"ה, ובספרו מורה באצבע סימן ח' אות רכ"ה: "אשרי האיש הלומד תהילים, שכן סגולה גדולה לאומרו בחג השבועות, כי דוד המלך הייתה מנוחתו ביום זה והוא יומא דהילולא דיליה, ועוד יעלו לרצון ביותר אמירת תהילותיו.ונרמז גם בשי"ן של אש'רי דהיינו שבועות, וגם ש'בת שבו היתה מנוחתו"., כך כתב גם הגר"ח פלאג'י במועד לכל חי, סימן ח' אות ל"א.

הבן איש חי כתב בספרו שנה ראשונה, פרשת במדבר סעיף ו',  כי לימוד התהילים בשבועות הוא צורך גדול, כי ביום זה נפטר דוד המלך ע"ה, ויעלה לרצון יותר. לכן על כל אדם ללמוד  את ספר התהילים כולו ביום חג השבועות.

כתב השל"ה הקדוש במסכת שבועות, פרק נר מצוה, בעת אמירת סדר תיקון ליל שבועות: "רק בספר תהילים יאמר גם כן המזמור 'השמים מספרים כבוד אל" (תהילים י"ט), ומזמור 'יקום אלקים' (שם ס"ח), וכל המזמור דתמני אפי (פרק קי"ט)", מזמורים אשר עוסקים בתורה.

וכבר נכתב בספר משמרות שלום, קאדינוב סי' ל"ט סק"ב: ובפרט יכוון מאד באמירת תמני' אפי' (פרק קי"ט) בליל חג השבועות על פי פשוטו, כי כל תמני' אפי' הם בקשות להכנות התורה והמצוות, והוא שייך לקבלת התורה."

ובספר שער המלך, נעשה ונשמע פ"ז, מבוארת נחיצות קריאת מזמור ל"ט בתהילים "ובתיקון ליל שבועות נרשם כמה פרשת בתהילים שיאמר בליל שבועות, באתי להוסיף עוד שיהא החיוב לומר פרשה ל"ט 'למנצח לידותון מזמור לדוד': על הדתות הניתנו לנו היא התורה כמו שנאמר "מימינו איש דת למו". וגם נאמר בפרשה זו הודיעני ה' קיצי מה שהיו שפתי דוד דובבות בקבר שדיבר מיום מיתתו וקבורתו וביום מתן תורה היתה גוויעתו. ומהראוי להזכיר חסדי דוד הנאמנים ולבכות על מיתתו ביום הזה, ובאותו הפרשה יתעורר עצמו לבכיה, וביותר בהפסוק "שמעה ה' תפילתו ושועתי האזינה אל דמעתי אל תחרש" עכ"ד, ויוכל לפעול אז גדולות ונצורות.

להלן הפרקים שיש לאומר בליל שבועות :

י"ט ,ס"ח,קי"ט ,ל"ט

ובמהלך כל החג באיזה שעה שירצה יאומר את כל הספר התילים וזכותו של דוד המלך תעמוד לכל הישועות .

הרב אליהו עמר: סעודת דוד המלך

דרגו את המאמר: 

ממוצע 2.6 (20 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


פרקי תהילים לעילוי נשמת נפטר

קרו פרקים מ"ט, ט"ז מתהילים, המסוגלים להועיל לנשמת הנפטר. "לַמְנַצֵּחַ לִבְנֵי קֹרַח מִזְמוֹר: שִׁמְעוּ זֹאת כָּל הָעַמִּים. הַאֲזִינוּ כָּל ישְׁבֵי חָלֶד: גַּם בְּנֵי אָדָם"

כח הנדר, השבועה, הקללה...

למילה יש כח עצום ולכן השבועה והנדר והקללה כל כך חמוּרים, ויכולים לפגוע קשה בנשבע, בנודר, במקולל, אך גם במקלל

סגולות נבחרות


תפילה סגולית למזל טוב

מרגישים שהמזל תקוע? קראו את פרשת העקידה 7 פעמים. זוהי תפילה סגולית למזל, שעל פי הזוהר הקדוש יש ביכולתה להגן מפגעים רעים על כל מי שקורא אותה

תפילה להתעברות: סגולה מיוחדת לזרע בר קיימא

מתפללים ומייחלים לזרע של קיימא? אמרו את התפילה הבאה: "וְתִתֵּן לִי זֶרַע אֲנָשִׁים, וּתְּבָרְכֵנִי בְּשְּׁמֶךָ, וּתְבָרֵךְ אֶת בֵּיתִי בְּזָּכְרֶךָ, וְאֵדַע כִּי שָׁלוֹם אֹהָלִי. וְתַשְׁפִּיעַ בּוֹ נֶפֶשׁ רוּחַ וּנְשָׁמָה מִמַחְצָב טָהוֹר"

סגולה מרבנו בחיי לבנים

כתב רבנו בחיי "כי לקצת מצוותיה של תורה פרות בעולם הזה" אחת מהן מסוגלת לפרי בטן, והרי היא לפניכם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |