הרב פינטו שליט"א: האם משיח כבר כאן?

הרב יאשיהו פינטו שליט"א נשאל האם האומרים שמשיח פה צודקים ורק צריך לפתוח את העיניים ולראות או שמא הוא צריך לבוא

16/06/21 | ו' תמוז התשפ"א

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

מדברי הרב בסרטון:

 

הרב נשאל: "יש אנשים שאומרים שמשיח פה, צריך לפתוח את העיניים ולראות. ויש כאלה שאומרים שהוא צריך לבוא. או שהוא מסתובב בתוכנו, חלק מאיתנו, או שהוא צריך לבוא בעתיד ויש כל מיני דרכים שאומרים שיגיע, מהשמים, מכל מיני מקומות".

השיב הרב:

דיברנו על ה"אורח חיים הקדוש" שהיה קודש קודשים. אי אפשר להבין את ההשגה שלו. 'אור החיים הקדוש' (רבי חיים בן עטר) היה גר במרוקו. היו לו הרבה בעיות, הוא נלקח לבית סוהר, לא זכה לילדים, הוא ברח לארץ ישראל... 'אור החיים הקדוש' היה קדוש עליון. 'אור החיים הקדוש' וגם 'החת"ם סופר' אומרים דבר מפחיד, הם אומרים: "מה זה המשיח?", "איך יבוא המשיח?", ו'החתם סופר' מאריך על זה הרבה ואומר: "המשיח זה בן אדם שחי כל דור בתוך הדור וגם הוא לא יודע שהוא המשיח".

כמו משה רבינו, שלא ידע עד גיל 80 שהוא הגואל של עם ישראל. הוא היה בורח מהכושים, היה בורח למדייין, היה רדוף. הוא לא ידע שהוא הגואל שהשם שלח אותו. פתאום, בגיל 80, בסנה, רוח השם נכנסה בו והקדוש ברוך הוא אמר לו: "לך לגאול את עם ישראל".

אומר רבינו 'החתם סופר': "המשיח, כל דור נמצא בדור שלו". ברגע הנכון הקדוש ברוך הוא ישרה רוח על המשיח ויגיד לו, הנה עכשיו, יש זכויות לעם ישראל, לך תגאל את עם ישראל. וזה תלוי בכלל עם ישראל שהמשיח יבוא ובפרט של אותו אדם, המשיח, שיש בו ניצוץ של משיח, שהוא מתנהג טוב. ואיפה נמצאת נשמת המשיח? במקום בשמים שנקרא 'קן ציפור', שם נמצאת נשמת המשיח. ומשיח כל דור חי פה,ואם הדור ראוי ואותו אדם שהוא המשיח ראוי, הנשמה של 'קן ציפור' יורדת ומתעברת בו והוא נהיה כהן.

מסופר על אותו יוסף, כולם מכירים את הסיפור, היה אדם שהיה צריך להיות המשיח. הוא הסתכל בראי ואמר: "מתי שכולם ידעו שאני המשיח, מה יגידו עלי? והפך להיות אחד האנשים הבזויים בעם ישראל. הוא היה צריך להיות המשיח. סיפור מפחיד. הוא היה צריך להיות המשיח, הפסיד את הכל.

המשיח כל דור נמצא, בכל דור אם הדור יהיה זכאי ואם אותו אדם לא יקלקל את מעשיו, הנשמה מ'קן ציפור' תתעבר בו. יכול להיות היום, מחר, עוד שבוע, עוד שנה ואם חס ושלום עוד יתעכב, זה יתעכב. כמה שזה מתעכב זה נהיה יותר קשה.

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


הרב דוב קוק: "אפשר להריח את המשיח"

לקראת הגאולה הקרובה, כדאי לפרסם בכל מקום, אין הרבה זמן: חזרו בתשובה באהבה, התחברו לשבת, התחברו לטהרת המשפחה, הקפידו בחינוך הילדים והגדול מכל - אהבת ישראל.

סגולות נבחרות


עצה שלא יזיקו לו המחשבות זרות

כָּל הַמַּחְשָׁבוֹת הַזָּרוֹת הַתּוֹקְפוֹת אֶת הָאָדָם, וּמִתְנוֹצְצוֹת לָאָדָם בְּמֹחוֹ וְאֵין הָאָדָם חָפֵץ בָּהֶם, וְאַדְרַבָּא מִצְטַעֵר מֵהֵם, אֵין הָאָדָם נֶעֱנָשׁ עֲלֵיהֶם כְּלָל וּכְלָל

תפילה סגולית לשלום החיילים

התפללו לשלום החיילים - תפילה מיוחדת לשלום החיילים. אנא ה’ שמור והגן על עבדיך צאן מרעיתך חיילי צבא ההגנה לישראל, הצילם מפח יקוש, לא תאונה אליהם רעה, ונגע לא יקרב באהליהם, ותצילם מכל מיני פורענויות ותאונות המתרגשות לבא בעולם

סגולתם של נרות השבת

הורים רוצה לזכות ולגדל את ילדיו למצוות ולמעשים טובים, מצוות הדלקת נרות, ונרות השבת בכללן, היא סגולה עצומה המסייעת בכך
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |