ברכת הצדיקים

לפרטים

חרדות ופחדים - 7 סגולות

מי שאחזו פחד פתאום, יאמר שלוש פעמים את הפסוק: "השם הושיעה, המלך יעננו ביום קראנו". ויש עוד 6 סגולות לחרדות ופחדים

23/04/17 | כ"ז ניסן התשע"ז

על מה את/ה מתפלל/ת? ולמה שתתפלל/י לבד?! נא ללחוץ על סוג התפילה - תפילה לרפואהתפילה לפרנסה > תפילה לזיווג > תיקון נשמות נפטרים

להקדשת פרקים שתגיע לאלפי אומרי תהילים - תפילה עוצמתית ומהירה - הקליקו כאן

בגמרא בסנהדרין מובא שמי שנתקף בפחד פתאומי ללא כל סיבה נראית לעין, זה מפני ש'מזלו רואה שהוא בסכנה'. איך מצליחים לצאת מן הסכנה ולהינצל מהפחד? לפניכם 7 סגולות מהמקורות הקדושים:
1. רש"י בגמרא אומר שמי שסובל מפחד בלתי מוסבר, טוב שיקפיד על קריאת שמע, ויש לומר אותה במקום נקי ולא מטונף. אם נמצא במקום טינוף, יאמר תחת זאת את הלחש הזה: "העז שבבית המטבחיים, שמן ממני". הכוונה היא שהוא כמו אומר למלאך המוות שיניח לו, וילך אל העזים במקומו.
2.  כתוב בשולחן ערוך כי "המקיז דם מהכתפיים ולא נטל ידיו – מפחד ז' ימים. המגלח/מסתפר, ולא נטל ידיו – מפחד ג' ימים. הנוטל ציפורניו ולא נטל ידיו – מפחד יום אחד, ואינו יודע ממה מפחד'. לכן, מי שמבצע פעולות אלו שצוינו לעיל, ייזהר בדבר עד מאוד ויקפיד ליטול ידיו, לבל יתקפהו פחד זה.
3. ב'ספר הרפואות' מובא כי טוב לצייר שם הויה ברוך הוא לנגד עינינו, ודבר זה מועיל ביותר להסרת הפחד מליבנו. עוד מובא שם כי מי שנזהר בברכות הנהנין וכן מי שמקפיד ללמוד על השולחן בשעת הסעודה (ספר 'מראה הילדים'), מושך על עצמו שמירה והגנה גדולה בעניין זה.
4. מי שפחד זה בא לו בעיקר בלילה, טוב שיאמר פרק קכ"א בתהילים 'שיר למעלות אשא עיני אל ההרים, מאין יבוא עזרי', ויכוון שיסור ממנו פחד זה ברחמי שמיים.
5. הספר 'אביעה סגולות' מביא שלוש סיבות נוספות שגורמות לאדם לפחד פתאומי, והן: 1) כשיוצא משירותים ואינו נוטל ידיו. 2) כשנוגע בנעליו ואינו נוטל ידיו. 3) כשהורג כינה ואינו נוטל ידיו.
6. מי שאחזו פחד פתאום, יאמר שלוש פעמים את הפסוק: "השם הושיעה, המלך יעננו ביום קראנו". לאחר מכן ייקח בידיו חומש ויאמר את פרק נ"ג בתהילים תשע פעמים, וכשמגיע למילים 'שם פחדו פחד' – יקיש באצבעותיו פעמיים, על החומש. לאחר מכן יאמר שלוש פעמים את הפסוק: "ה' יסעדנו על ערש דווי, כל משכבו הפכת בחליו" ואת הפסוק "ויהי נועם...", ואז יסיים במילים: "רפאנו ה' ונרפא, הושיענו וניוושעה – כי תהילתנו אתה" (חיד"א, קונטרס 'כף אחת' סימן י').
7. בזוהר הקדוש פרשת מקץ, כתוב כי מי שיש בו חטא – פוחד תמיד. ועל כן, סגולה גדולה היא להישמר מהחטאים ולהקפיד מאוד לבל ניכשל בהם, כדי שלא יבוא עלינו פחד פתאום. בגמרא בברכות מסופר על ר' ישמעאל בנו של ר' יוסי, כשצעד בדרך ולפתע פגש בתלמידו. סיפר לו התלמיד שהוא 'הולך ופוחד', אמר לו ר' ישמעאל: "אם אתה מפחד, סימן שאתה חוטא. שנאמר: פחדו בציון חטאים'".

להקדשת פרקים שתגיע לאלפי אומרי תהילים - תפילה עוצמתית ומהירה - הקליקו כאן
תהילים ליום ראשון, תהילים ליום שני, תהילים ליום שלישי, תהילים ליום רביעי, תהילים ליום חמישי, תהילים ליום שישי, תהילים ליום שבת

צפו ברב זמיר כהן - חרדות ופחדים

ביכולתך לעזור לעילוי נשמת יקיריך! בוא והוסף להם זכויות. לפרטים לחצ/י כאן.

המומלצים היומימאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

פחדים חרדות

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


חרדות ופחדים - 7 סגולות

מי שאחזו פחד פתאום, יאמר שלוש פעמים את הפסוק: "השם הושיעה, המלך יעננו ביום קראנו". ויש עוד 6 סגולות לחרדות ופחדים

3 סגולות לשינוי המזל

התחברות עם אנשים מסוימים, כיבוד האישה והדלקת נרות – קראו את הסגולות שיעזרו לכם לשנות את המזל, ברמה כזו או אחרת

סגולה לכשפים וקשרים

מי שחושב שעשו לו כישוף או קללה, רחמנא ליצלן, בדקנו איך וכיצד להנצל מכשפים שעשו לו?

סגולות נבחרות


תפילה סגולית למעוברת

נמצאת בהריון? קראי את התפילה למעוברת. יְהִי רָצון מִלְּפָנֶיךָ יְיָ אֱלוהֵינוּ וֵאלוהֵי אֲבותֵינוּ שֶׁתְּרַחֵם עַל כָּל מְעֻבְּרוֹת בְעַמְּךָ בֵית יִשְׂרָאֵל, וְתָקֵל מֵעֲלֵיהֶן את צַעַר עִבּוּרָן, וְתַצִּילֵן שֶׁלֹּא תַפֵּלְנָה וְלָדוֹתֵיהֶן

סגולות הערבה מ"חבטת הערבה"

כדאי לשמור כמה עלי ערבה של "חבטת הערבה" בארנק או ברכב, ובכלל לקחת אותם לכל מקום שיוצאים לדרך, זו סגולה לשמירה
לכל הסגולות