אמונה וביטחון

הרב יאשיהו פינטו שליט"א: אתה לא מחליט מתי אתה בוחן את הקב"ה

האם אתם יודעים את המעשים שלכם? באיזו דרגת תשובה אתם? עשיתם תשובה - עשו אותה עד הסוף!


07/07/21 | כ"ז תמוז התשפ"א

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

מדברי הרב בסרטון:


אתה לא מחליט מתי אתה בוחן את הקב"ה

אסור לאדם להגיד אני אשב והכל יחרב. לא.  אדם לא יכול להחליט, ברגע זה אני בוחן את השם. לא. אדם צריך לבנות לעצמו נפש, כמו הבעל שם טוב. באחת השבתות לבעל שם טוב לא היה מה לאכול. הוא אמר, מה ההשתדלות שאני צריך לעשות לקדוש ברוך הוא? לדפוק באיזה חלון וללכת. הוא דפק על חלון, ניגש אליו בן אדם ושאל אותו למה הוא דפק על חלונו. הבעל שם טוב השיב:"זו ההשתדלות שלי לאוכל". ואותו אדם נתן לו לאכול.


אדם גם צריך לדעת את המעשים שלו. לא בזמן שאתה בהתלהבות, תלך ותעשה דברים בהתלהבות. מתי שאתה יודע בדיוק איפה אתה נמצא ומה המקום שלך. אל תעשה דברים בחוסר דעת ומהתלהבות. 


5 דרגות בתשובה

בתשובה יש 5 דרגות של תשובה. הרבה אנשים מתחילים את התשובה, עושים דרגה אחת, שתי דרגות, שלוש דרגות, ונשארים בשלוש הדרגות הללו 30-40 שנה. ואחר כך, השלוש דרגות האלו מתחילות להאכל והם מתחילים להתמרמר ומחפשים, זה הקדוש ברוך הוא, זה לא בסדר, הרב לא בסדר, השני לא בסדר... ואז החיים מרים. החיים עם האישה מרים. והילדים מרים, ומגדלים דור של מרירות וילדים עם מרירות.

 

באיזו דרגת תשובה אתה?

אם אדם עושה את התשובה עד הסוף. אדם עובר את כל 5 הדרגות של התשובה, אז התשובה שלו שלמה. אבל אדם שעושה חלק תשובה, שמע שיעור והתחזק, הלך לישיבה ולבש כובע, זה נמצא במדרגה ה-2 וה-3 לתשובה. אם אדם הוריו דתיים אז גם הוא דתי, אז הוא בתשובה ומזייף פה ושם, הוא ירד 2 דרגות למדרגה ה-3. אז החיים שלו מרים. אדם צריך להיות שלם. מושלם. בכל מה שהוא עושה, ולקחת החלטות הרות גורל רק אחרי שהוא יודע את המקום שהוא נמצא. לא בזמנים שהוא נמצא בתוך סערת רגשות או בדבקות. אדם צריך לדעת איפה הוא שם את הדברים.

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא אמונה וביטחון
X
  • © כל הזכויות שמורות