דבר תורה קצר לפרשת וילך ולקראת כיפור, מאת הרב מנדל

חז"ל נתנו עצה המסוגלת לקרב את ישועתנו: "כל המרחם על הבריות - מרחמים עליו מן השמים"

06/10/16 | ד' תשרי התשע"ז

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן


 
בראש השנה, בתפילת המוסף, בירכנו "כי זוכר כל הנשכחות אתה". מהן כל הנשכחות? צדיקים פירשו - מדובר באותם אנשים שאף אחד כבר לא מאחל להם יותר "בעזרת השם בקרוב אצלך"; באותם אנשים שאף אחד לא מאחל להם שום חידוש ותקווה. בימים אלו השם הגדול, ברוב רחמיו, זוכר גם  את כל הנשכחות, להשפיע עבורם שנה חדשה עם תקוות חדשות, ולהצמיח עבורם ישועות גדולות.
דוד המלך אומר בתהילים "קלי קלי למה עזבתני, רחוק מישועתי דברי שאגתי".
כמעט לכל אחד מאתנו יש הרגשה, סביב הדברים שעליהם הוא מרבה בתפילה וממתין לישועה, כאילו עדיין רחוקה הישועה מלבוא. האדם שואל את עצמו "נו כבר, מתי תבוא הישועה?". חז"ל נתנו עצה המסוגלת לקרב את ישועתנו: "כל המרחם על הבריות - מרחמים עליו מן השמים". כלומר, כשאדם חושב על הזולת, מרבה בתפילה ומעורר רחמי שמים עבור חבריו וידידיו - אז מידה כנגד מידה, יתעוררו רחמי שמים עבור בקשותיו הפרטיות עבור עצמו.
חז"ל מבטיחים: "כל המתפלל בעד חברו והוא צריך לאותו דבר - הוא נענה תחילה". כלומר, כל המתפלל על חבירו הזקוק לישועה, אפילו שהמתפלל לא צריך את אותו הדבר, ועכ"ז הוא מתפלל בכוונה על חבירו כאילו הוא הוא היה זקוק לאותו בקשה - בזכות זה הוא נענה תחילה על בקשותיו האישיות.
לכל אחד ואחד מאתנו יש קרובים או ידידים, שידוע לנו עליהם שהם מצפים ומיחלים לישועה, ולא משנה באיזה עניין. נתבונן במצבם, נבקש מעמוק הלב עבורם שיפתחו שערי שמים, ויזכו בשנה החדשה לישועה. אין ספק שהדבר יעורר זכויות גדולות עבור כל אחד ואחד, שיתקבלו תפילתיו ובקשותיו לצרכיו האישים והפרטיים; שיזכה הוא בעצמו לשנה טובה ומתוקה, שנה של גאולה וישועה.
בשבת הראשונה של השנה יש סגולות נפלאות לרוב. נרבה בתפילה ונחיש ישועה בע"ה. שבת שלום ומבורך.
גמר חתימה טובה,
הרב מנדל
 
הורידו עכשיו את אפליקציית התהילים החדשה והשימושית - https://goo.gl/ATNi9e

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

דבר תורה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כפרות: סדר פדיון כפרות הנוסח המלא

רוצים לקרוא את סדר פדיון כפרות הנוסח המלא? עושים סדר כפרות עם כסף? היכנסו לאתר תהילים וקראו: אלו המעות חליפתי, תמורתי, כפרתי. אלו המעות ינתנו לצדקה. לברכה המלאה היכנסו

סגולות נבחרות


סגולה להצלחה בעסק

מתוך סגולות החיד"א – איזה פרק תהילים יש לקרוא להצלחה בעסק, ומתי יש לקרוא אותו?
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |