מגזין תהילים

הגידול הפך לשפיר בזכות החלטה של רגע

ישנם מצבים בחיים בהם אנו צריכים להרכין את ראשנו ולוותר. לא תמיד זה קל, אבל תמיד זה משתלם


05/01/22 | ג' שבט התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>


הרב אלימלך בידרמן שליט"א סיפר באחד משיעוריו:


בבני ברק ישנו ואלם שמחות המחולק לשניים- ישנו אולם גדול יותר המיועד לשמחות עם מספר משתתפים גדול, ואולם קטן. ערב אחד היו צפויות להיערך שמחות בשתי האולמות, הכל כבר היה מוכן, מלצרים עשו הכנות אחרונות כשלפתע החלו להישמע קולות רמים של צעקות וויכוח. התברר שאחד מעובדי המטבח נכנס לבדוק האם הכל מתנהל כשורה לקראת תחילת האירוע, כשלפתע הוא נתקל במנהל האירועים כשהוא נסער ומזיע מלחץ.

 

עובד המטבח התעניין מדוע מנהל האירועים לחוץ כל כך, ומייד קיבל את התשובה: קרתה טעות אנוש, והאולמות נוחלפו בין שתי המשפחות! משפחה אחת הזמינה אולם גדול יותר, אך השמחה שלהם נערכת כעת באולם הקטן!!

 

"מה הבעיה?" שאל העובד, "בוא ניגש אליהם, נסביר את מה שקרה, נתנצל ונחליף בין האולמות!" "ניסיתי", אמר המנהל בייאוש, "אף אחת מהמשפחות לא מוכנה לוותר וערוך את האירוע שחהם באולם הקטן. המשפחה שהזמינה מראש עומדת על שלה, והמשפחה השנייה טוענת שזו לא הבעיה שלהם, וכי הם לא מתכוונים לפנות את האולם לטובת המשפחה השנייה..."

 

בינתיים גברו הצעקות שכבר התפתחו לתגרה של ממש, המשפחות החלו לאיים בתביעה, ראשוני האורחים כבר החלו להגיע ואף אחד אינו מוכן לוותר...
עובדי האולם החלו לדבר על ליבו של אחד מבעלי השמחה שנדמה היה כי דעתו אינו נוחה מהבלאגן בנוצר, לאחר מספר דקות הוא הסכים לוותר אך אמר להם: "אני את אישתי לא מנסה אפילו לשכנע. היא בחיים לא תסכים לעבור לאולם קטן יותר, ואם תשאלו לדעתי, אפילו חבל לנסות..."

 

העובדים החליטו לפנות אל ליבה של האישה ולנסות לשכנע אותה בדיבורים על גודל החסד ומעלת הוויתור. להפתעתם לא היה גבול כאשר האישה החלה לפתע לבכות, והיא החלה לספר לנוכחים: "רק לפני שבוע התגלתה מחלת הסרטן ל"ע בגופו של אבי, בעוד כמה ימים הוא נוסע לבריסל שבבלגיה, שם הוא עתיד להתחיל מסכת מייסרת של טיפולים. אני מוותרת על עריכת השמחה באולם הגדול, ומקדישה את הזכות הזאת לרפואתו השלמה של אבי".


הנוכחים התרגשו מאוד ובירכו אותה על החלטתה האמיצה. הדברים באו על מקומם בשלום, שתי השמחות נערכו ברוב הדר. מספר ימים לאחר מכן הגיע האב עם כל חפציו לבית החולים שבבריסל, נערך לקבל את הטיפול הראשון בסידרה. טרם הטיפול ערכו לו שוב הרופאים בדיקת סי טי כנהוג, לא היה גבול לתדהמתו של החולה כאשר ניגש אליו הרופא ואמר לו כי הוא אינו מבין מדוע הגיע עד לכאן מישראל, שהרי הגידול המדובר אינו ממאיר כלל וכלל ואינו מהווה סכנה לבריאותו...

סיים הרב בידרמן את סיפורו וסיכם, כמה גדולה היא מעלת הוויתור, שעל ידיה ניתן לפעול גדולות ונצורות, ולפעמים גם מעל לדרך הטבע!

 

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו?  לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

מגזין תהילים

מרגש: לא תאמינו בזכות מה נולדה התינוקת הזאת!

מגזין תהילים

המדע מודה: זה הפלא הגדול שקורה בגוף האדם ביום השמיני

מגזין תהילים

מפתיע: "לעתים אדם הקורא מעורר על עצמו דינים במקום חסד ורחמים"

מגזין תהילים

כשקבלה ומציאות נפגשים: תהילים לפי שם האדם

מגזין תהילים

מהם פרקי תהילים? לא בטוח שאתם יודעים הכל...

מגזין תהילים

בטוחים שאתם יודעים? והפעם - מה זה תהילים

מגזין תהילים

מפתיע: מי כתב את תהילים?

מגזין תהילים

מצמרר: התינוק היהודי נזרק למים ושרד בזכות ברית המילה

מגזין תהילים

המתאגרף היהודי שהתעקש לעשות מסיבת סיום על דף גמרא יחיד

מגזין תהילים

מעניין: הייתם מתערבים על זה?

מגזין תהילים

מדהים: בזכות השתיקה וההבלגה, ניצלו חיי היולדת והתינוק

מגזין תהילים

נחשף: הסודות של התהילים

מגזין תהילים

עוגה שהצילה ממוות

מגזין תהילים

"היהודי הביט בו משתומם. האם הרב לא הבין את אשר אמר לו?"

מגזין תהילים

בזכות תענית דיבור ואמירת תהילים: "הרופאים לא האמינו ועמדו משתאים"

עוד מאמרי תוכן בנושא מגזין תהילים
X
  • © כל הזכויות שמורות