אמונה וביטחון

אדם חייב לעבור ניסיון לפני שהוא עולה מדרגה רוחנית

הרב עופר ארז מסביר כיצד אנחנו יכולים לדעת האם אנו עומדים בפני ניסיון ומה עלינו לעשות כדי לעבור אותו


27/10/21 | כ"א חשון התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

מדברי הרב בסרטון:


מדרגה רוחנית חדשה

בספרי החסידות והמוסר כתוב כי האדם חייב לעבור ניסון לפני שהוא עולה למדרגה רוחנית חדשה. מדרגה רוחנית חדשה היא מעלה גבוהה מאוד, בפרט כשאדם זוכה בעולם הזה לעלות ממדרגה למדרגה, זה מאוד נחשב וחשוב בשמים עניין העליה. ועל כן מנסים כל אדם ואדם לפני שהוא עולה למדרגה חדשה.


איזה ניסיון?

ומה הניסיון? הניסיון זה ניסיון הביטחון. לכן מראים לפעמים לאדם, אנחנו מרגישים שמראים לנו, שמשהו מן העולם הזה אובד לנו, כביכול איזה ביטחון שבטחנו בעולם הזה נאבד לנו. צריך לדעת באותו רגע שזה ניסיון מאת הקדוש ברוך הוא. שהקדוש ברוך הוא מבקש מאיתנו, תבטחו בי שאני אשמור עליכם ואני אתן לכם את הכוח לעבור את המציאות הזו שאתם צריכים לעבור.


מה זה ביטחון בקב"ה?

הביטחון שלנו בקדוש ברוך הוא זה הניסיון שלנו לפני העליה למקום חדש. לכן אומר רבי נחמן, למה הדבר דומה? לאדם ההולך על קרקע מוצקה וצריך להיכנס לתוך ים. לתוך מים. כל כניסה למים, זה תחושה של חוסר ביטחון. ולכן לפני העליה תמיד מעבירים אותנו את הניסיון הזה, ואז כשאנחנו מרגישים את חוסר הביטחון, אדרבא, העבודה שלנו זה להתעצם, להתחזק בתקופה של חוסר הביטחון ולהגיד: "אין עוד מלבדו", מי ששמר עלי עד עכשיו הוא ישמור עלי גם להבא.

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו?  לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא אמונה וביטחון
X
  • © כל הזכויות שמורות