אמונה וביטחון

"מי שהולך לאסטרולוגים וקוראים בכף היד, הוא טיפש"

הרב יגאל כהן בדברי מחזקים אודות הכוח של כל יהודי ויהודיה לקבוע את גורלו ולשנות את מה שנכתב במזלו עם הלידה


02/11/21 | כ"ז חשון התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

מדברי הרב בסרטון:


המזל בו נולדתם

יש אנשים שיכולים להגיד לך לפי תאריך הלידה שלך, עברי ולועזי, שמך הפרטי, שם אביך ושם אמך: האם תהיה עשיר או עני, האם אתה אדם עצבני או רגוע, האם אתה אדם עם נטייה של יצר הרע לנשים, האם אתם אדם קנאי... כמעט את כל מבנה האישיות שלך. כל דבר בחיים שלכם אפשר לדעת לפי המערת האסטרולוגית שאתם נולדתם בה, כי כל אדם נולד במזל.

 

האברך שלא פגם בברית

אחד מהאברכים שאני מכיר סיפר לי שבחיים שלו, בישיבה, הוא לא פגם בברית. לא היה לו יצר הרע לפגם בברית, ויש לו אישה שהוא אוהב אותה והוא לא מסתכל על שום אישה אחרת. כשאני שומע סיפור כזה משהו בפנים צובט לי. איך יכול להיות שאלוקים שלך בן אדם לעולם ואין לו יצר הרע לשום דבר? הבחור התחתן בגיל 20-22 ואף פעם לא פגם בעצמו, לא פגם בברית. איך יכול להיות כזה דבר?  איך לא היה לו יצר הרע? למה לי יש יצר הרע? למה לאחרים יש יצר הרע? 


למה אחד כזה ואחר אחר?

למה בן אדם נולד למשפחה עשירה ובן אדם אחר נולד למשפחה עניה? למה חברה שלך התחתנה בגיל 20 עם בחור מקסים וטוב ואת כבר בגיל 24 ומתקשה עדין, עדין לא מצאת את הבחור שלך? למה באתי לעולם? זו שאלה שכולנו שואלים, זו שאלת השאלות.

"צדיק ורע לו, רשע וטוב לו", איך יכול להיות שבן אדם עכשיו שומר שבת כל החיים שלו, מקיים תורה ומצוות והוא עני מרוד, אין לו מה לאכול. והחבר שלו, יש לו בלי סוף. היה פעם שיר של זוהר ארגוב, 'לא תוכל אדם לדעת ולא לחקור סוד המזלות... ואל תחפש ללמוד את סוד המזלות. כל מה שנותר לך הוא, רק לצפות שבעתיד הלוואי ותתגשמנה התקוות".אתם יכולים לשנות הכל

מי שהולך לאסטרולוגים, סליחה ומחילה מכבודכם, הוא טיפש. מי שהולך לקורא בכף היד - אמרתי לכם לא לחפש קווים ביד. בורא עולם לא מעניינים אותו הקווים ביד, אתם יכולים לשנות הכל. זה מה שאני בא ואני צועק: "אתם יכולים לשנות את הקווים ביד". אם נולדת במזל של חתונה בגיל 25, את יכולה להפוך את זה ל-22. אם נולדת במזל להתחתן עם בעל עצבני, את יכולה להפוך את זה ללהתחתן עם בעל רגוע. 

 

למה בן אדם נולד בלי יצר הרע לנשים? 

לאם אחד אין יצר הרע לנשים. אין לו יצר הרע לאינטרנט, אין לו יצר הרע לסרטים לא יפים, אין לו יצר הרע לנשים אחרות. יש לו אישה אחת, הוא אוהב אותה אהבת אמת, וזהו. והשני, יש לו אישה אבל הראש שלו כל הזמן.. הוא אומר: "אני מטורף". אנשים באים אלי ואומרים לי, הרב... . אני שואל: "אתה נשוי?" והוא משיב: "אני נשוי, זה לא מספיק לי". יש לו יצר הרע מטורף. למה? למה לזה יש יצר הרע?

למה זה עובד כמו חמור ולא גומר את החודש, והאחר עושה שתי עסקאות בחודש ומרוויח מאה- מאתיים אלף שקל בחודש. למה? למה זה נולד בריא וזה נולד חולה? למה זה נולד גבוה וזה נולד נמוך? למה זה נולד יפה וזה נולד מכוער? למה זה נולד רזה וזה נולד שמן? שאלות של החיים.

 

מה התשובה?

התשובה היא שלכל אחד יש תפקיד בעולם. אדם שבגלגול הקודם היה צדיק, לא נגע בנשים, לא התעסק בנשים. היה לו יצר הרע ולא התעסק, אבל הייתה לו בעיה אחרת של לימוד תורה, למשל, הא לא למד תורה מספיק. הוא יורד לפה בגלגול עוד פעם, אבל אלוקים לא נותן לו יצר הרע של עריות. הוא לא נותן לו יצר הרע של שטויות. הוא לוקח לו את היצר הרע כי הוא תיקן את זה בגלגול הקודם שלו. הוא מביא לו יצר הרע של ביטול תורה - אל תלמד תורה.

אותו דבר בבן אדם שיש לו יצר הרע לגנוב. למה לזה יש תאוה לגנוב ולשני אין תאוה לגנוב? התשובה היא פשוטה אחים יקרים, כל אחד יש לו סדר. יכול להיות שבגלגול הקודם היה לך בעל טוב, התחתנת בגלגול הקודם בגיל 20, קיבלת בעל מקסים, בעל טוב. אבל לא כיבדת אותו, או יכול להיות חלילה שזילזלת בו. לא כיבדת את המתנה שאלוקים נתן לך. אז את באה עכשיו בגלגול הזה ואלוקים אומר לך: את תחכי עכשיו בשביל הבעל, תתחתני בגיל קצת יותר מאוחר, כדי שאז תלמדי להעריך את בעלך.

 

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו?  לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא אמונה וביטחון
X
  • © כל הזכויות שמורות