מופלא: ''רק אז התברר לנו עד כמה ה' דואג למי שמוסר את נפשו בשבילו!''

''למרות כל הקשיים החלטנו: לשמירה על הרוחניות אין מחיר! ואז קרה משהו שלא ציפינו לו...''

24/01/21 | י"א שבט התשפ"א

 

כל שנה רואים ניסים בהילולת רבי מאיר בעל הנס - השנה גם אתם תזכו בע"ה! לחצו כאן, השירות בחינם. רק לשלוח שמות - להתברך ולזכות לישועות בע"ה!

 

מספר הרב פנחס זרביב שליט''א באחת מדרשותיו: רעייתי עבדה כמורה לחינוך מיוחד, במקום שעובדים בו כל הגילאים מעשרים עד מאה ועשרים לאורך ימים טובים. חלק גדול מהצוות לא היו שומרי תורה ומצוות, ועל כן לפני שהלכה לעבוד שם שאלה את הרב שלנו שהוא דיין אצל הגר"נ קרליץ זצ"ל אם היא יכולה לעבוד שם.

אמנם במשך הזמן הרגישה שהדבר אינו רצוי עבורה, והאווירה הזרה מזיקה לה מבחינה רוחנית. כשבאו מים עד נפש החליטה שהיא חייבת לעבור משם בכל מחיר, והתפללה לה' שיתן לה את הכח לעבור משם מידית, ושיעזור לה למצוא מקום אחר.

ואז הגיע 'המכה בפטיש': מנהלת המקום שהיחס שלה היה נהדר – עזבה, ובמקביל, רעיתי ראתה מודעה בעיתון שמחפשים 'מילוי מקום' באחד המוסדות החרדיים באשדוד. אמנם להתקבל למילוי מקום דבר קשה הוא, יש אומרים שמתחת לפקס שוכן פח אשפה ורוב קורות החיים הולכים ישר אליו… עם זאת רעיתי שלחה קורות חיים, וקראו לה לראיון. לאחר מכן הודיעו לה שהיא התקבלה.

ועדיין הנסיון היה גדול, כי באותו זמן למדתי בכולל שבו בסיס המילגה החודשית עמד על 1000 שקלים. ומעשה שטן היה זה, שלעומת זאת, בדיוק באותו זמן דיברו שבמקום העבודה הנ"ל יעלו את שכרן של המורות מ-40 ₪ לשעה ל-45, שזו תוספת של 400 שקלים לחודש. אך למרות הכל אמרנו לעצמנו, שמוטב לנו לאכול פת במלח ובלבד שנשמור על הרוחניות.

כדי לדעת אם אנו אכן עושים את הצעד הנכון, שאלנו את הרב שלנו. הוא התפעל מאוד מעצם השאלה וחיווה את דעתו שאכן תעזוב שם, ובירך בחום שמילוי המקום יהפוך לקבוע והיא תזכה לפרנסה בריווח.

בלב מלא חששות החלה רעייתי במילוי מקום של שלושה חודשים. השכר היה נמוך מאוד ביחס למקום העבודה הקודם, ואף החסכונות שהיו לנו נגמרו, והישועה נראתה רחוקה. אבל בהמשך הבנו איך יד ההשגחה ניווטה אותנו, וכיצד העמידה בניסיון הובילה אותנו לרווחה גדולה.

לאחר תום תקופת מילוי המקום, ביקשו ממנה לשמש כממלאת מקום במשך שלשה חודשים נוספים, שלאחריהן קראו לה למילוי מקום עד סוף השנה.

לקראת תחילת השנה החדשה היא פנתה להנהלת המוסד וביקשה שיתנו לה משרה קבועה עם 'תקן' שיאפשר לה שנת שבתון אחת לשבע שנים. למרבה הפלא, בקשתה התקבלה. וזאת, למרות שידעו שתוך תקופה קצרה יהיה עליה לצאת לחופשה ממושכת. [ואציין כאן את הידוע לכל, שקבלת 'תקן' זהו דבר שמורות מחכות לו שנים! רק כדי לסבר את האוזן: אחת התושבות הותיקות שמתגוררת באזורנו עובדת במשך כעשר שנים במילוי מקום בעיר אחרת. גם חבר אחר, אשתו עוברת ממקום למקום, ה' ירחם. כך שנס גדול הוא זה].

ולא זו בלבד. במקום העבודה הקודם היא עבדה שש שעות יומיות, ולעומת זאת במקום העבודה החדש היא עובדת חמש שעות יומיות בלבד, ולא די בכך ששכרה לא הצטמצם – אלא שנוסף עליו עוד כאלף שקלים, ובתנאים משופרים.

כעבור ארבעה ימים בלבד מתחילת השנה יצאה רעייתי לחופשת לידה בת שלושה חודשים, ולמרות זאת קיבלו אותה בסבר פנים יפות. היא חזרה לעבודתה בתחילת חודש טבת תש"פ, ועבדה כחודשיים בלבד, שכן מיד לאחר פורים פרצה מגפת הקורונה.

ואז התברר לנו עד כמה ה' דואג למי שמוסר את נפשו בשבילו!

בגלל ה'תקן' היא היתה זכאית לקבל שכר על ימי החופשה הרבים שנכפו בתקופת הקורונה, בעוד העבודה שנדרשה ממנה בימי החופשה היתה מועטת מאוד. היתה קצת למידה מרחוק, שליחת ערכות, ותו לא – והשכר שכר מלא. לעומת זאת, במקום הקודם בו עבדה המשיכו לעבוד כרגיל, היות וזו מסגרת ששייכת לרווחה. הוי אומר, לבד ממה שניצלה מהאווירה העכורה והפוקרת, נחסך ממנה עמל רב, והדבר גם סייע לי לשמור על סדרי הלימוד הקבועים ולחסוך ביטול תורה.

חשנו על בשרנו את דברי חז"ל: אין אדם שומע לי ומפסיד.

(פורסם בגיליון 'אספקלריא')

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


מדוע באה עלינו הצרה הזו? מה רוצה מאיתנו הבורא?

"וראית את אחורי ופני לא יראו" - כשאנו חלילה מצויים בצרה, כשמגיע אלינו קושי ומחסור, אנו רואים רק את החושך, רק את הבעיה, לא מבינים את פשר הסתרת הפנים - "פני לא יראו". אולם לאחר שעבר זמן ונעשה תכלית הדבר, אז אנו מבינים לאיזה צורך עברנו את המאורעות...

לכל הייסורים או הקשיים יש זמן קצוב בלבד

בשעה שבורא עולם משגר ייסורים על האדם הוא משביע את אותם הייסורים: 'אל תתחילו לייסר את אותו האדם אלא ביום פלוני ובשעה פלונית, ולא תצאו ממנו אלא ביום פלוני, בשעה פלונית, באמצעות רופא פלוני ותרופה פלונית!'

אל תכפור בקושי שלא תגיע צרה גדולה יותר

בצר לו פנה החוכר אל הצדיק מלנטשנא זצ"ל, שנודע ברוח קודשו. אמר לו הצדיק: "רואה אני כי שורים עליך דינים במקום הזה, לפיכך באה עליך צרת האדון. אמור לו נחרצות כי אינך מסכים להוספה. אל תוסיף ולו פרוטה אחת! אם שלך הוא - יוותר האדון, ואם לא - הסתלק משם - לטובתך!"

אליהו הנביא מברך בבנים

כשהגיעו לפסוק "והגדת לבנך..." התעצבו ובנשימה אחת הרגיעו  זה את זו: "בורא עולם לא ישכחנו ועוד יזכנו בבן"

סיפור מרגש על עניית "אמן"

"מובן מאליו, שבתור יהודי-לא-דתי הופתעתי מאוד מהתשובה ומן האמונה והביטחון העז ברבי משה זצ"ל שהחולה יבריא בזכות אמירת אמן", סיפר הרופא בעל התשובה

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לאישה בהריון

נמצאת בהריון? לפניך תפילה לאישה בהריון. יהי רצון מלפניך ד' אלוקיי ואלוקי אבותיי שתקל מעליי את צער עיבורי, ותוסיף ותיתן לי כוח ואון בכל ימי העיבור, שלא יותש כוחי ולא כוח העובר בשום דבר בעולם

תפילה סגולית לבן זכר

מתפללים לבן זכר? לפניכם נוסח תפילה לבן זכר. ותִּתְפַּלֵּל חַנָּה וַתֹּאמַר עָלַץ לִבִּי בַּה', רָמָה קַרְנִי בַּה', רָחַב פִּי עַל אוֹיְבַי - כִּי שָׂמַחְתִּי בִּישׁוּעָתֶךָ. אֵין קָדוֹשׁ כַּה' - כִּי אֵין בִּלְתֶּךָ, וְאֵין צוּר כֵּאלֹהֵינוּ.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |