מה קורה כשנותנים לאבא את המיקרופון?

הסיפור שלפנינו ממחיש עד כמה מופלאה ההשגחתו של בורא עולם, רק בתנאי שנפקח עיניים לראות אותה

18/01/21 | ה' שבט התשפ"א

 

כל שנה רואים ניסים בהילולת רבי מאיר בעל הנס - השנה גם אתם תזכו בע"ה! לחצו כאן, השירות בחינם. רק לשלוח שמות - להתברך ולזכות לישועות בע"ה!

 

''כבר התרגלתי, שבכל פעם שמשהו לא מסתדר לי אני מכריז: תנו לאבא שבשמים את המקרופון… בוא נראה מה יש לו לומר על זה…''', כך פותח בעל המעשה את סיפורו.

היה זה כאשר הלכתי עם בני לקנות חולצות לחג. בכל פעם שאני הולך לקנות חולצות, אני מתפלל שאמצא חולצה שתתאים למידותי, כי הן גדולות מהרגיל, ושיהיה בד נעים, כי אני רגיש לכך מאוד.

עברנו בכמה חנויות וללא הצלחה, ולבסוף לאחר חיפושים ארוכים מצאתי את החנות המתאימה שמוכרת מידות כאלו. כשאני בא לשלם אמרו לי שהמידה אזלה ורק עוד שבועיים יגיע משלוח נוסף של מידות אלו.

אמרתי לבני: "בוא ניתן לו את המיקרופון… ככה ה' רוצה. נבוא עוד שבועיים, כי זה הכי טוב בשבילנו". הודיתי לד' שלא קנינו, כי כך הכי טוב. לאחר שבועיים באתי שוב, והחנות היתה סגורה. אמרתי בלבי שנראה לי שמשהו קורה פה ואני סקרן לדעת מה.

בפעם השלישית שבאתי לקנות היו 8 חולצות מתאימות, והחלטתי שאני קונה את כולן. כשבאתי לשלם אני מגלה שכרטיס האשראי נותר בבית…

לקח לי חצי שניה להתעשת, ואז נזכרתי בהודיה לד'. "תנו לו את המיקרופון…" אמרתי לבני בנחישות. אתה עוד תראה שיצמח מזה דבר טוב, אך כעת אני באמת לא מבין…

כעבור יומיים אחי מתקשר אלי. בדיוק הייתי באמצע משהו, כך שלא יכולתי להרים וחזרתי אליו כעבור שעתיים.

מה רצית? אני שואל אותו.

"סתם לשאול מה נשמע", הוא אומר.

תגיד, מה הרעשים האלה שם? אני תמה.

"אני נמצא בחנות חולצות ברחוב…"

תעשה לי טובה ותשאל אותו אם יש לו חולצות במידה שלי, אני מזנק על ההזדמנות.

אחי בירר וחזר אלי כעבור דקות ספורות. "המידה הזאת נגמרה וייקח כמה שבועות עד שהוא יקבל אותה למלאי".

באותו רגע כבר הציף אותי גל של כעס. כמה מניעות על החולצות האלו! ו… מה, לא יהיו לי חולצות לחג? ושוב הרגעתי את עצמי: אבא, קח את המיקרופון… הכל לטובתי, ומי יודע כמה צער אתה חוסך לי כעת.

חצי שעה לאחר מכן אחי סיים את קנייתו, שילם ופנה לחזור לביתו. כשהוא יוצא, רודף אחריו מישהו. "סליחה, אפשר לשאול אותך שאלה?" שואל אותו יהודי שהיה בחנות.

"כן, בטח", עונה לו אחי.

"איזו מידה חיפשת שהמוכר ענה לך שנגמר?"

אחי נקב במידה הרצויה.

"תקשיב לי", הוא אומר. "הבן שלי קנה לעצמו עשר חולצות במידה הזאת כאן בחנות. הענין הוא שהוא עבר ניתוח וירד במשקל, החולצות כבר לא מתאימות לו, אך מכיון שהוא לא שמר את הקבלה המוכר מסרב להחליף לו אותן למידה קטנה יותר".

והוא ממשיך: "אני מוכן למסור לך אותן, אבל בתנאי אחד – שלא תשלם לי שקל, כי זו המצווה שלי"….

 

במקום לקנות ב-110 ש"ח כל חולצה, הכל הגיע אלי בחינם הביתה, במשלוח ארוז בשווי 1100 ש"ח!

עכשיו הבנתי למה החולצות אזלו, ולמה כרטיס האשראי נשכח, ולמה החנות היתה סגורה וכו' וכו'. הודה לה' כי טוב כי לעולם חסדו.

נתתי לאבא את המקרופון, והיה לו מה לומר…

(פורסם בגיליון 'קול תודה')

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


מדוע באה עלינו הצרה הזו? מה רוצה מאיתנו הבורא?

"וראית את אחורי ופני לא יראו" - כשאנו חלילה מצויים בצרה, כשמגיע אלינו קושי ומחסור, אנו רואים רק את החושך, רק את הבעיה, לא מבינים את פשר הסתרת הפנים - "פני לא יראו". אולם לאחר שעבר זמן ונעשה תכלית הדבר, אז אנו מבינים לאיזה צורך עברנו את המאורעות...

לכל הייסורים או הקשיים יש זמן קצוב בלבד

בשעה שבורא עולם משגר ייסורים על האדם הוא משביע את אותם הייסורים: 'אל תתחילו לייסר את אותו האדם אלא ביום פלוני ובשעה פלונית, ולא תצאו ממנו אלא ביום פלוני, בשעה פלונית, באמצעות רופא פלוני ותרופה פלונית!'

אל תכפור בקושי שלא תגיע צרה גדולה יותר

בצר לו פנה החוכר אל הצדיק מלנטשנא זצ"ל, שנודע ברוח קודשו. אמר לו הצדיק: "רואה אני כי שורים עליך דינים במקום הזה, לפיכך באה עליך צרת האדון. אמור לו נחרצות כי אינך מסכים להוספה. אל תוסיף ולו פרוטה אחת! אם שלך הוא - יוותר האדון, ואם לא - הסתלק משם - לטובתך!"

אליהו הנביא מברך בבנים

כשהגיעו לפסוק "והגדת לבנך..." התעצבו ובנשימה אחת הרגיעו  זה את זו: "בורא עולם לא ישכחנו ועוד יזכנו בבן"

סיפור מרגש על עניית "אמן"

"מובן מאליו, שבתור יהודי-לא-דתי הופתעתי מאוד מהתשובה ומן האמונה והביטחון העז ברבי משה זצ"ל שהחולה יבריא בזכות אמירת אמן", סיפר הרופא בעל התשובה

סגולות נבחרות


סגולה לישוב הדעת

כנסו לקריאת פרקי תהילים לישוב הדעת וכן משנה במסכת אבות. קַבְיָא בֶּן מַהֲלַלְאֵל אוֹמֵר, הִסְתַּכֵּל בִּשְׁלֹשָׁה דְּבָרִים וְאֵין אַתָּה בָּא לִידֵי עֲבֵרָה. דַּע מֵאַיִן בָּאתָ, וּלְאָן אַתָּה הוֹלֵךְ וְלִפְנֵי מִי אַתָּה עָתִיד לִתֵּן דִּין וְחֶשְׁבּוֹן

סגולה לאריכות ימים

סגולה לאריכות ימים מפי הרב שמואל הלוי וואזנר זצ"ל שזכה לאריכות ימים ונפטר בגיל 102
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |