קורונה - מדוע ברא הקב"ה את הצחוק

קראו את דבריו של הרב זמיר כהן וצפו במסר קצר של הרב אודות משמעות הצחוק אצל הקדוש ברוך הוא, דווקא בימי הקורונה

19/04/20 | כ"ה ניסן התש"פ

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

רק האדם צוחק

צחוק הוא תכונה שהיא יחודית לבני אדם, אין אותה בבעלי חיים. אדם מכובד, עורך דין עם תיק, פתאום החליק בבוץ. אדם עומד, מחייך. מה אתה מחייך? הוא נפל בבוץ. פרה רואה את חברתה מחליקה בבוץ, היא תעמוד, תתחיל לצחוק שם? 

יש מצב שכשהאדם מרגיש בתוכו מהלך מסוים שקיבל תפנית בלתי צפויה, הוא צוחק. כי הצחוק, הוא לא שייך לעולם הטבעי, הוא שייך לעולם העל טבעי.

 

"יושב בשמים ישחק"

יש פסוק שאומר "יושב בשמים ישחק" (תהילים, פרק ב', פסוק ד').  מה זה "יושב בשמים ישחק"? הקדוש ברוך הוא אין לו גוף ולא דמות גוף, לא שייך בו צחוק, אבל הקדוש ברוך הוא מחולל תפנית.

המן פרק את הגג של הבית כדי לקחת עץ 50 אמה - 25 מטר, לתלות את מרדכי. "יושב בשמים ישחק". תהיה פה תפנית, הוא מכין את זה לעצמו.

פרעה, "כל הבן הילוד היאורה תשליכוהו" (שמות פרק א', פסוק כ"ב). הוא היה בטוח, אני כעת מחסל את מושיעם של ישראל. מה גרמה הגזירה הזו? שאמו של משה תשים אותו בתיבה. בת פרעה ירדה לרחוץ, ראתה תינוק, ומשה גדל בבית של פרעה ומשם יצא להושיע את ישראל. תפנית שפרעה לא חשב עליה.

 

מדוע נוצר הצחוק?

על פי תורת הסוד, כל הבריאה שהקדוש ברוך הוא ברא בטבעם של בני אדם, כדי שבזמנים של צרות, של אסונות, של פחד מפני העתיד, האדם ישתמש בצחוק ויזכור כמה דברים, שמעתי סיפורים, שמעתי בדיחות. בהתחלה הייתי אדיש, חשבתי שזה הולך לכיוון מסויים, פתאום זה הלך לכיוון אחר.

ודאי שהקדוש ברוך הוא יכול להפוך בשניות את הצרה לתועלת גדולה, לרווחה. לבטל את כל הצרות ואת כל הגזרות הקשות. 

 

גם על מלך המשיח של הגאולה כתוב: "פתאום יבוא אל היכלו האדון אשר אתם מבקשים" (מלאכי פרק ג', פסוק א'). פתאום תהיה התגלות, התנוצצות של גאולה במהרה.

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (23 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


"הפתק הזה מחזיר אותי בתשובה"

מגיפת הקורונה גרמה לכולנו לבחון מחדש את חיינו, גם רגעים שלכאורה לא עצרנו לתת עליהם דעתנו. הרב ישראל קליין שליט"א במכתב קצר אודות רגעי ההודיה היומיים שזימנה לחייו מגיפת הקורונה

מרן קנייבסקי שליט"א : "איסור חמור להכנס לביהכנ"ס להתפלל עם פלאפון שאינו כבוי"

בשעה טובה נפתחים היום בתי הכנסת, עם ישראל ייחל לחזרה לבית הכנסת, לתפילות ולשיעורי התורה. מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א פרסם השבוע מכתב מיוחד לעת זו ובו הוא קורא להקפיד על קדושת בית הכנסת, קראו את לשון המכתב

נגיף הקורונה עדין כאן

עטיית מסיכת פה ואף היא ההגנה החשובה ביותר, המאפשרת את ההקלות. חובה לעטות מסיכה בכל יציאה מהבית למרחב הציבורי ובעבודה! קראו וצפו בהנחיות. ונשמרתם לנפשותיכם

סגולות נבחרות


סגולה גדולה להצלחה בכל

נמצא בכתבי הרב הקדוש ר' לוי יצחק מברדיטשוב זצ"ל : שיאמרו אנשים, נשים וטף, בקשה זו בכל מוצאי שבת קודם ההבדלה שלוש פעמים ובטוח אני שיצליחו בוודאי אי"ה

סגולה לשמחה

לקרוא תהילים פרק קד פסוק לד ולכוון ל"שמע ישראל"

סגולות לשפעת

הרב חיים פוקס ליקט מכתבי חכמים ומקובלים סגולות לביטול כל מגיפה וגזירה רעה

סגולה לזכות לבנים

סגולה ממרן החיד"א, ביום שתטבול האישה תתן שמן לעילוי נשמת רבי מאיר ותאמר קודם את הנוסח הבא
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |