אמונה וביטחון

"אתם חיים בניסים!" השופט שינה את עמדתו הבלתי מתפשרת תוך דקות אחדות

הורים לשנים עשר ילדים השיגו את עורך הדין הטוב בעולם- 'השותף השלישי...'


21/02/22 | כ' אדר א' התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>

 

הרב יעקב עמר שליט"א סיפר את הסיפור המרגש שלפניכם:


המעשה אירע עם זוג יהודים שומרי תורה ומצוות, הורים לשנים עשר ילדים כי"ר. באחד הימים האב מצא בתא הדואר שלהם מעטפה ועליה סמל של רשות המיסים... הצצה מהירה במכתב גרמה לליבו להאיץ את פעימותיו... במכתב נאמר כי ישנו חוב גדול על שמם, בסדר גודל של 5 ספרות... התברר להם, שכל אדם המקבל קצבה כלשהי מביטוח לאומי, עליו להפריש ממנו סכום מסוים כמס הכנסה. בני הזוג לא ידעו על כך דבר, והנה חחלפו להם מספר שנים והחוב הצטבר לסכום אותו לא היו מסוגלים בני הזוג להשיג...


טלפון בהול לרשות המיסים הבהיר להם כי 'אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונשין', וכי  עליהם להסדיר בהקדם האפשרי את תשלום החוב...


בני הזוג, שגם כך התקשו לסגור את החודש, לא ידעו מנין ישיגו את הסכום הדרוש להסדרת החוב.


חלפו מספר חודשים, והנה שוב מכתב רישמי מרשויות החוק, הפעם זימון למשפט... "אנו מוכרחים לקחת עורך דין טוב, אמרה האישה לבעלה בבהילות, "אולם מנין נביא את הוצאות המשפט?"


"אל תדאגי", אמר לה הבעל באומץ רב ובאמונה תמימה. "דעי לך כי אין עורך דין טוב יותר מריבונו של עולם, אותו ניקח איתנו למשפט. הוא זה שייתן בפינו את המילים החדשות לרכך את ליבו של השופט".


האישה החליטה להקשיב לדברי בעלה, ויחד המתינו ליום המשפט.


בהגיע התאריך המיועד, דקות מספר לפני שיצאו בני הזוג לדרכם אל בית המשפט, אמר לפתע הבעל: "אולי ניקח איתנו את קלסא ההכנסות וההוצאות שלנו?"


"מה העניין? מה יועיל לנו הקלסר מול השופט?" תהתה האישה.


"ניקח אותו עימנו, אולי תהיה בו תועלת..." ענה לה הבעל ונטל עימו את הקלסר.


בני הזוג הגיעו אל אולם המשפט. השופט בקול חמור סבר הורה כי עליהם לשלם את מלוא הסכום כולל קנסות וריביות. "לא ידענו שסזה החוק", ניסה הבעל את מזלו. "אינך פטור מעונש, גם אם לא ידעת", ענה לו השופט ביובש.


"אנו הורים לשנים עשר ילדים", התחננה האם בדמעות. "אנא, לפחות תוריד לנו את הקנסות והריביות ונשלם רק את הקרן".


"אי אפשר", אמר השופט ללא טיפת חמלה. 


"אני בקש רק דבר אחד", אמר הבעל לשופט שכבר החל להראות סימנני קוצר רוח. "האם יואיל כבודו להציץ בקלסר 'השוף השלישי' שלנו?


גבותיו של השופט התרוממו בתמיהה. "זהו קלסר ההכנסות וההוצאות שלנו, כבוד השופט", הסביר האב. "בו אנו מתעדים כל דבר. אנו קוראים לו כך כיון שאנו מאמינים שמשפחה כמונו חיה בניסים..."


השופט הואיל בחוסר עיניין להתיץ בקלסר. הבעת פניו השתנתה בדקות הראשונות משיעמום מולחט להתפעלות ותמיהה. "אתם באמת חיים בניסים!" אמר לבני הזוג בהשתאות. הוא סגר את הקלסר ושקע בהרהורים. לבסוף אמר: "אני מבטל לכם את העמלות והריביות, ואת הקרן פורס למשך שנתיים. משפחה כמו שלכם חיה בניסים, מגיע לכם עוד נס קטן..."


בני הזוג החליפו בניהם מבטים. "לקחנו את עורך הדין הטוב ביותר בעולם", אמר האב לרעייתו בצאתם מאולם הדיונים, "השותף השלישי בכבודו ובעצמו...!!!" 

 

 

הרב שניר גואטה בסיפור מדהים על אמונה תמימה:

 

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא אמונה וביטחון

X
  • © כל הזכויות שמורות