צפו בשידור החוזר ממעמד סיום התהילים בציון רבי מאיר בעל הנס עם המקובל הרב בצרי

ל"ג שמח! כל הסגולות הקדושות של ל"ג בעומר

בדרך לחלאקה עם הילד? קבלו תפילה חזקה במיוחד

"היא הייתה בטוחה שכבר אין סיכוי" – הניסים שיוצרת סגולת ר' מאיר בעל הנס

התנא "שאין בדורו כמותו" – על מי מדובר?

סוכות

מעלת השמחה האמיתית: דבר תורה קצר לקראת סוכות, מאת הרב מנדל

מדוע לא תיקנו חכמים לברך את ברכת הגומל בתום הימים הנוראים?


03/08/19 | ב' אב התשע"ט

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

יום של ישועות וסגולות: בל"ג בעומר נהיה במירון, נתפלל עליכם, נחלק בשמכם ח"י רוטל ונקרא זוהר לזכותכם. אל תפספסו הזדמנות לקחת חלק בסגולה הגדולה. לחצו כאן >> 

בישיבה של "הסבא מקלם", בסיומם של הימים הנוראים, אחרי ראש השנה ויום הכיפורים, ולפני כניסת חג הסוכות - נתלתה מודעה בכתב ידו של ראש הישיבה. וכך נכתב: כל מי שזכה לעבור את הימים הנוראים ראש השנה ויום הכיפורים - ראוי שיברך ברכת הגומל, שהרי הוא לא פחות מאדם שחצה את הים בספינה או במדבר הגדול והנורא, שצריך לברך ברכת הגומל כיוון שניצלו חייו.
אם כן, מדוע לא תיקנו חכמים לברך את ברכת הגומל בתום הימים הנוראים? התשובה: מפני שאף אחד אינו יודע באמת באם עבר הוא אותם בשלום. רק במשך השנה נדע מה פעלו התפילות והתשובה שלנו, והאם באמת זכינו לעבור אותם בשלום.
סגולה שנזכה לעבור  את השנה הבאה עלינו לטובה ולברכה, מביא  ה"פלא יועץ" בשם האר"י הקדוש: "כי מי שישמח ויהיה טוב לב בחג זה, ולא יצטער כלל - מובטח לו שתעלה לו שנה טובה, ויהיה שמח בו תמיד".
על הפסוק בשיר השירים - "שמאלו תחת לראשי וימיני תחבקני", כתוב בספרים הקדושים: "שמאלו תחת לראשי" - אלו עשרת ימי תשובה, אשר בהם נגזרו בשמיים על האדם כל המקרים הפחות טובים לשנה הקרובה: הפסדים, נזקים, קנסות וכדומה. אך "וימינו תחבקני" - המשמעות היא שבעת ימי הסוכות גוזרים על האדם את כל הרווחים ורגעי השמחה שיהיו לו במשך השנה הקרובה. והכל תלוי במידת השמחה בה יהיה האדם בימי החג הסוכות.
בימים אלו משתדל האדם להתמיד במידת השמחה, למרות שיש רגעים לא פשוטים - לא תמיד נוח בסוכה, השכנים עושים רעש, הילדים לא יושבים בנוח וכו'. מול כל אלה, מבטיח ה"פלא יועץ" כי "מי שנזהר לקבוע דירתו וישיבתו בה כל שבעת הימים בקדושה ובטהרה ובשמחה - ימצא כדי גאלתו לכל השנה כולה".
שיהיה לכולנו חג שמח,
הרב מנדל

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא סוכות

X
  • © כל הזכויות שמורות