כיצד זכתה נכדתו של רבי שלמה מזוועהיל זצ"ל לישועה

מצב הכלכלי של נכדת רבי שלמה מזוועהיל זצ"ל היה קשה מאוד, כשפנתה לסבה בבקשה שיפעל לישועתה, הנחה אותה הרב לפעול כדי להביא את הישועה בעצמה, והישועה הגיעה

20/05/20 | כ"ו אייר התש"פ

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

בבית אחת מנכדותיו של הצדיק רבי שלמה מזוועיל זצ"ל, שרר רעב גדול, מזון יבש ובגדים קרועים העידו על המצב הקשה. כשהמצב החמיר זעקה האם: "איני יכולה יותר, אני הולכת להתחנן על נפשי אצל סבי הקדוש רבי שלמה שיברכני בישועה"."סבא, המצב קשה מאד בבית, אין לנו מה לאכול. בבקשה, תפעל שתבוא לנו ישועה ונזכה להאכיל את ילדינו כראוי" אמרה בבכי.

הרב הביט בנכדתו באהבה ואמר לה: "לכי בהקדם אל הכותל המערבי ושיפכי שם, לפני הבורא את שעל ליבך, הוא ירחם וישלח לך ישועה".

עשתה הנכדה כמצוותו והלכה אל הקיר הקדוש. שם פרצה בבכי קורע לב כשהיא פורקת את המועקה הקשה שבליבה. הנשים שברחבת הכותל נבהלו מבכיותיה ולא ידעו מה אירע לה, ולפתע צעקה לעברה אחת המתפללות: "גברת חצופה, את מוכנה להיות בשקט?! את מפריעה לכולן להתפלל. זה ממש חוסר דרך ארץ! תתביישי לך". נכדת הצדיק לא התכוננה לקבל מטר ביזיונות שכזה, ליבה נשבר והיא פרצה בבכי, שהרי מלבד מצבה, הרי שכעת אף מבזים ומביישים אותה לעיניי כל. היא לא יכולה הייתה לסבול את הביזיונות ועזבה את המקום שבורה. בדרכה לביתה, ראתה על הרצפה דבר מה. היא התכופפה ולהפתעתה גילתה מטבע "נפוליאון זהב" - מטבע בעל ערך, היכול לפרנס משפחה גדולה במשך חודשים ארוכים. היא שמחה מאד והודתה לקב"ה בדמעות על הישועה הגדולה ששלח לה ועל ששמע את תפילתה. בהתרגשות עשתה את דרכה אל סביה הקדוש, על מנת לבשר לו על הישועה.

"סבא, שמע הקב"ה את תפילתי והושיעני וכבר בדרכי מהכותל מצאתי מטבע 'נפוליאון זהב' יקר. אבל סבא, מדוע הייתי צריכה לעבור את הביזיונות והבושות שהיו לי בכותל, וכי לא היה מספיק שהייתי מתפללת בדמעות והיה הקב"ה שולח לי את המטבע?" שאלה.

השיב לה סביה: "נכדתי, טעות בידך. את חושבת כי כיוון ששמע הקב"ה את צערך ובכייתך שלח הוא לך את המטבע היקר? לא, דעי לך שבכיותייך עלו עד כיסא הכבוד, ולכן החליטו להביא לך כתגמול מתנה גדולה ששמה 'ביזיונות' אשר אדם הזוכה לביזיונות מנקים מעליו את כל הגזירות והמחלות הרובצות עליו. כיוון ששתקת וקיבלת את הביזיונות התבטלה גזירת העוני ומצאת את המטבע היקר. המטבע אינו תגמול על התפילה, אלא התגמול הוא ביזיונות".

אין אדם שלא רוצה ישועות, אין אדם שלא מבקש ומתפלל בשבילן, לעיתים הדמעות חונקות והייאוש מחלחל. לפעמים בורא עולם שולח לנו מתנה - "ביזיון", אמנם לא מתנה שראוי לקבל, ששמחים לקבל, אבל איתה לפעמים פותחים אנו את הדלת לישועה. ביזיון הוא הדבר המשפיל ביותר שחווה האדם, אם "זכית" בביזיון, נסה למנף אותו לטובתך, עם כל הכאב והצער העובר עליך, קבל את הביזיון, תתפלל שבזכותו יפתחו לך שערי שמים ותזכה לישועה שכל כך חיכית לה.

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


תפילה מסידור השל"ה להינצל ממגיפה ח"ו

בזמן שמידת הדין מתוחה בעיר חס וחלילה, אומרים תפילה זו, והורו רבותינו לומר תפילה זו אחר אמירת פרשת הקטורת (אחר "חנינא בר קפרא") כפי הנדפס בסידור השל"ה

סגולות נבחרות


לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |