סגולה לראש חודש טבת מהבן איש חי. אל תחמיצו

כתב הבן איש חי (שנה ראשונה פרשת וישב) "ומנהגנו להדליק שמן למאור לכבוד נשמת רבי מאיר בעל הנס זיע"א ביום ראש חודש טבת"

27/12/19 | כ"ט כסלו התש"פ

 

ג' בתמוז הוא היום הקדוש של הרבי מלובביץ'. ביום זה ממש, שליחי "מוקד תהילים ארצי" יתפללו עבורכם בציונו. השירות ללא תשלום. ניתן לשלוח שמות בחינם כאן! ​>>

רבי חיים פלאג'י על מהות הסגולה: "ראוי לכל בר ישראל שבימי חנוכה, ובפרט ביום ראש חודש טבת, יתנדב לקופת התנא האלוקי רבי מאיר בעל הנס. והוא דבר גדול בימים האלה לעשות כן ויראה פועל השם מפלאות".

עוד מוסיף הצדיק: "וכן נהגו להדליק נר בראש חודש טבת לכבוד נשמת אברהם אבינו, שזהו יום פטירתו". הרב פלאג'י מציין כי מקור הדברים הוא בספרו של ה'בן איש חי'.

לפי הספרים הקדושים, תמיד יש להרבות בצדקה - ובפרט בחנוכה, לפי המקור במסכת שבת - "אין ירושלים נפדית אלא בצדקה". והרי נר חנוכה הוא מעין עבודת המקדש, ואם מרבים בצדקה בחג החנוכה, הדבר מביא את הגאולה והישועה.

בזוהר הקדוש (פרשת מקץ) מובא שצדקה היא שלום, ולכן צדקה מבצעת תיקון לשנאת חינם, ומקרבת את הגאולה. דווקא בחנוכה יש להסיר מלבנו טינה ותרעומת שיש לנו על אנשים מעם ישראל, ולעורר אהבה לכל אחינו, כולל דרך הצדקה.

 

אם חל ראש חודש טבת ביום שבת קודש וביום ראשון שלמחרת. כמובן שאין לתת צדקה ביום השבת, אך ראוי להדליק נר לעילוי נשמתו של רבי מאיר לפני כניסת השבת  ולתת צדקה בערב שבת, או ביציאתה, וביום ראשון שלמחרת. בנוסף ראוי להרבות במעשי חסד הנחשבים אף הם צדקה. 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 3.9 (224 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


פרסום הנס: הסגולה שעבדה

הסגולה הזו עוברת מפה לאוזן. נשים רבות מספרות כי זכו לישועה בזכות הסגולה, ואנו שמחים לחלוק אתכם את פרסום הנס של אחת מהן

זאת חנוכה - יום של ישועות

היום הזה מוגדר על ידי גדולי החסידות כיום של יושעות, יום בו אתה יכול לפנות לקב"ה ולבקש כל מה שחפץ לבך

סגולות נבחרות


תפילה סגולית וחזקה להריון

מתפללים להריון? לפניכם תפילה להריון. יהי רצון מלפניך צור כל העולמים צדיק בכל הדורות, למען שמך הגדול היוצא מפסוק ה` זכרנו יברך, שתתן לי זרע חדש זרע קודש, רצוי והגון טוב ויפה מתוקן ומקובל, וראוי לחיות ולהתקיים בלי עון ואשמה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |