קורונה - "בידוד בית", מה זה בדיוק

נכון ליום א', י"ב באדר, למעלה מ-50,000 אנשים נמצאים בבידוד בית בשל חשש להדבקות במגיפת הקורונה. מדוע הם נשלחים לבידוד בית? מה זה בדיוק? האם כדאי להיות ערוכים לכך מראש?

08/03/20 | י"ב אדר התש"פ

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

 

יום לפני תענית אסתר תש"פ, נמסר כי למעלה מ-50,000 ישראלים נמצאים ב"בידוד בית", והמספר עוד צפוי לעלות. עבור לא מעט אנשים המושג נשמע מפחיד למדי, ולרבים הוא אינו ברור כלל. אספנו עבורכם מידע רשמי שפורסם על ידי משרד הבריאות, על מנת להקל עליכם להתמודד עם הנושא ולהערך במידה ותצטרכו גם אתם לשהות בבידוד בית ל-14 יום.

 

למה מכניסים אנשים ל"בידוד בית"?

וירוס הקורונה, על אף שהוא וירוס השייך למשפחת נגיפים המוכרת למדע, הוא וירוס שעבר שינויים. השפעת הזן הנוכחי שלו, אשר זוהה לראשונה בסין ומשם מתפשט לשאר מדינות העולם, עדיין אינה ידועה במלואה. 

מה שהמדע כבר יודע בוודאות, הוא כי הוירוס הנוכחי מדבק הרבה יותר מוירוס שפעת רגיל. משמעות הדבר, כי אוכלוסיות הנמצאות בסיכון ללקות בסיבוכים (ובמקרים נדירים אף למות) במקרה של תחלואה בשפעת, חשופות הרבה יותר מבעבר להידבק בנגיף.

האוכלוסיות המועדות יותר לפתח סיבוכים מסכני חיים, במידה וידבקו בוירוס הקורונה, הן אנשים הסובלים ממחלות רקע כרוניות, כמו מחלות לב, סוכרת, יתר לחץ דם, מחלות נשימתיות. או אנשים הסובלים מדיכוי חיסוני, עליהם נמנים חולים במספר סוגי סרטן, מושתלי איברים או מי שמיועדים לעבור השתלה, ובעלי מחלות אוטואימוניות המקבלים תרופות שמטרתן לדכא את מערכת החיסון

עוד נמצא, כי הוירוס הנוכחי מסוכן יותר לאנשים מבוגרים מאשר לתינוקות וילדים קטנים.

 

מה זה בדיוק בידוד בית?

על כל אדם אשר עשוי להיות נשא של נגיף הקורונה להמנע ממגע עם בני אדם אחרים, על מנת שלא להעביר את הנגיף. לשם כך, הוא מתבקש שלא לעזוב את הבית במשך 14 יום, במידה ובני הבית האחרים אינם נושאים את הנגיף, עליו להימנע ממגע גם אתם ולשהות בחדר מבודד.

 • על אדם השוהה בחדר מבודד להקפיד על דלת סגורה ואוורור מתמיד של החדר. 

 • במידה והוא נזקק לצאת מהחדר על מנת להשתמש בשירותים, עליו לצמצם את זמן השהייה מחוץ לחדר ככל הניתן ולעשות זאת כשהוא עוטה מסכה המכסה את אפו ואת פיו, במידה ואין בידיו מסיכה כזו, עליו להצמיד לאזורים אלו בד. מומלץ להשתמש בשירותים נפרדים, במידת האפשר.

 • יש להקפיד לשטוף את הידיים במים וסבון או לחטא אותם בחומר חיטוי אלכוהולי

 • לפני ואחרי הכנת האוכל

 • לפני ואחרי השימוש בשירותים

           אם יש על הידיים לכלוך הנראה לעין, יש לשטוף אותם במים וסבון ולא להסתפק בחומר חיטוי אלכוהולי

           מומלץ להשתמש בניירות חד פעמיים לייבוש הידיים.

 • כדי למנוע את התפזרות הוירס, יש להתעטש או להשתעל אל תוך ממחטת נייר, אם אין ברשותכם ממחטה נייר, עשו זאת אל תוך המרפק.  לאחר מכן, שטפו את הידיים במים ובסבון או חטאו אותם בחומר חיטוי אלכוהולי.

 

מה ההנחיות לבני המשפחה של מי ששוהה בבידוד?

 • להימנע מכניסה לחדר בו שוהה מבודד הבית. רצוי להסתפק באדם בריא אחד, אשר אינו סובל מאחת ממחלות הרקע שצוינו בראשית הכתבה. בכניסה לחדר הבידוד יש להקפיד על כיסוי הפה והאף במסכה מתאימה או בבד - בהיעדרה. וכן על שימוש בכפפות חד פעמיות.

 • יש להקפיד על ניקיון הידיים אחרי כל מגע עם המבודד או הסביבה בה הוא שוהה, בין אם על ידי שטיפה במים וסבון (מומלץ, במיוחד אם יש על היד לכלוך הנראה לעין)  ובין אם על ידי שימוש בחומר חיטוי אלכוהולי.

 • כאשר מטפלים במשטחים בה נגע מבודד הבית או בכביסה שלו, יש להקפיד לעשות זאת בכפפות חד פעמיות. יש להקפיד שלא לבוא במגע עם הפרשות גופו של מבודד הבית (נשימה או שתן וצואה). כמו כן, יש להקפיד כי הכביסה של האדם המבודד תונח בשקית נפרדת על למועד הכביסה.

 • יש להימנע משימוש משותף לחפצים המשמשים את המבודד: מבשרת שיניים, כלי אוכל, מגבות, מצעים, ועוד. ניתן לנקות אותם באותו אופן כמו את חפצי הבית (מים וסבון לכלים, אבקה רגילה לכביסה וכו').

 • יש להכין שקית ייעודית בחדר המבודד לפסולת, ולהשליך אליה גם את הכפפות החד פעמיות ומסכות הפנים. יש להקפיד לאטום אותה היטב לפני פינויה מן הבית.

 • יש להקפיד על אוורור החדרים בהם שוהה מבודד הבית (חדרו, חדר השירותים וחללים נוספים במידת הצורך)

 • על כל השוהים בביתו של מבודד הבית להקפיד על שטיפת ידיים תכופה.

 • חל איסור להכניס מבקרים לבית.

 

הרב שלום ארוש: איך נינצל ממגיפת הקורונה

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.2 (26 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


קורונה - זה בידיים שלנו

בימי הקורונה כל מגע עם תשמישי קדושה עשוי לשמש מוקד להעברת המגיפה, ונשמרתם מאוד לנפשותיכם, צפו בסרטון הבא

"קיום מצוות מילה בזמנה"

הידיעות אודות דחייה בקיום בריתות, הוציאו בשבוע שעבר הרבנים הראשיים לישראל, הרבנים הראשיים לישראל, הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו, מכתב הקורא לקיים את מצוות המילה בזמנה ולא לדחותה

עתיד העולם בראי נגיף הקורונה - תעסוקה

ד"ר רועי צזנה, ישראלי השוהה כרגע בארצות הברית, הוא חוקר עתידנות ישראלי. הוא עמית מחקר במכון מחקר לחקר סייבר באוניברסיטת תל אביב, ועמית מחקר ביוזמה לרובוטיקה מכוונת אדם באוניברסיטת בראון אשר בארצות הברית

"רק על הפסים"

מה עושים בתקופה בה החששות מתרבים ותחושת אי הודאות מתגברת, אנחנו מביאים לכם את מילותיה של הניה שוחט שמצאהה דרך משלה להתמודד עם הנושא

סגולות נבחרות


תהילים להצלחה במשפט

עומדים לפני משפט? לפניכם פרקי תהילים להצלחה במשפט, כפי שהובאו ע"י הרב הגאון יעקב אדלשטיין זצ"ל

סגולה להינצל ממות סמוך ומאיים

הַמַּפְרִישׁ צְדָקָה מִמָּמוֹנוֹ כְּאִלּוּ וְנוֹתֵן מֵחַיָּיו, וְלָכֵן מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה יָשׁוּבוּ לוֹ חַיָּיו

סגולות לרפואה

רפואת האדם מאת ה' יתברך ובכוח עשיית מצוות ומעשים טובים למשוך הארה ורפואה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |