בידוד קורונה: טיפים של ישראלי הנצור בסין

עופר דקל הוא ישראלי העובד ומתגורר במחוז ווהאן בסין, ממנו יצאה מגיפת הקורונה. כבר 54 ימים שהוא נצור בביתו, אלו ההמלצות שלו לישראלים

16/03/20 | כ' אדר התש"פ

 

סגולה נגד קורונה - הקדשת פרק תהילים לשמירה עליך ועל משפחתך היקרה! לפרטים לחצו

משרד הבריאות הישראלי מנחה את אזרחי ישראל ויש להשמע לו. ההנחיות של משרד הבריאות משתנות לאורך הזמן, ומתבססות בין השאר על המתרחש במדינות אחרות בהן התפרצה המחלה מוקדם יותר. 

עופר דקל הוא ישראלי העובד ומתגורר במחוז ווהאן בסין, המחוז ממנו יצאה מגיפת הקורונה. כבר כמעט חודשיים ימים, שהוא ובני משפחתנו מבודדים בביתם. אתמול, לבקשת ישראלים רבים, פירסם ברשת החברתית את ההמלצות שלו לאזרחים ישראלים, שלא נדע. 

חשוב לדעת, בסין ההנחיות והאכיפה, חמורים הרבה יותר מבישראל. אנחנו מצריפם כמה מילים שכתב בצירוף המלצות שלו לישראלים שהתייעצו עמו ושאלו מה צריך להכין למקרה חירום:
כשנשאל על מידת הבידוד ועל הדרך בה קיבלו משלוחים של מזון וממוצרים אחרים להם הזדקוקו ענה:

"לא פתחנו את הדלת בלי מיגון - מסיכה, כפפות, משקפיים, כובע. ריססנו את פתח הדלת באלכוהול לחיטוי בריכוז של 75%. החלפנו לנעלי בית שנשארות מחוץ לדלת כל הזמן. כל חבילה שהגיעה רוססה. בסכין שהשארנו מחוץ לדלת פתחנו את החבילות. הכנסנו פנימה את המוצרים ללא האריזות הגדולות שלהם (בלי קרטונים ובלי שקיות ניילון), ישר לתוך גיגית ששמנו ליד הדלת. את הגיגית עם המצרכים העברנו לכיור ושם שטפנו אותם במים מהברז שטיפה ראשונה ושטיפה שנייה במים שהרתחנו.

לפני שסגרנו את הדלת, הוצאנו החוצה את שקיות הזבל שבפעם הבאה מי שיביא לנו עוד מצרכים, יעזור לנו ויוריד את הזבל לפח האשפה הגדול שבחוץ. זה עזר לנו להימנע מיציאה מהבית כי בבניין שלנו ובשכונה בכלל היו הרבה חולים וגם מתים לצערנו. לא רצינו להסתכן אפילו בירידה במעלית.

אחרי שגמרנו להכניס את הדברים השארנו מחוץ לדלת את נעלי החוץ, ריססנו את כפות הרגליים ונכנסו הביתה. בכל הזמן הזה של הדלת הפתוחה השתדלנו שהילדים יהיו בחדר אחר סגור. 
במענה לשאלות ישראלים שחוששים שיאלצו לשהות בבידוד בביתם וביקשו את המלצותיו, השיב:

1. דאגו שיהיה מזון לתקופה ארוכה

2. שתפו מידע עם השכנים (פתחו קבוצות וואטסאפ במידת הצורך) וידעו אלו את אלו במידע חיוני.

3. אל תתנו לאף אחד להיכנס הביתה. לא לשליח שמביא אוכל, לא לחברים שמביאים פריטים הכרחיים מסיכות. לאף אחד. הסתגרו.

4. כבסו בהרתחה את הבגדים שאתם לובשים.

5. הרתיחו את המים. גם פירות שטפו רק במים רתוחים.

6. דאגנו לשלם מראש לחברות החשמל והגז שלא תתקעו בלי.

7. הנהיגנו סדר יום: ארוחות בזמנים קבועים, שנת צהריים, שעת לימוד, זמן משחקים וקימה מסודרת בבוקר (הכי חשוב, כי יש למען מה לקום כל בוקר).

8. מצאו עיסוקים שממלאים את היום, למשל:

    * הקדישו זמן לשיחה עם בני משפחה וחברים, התעניינו בשלומם ובדקו אם הם זקוקים לדבר מה. כשאתה עסוק בבעיות של האחרים ומנסה לעזור זה משכיח את הבעיות שלך. אין לך זמן לרחמים עצמיים

     * כתבו יומן

9. פעם בשבוע עשו יום סרט לילדים. בחרו סרט לכל המשפחה, הכינו פופ קורן, והשתיקו טלפונים.

10. תנו לכל ילד תפקיד מוגדר: מי אחראי על הסדר בסלון, מי אחראי על מלאי מסוים של מוצרי מזון (זה תרגול מצוין בחשבוןו) ועוד. לא חשוב מי עשה בלגן, האחראי דואג שיהיה מסודר (זה עבד לא רע).

 

הרב הרצל חודר: כך תעשו ולא תפגעו מהקורונה

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.2 (41 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


"הפתק הזה מחזיר אותי בתשובה"

מגיפת הקורונה גרמה לכולנו לבחון מחדש את חיינו, גם רגעים שלכאורה לא עצרנו לתת עליהם דעתנו. הרב ישראל קליין שליט"א במכתב קצר אודות רגעי ההודיה היומיים שזימנה לחייו מגיפת הקורונה

מרן קנייבסקי שליט"א : "איסור חמור להכנס לביהכנ"ס להתפלל עם פלאפון שאינו כבוי"

בשעה טובה נפתחים היום בתי הכנסת, עם ישראל ייחל לחזרה לבית הכנסת, לתפילות ולשיעורי התורה. מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א פרסם השבוע מכתב מיוחד לעת זו ובו הוא קורא להקפיד על קדושת בית הכנסת, קראו את לשון המכתב

נגיף הקורונה עדין כאן

עטיית מסיכת פה ואף היא ההגנה החשובה ביותר, המאפשרת את ההקלות. חובה לעטות מסיכה בכל יציאה מהבית למרחב הציבורי ובעבודה! קראו וצפו בהנחיות. ונשמרתם לנפשותיכם

סגולות נבחרות


סגולה לזכרון

"וְלֹא תָתוּרוּ אַחֲרֵי לְבַבְכֶם וְאַחֲרֵי עֵינֵיכֶם... לְמַעַן תִּזְכְּרוּ..." 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |