העיקר הכוונה - כוונת הלב

בורא עולם נתן לעם ישראל מתנה בדמוי הקורבן. אדם שעשה עברה מביא קורבן על חטאו ובורא עולם מכפר על מעשיו

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

 
רועה צאן שכח את תרמילו בביתו, בתרמיל הייתה ארוחת הבוקר שלו. כשהציק לו הרעב נטש את צאנו והשביע את רעבונו בסעודה דשנה במסעדה. כשחזר למרעה לא מצא את צאנו, הלך ושאל את אנשי המקום עליו.
 
סיפרו לו אנשי המקום: "צאנך פרץ את הגדר ונכנס לגן מרהיב העין של שר העיר, שם רמס שושנים וקילקל את הגן".
 
כשנודע הדבר לשר ציווה לכלוא אותו בדיר אצלו. עמד הרועה תוהה ואובד עצות. ניגש אליו אחד מזקני העיר ואמר לו: "ידוע לי שלפני שנים מספר קרה מקרה מעין זה ואותו הרועה שחכם היה, קנה עוגה מפוארת, הגישה דורון לפני השר והתנצל על המקרה. נאות השר לבקשתו ושחרר את צאנו".
 
כששמע זאת הרועה, מצא הרעיון חן בעיניו ועשה אף הוא כמעשה קודמו - קנה עוגה מפוארת לשר. לרוע מזלו נסע השר לעיר אחרת ולא היה בביתו. הניח הרועה את העוגה על שולחן השר, פתח את דיר הצאן ולקח את צאנו. כשחזר השר לביתו ולא מצא את הצאן קרא לרועה הצאן ושאלו: "באיזה רשות פתחת את הדיר ולקחת את הצאן?"
 
השיב לו הרועה: "עשיתי כמעשה הרועה שקדם לי".
אמר לו השר: "שוטה שבעולם, וכי חסר לי כסף שאני צריך את העוגה שלך? אותו רועה התרפס לפניי וקבלתי את התנצלותו. העוגה באה רק כאות לכניעתו לפניי. אך אתה לא עשית כן וראוי להענישך..." (המגיד מדובנא)
 
"דַּבֵּר אֶל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וְאָמַרְתָּ אֲלֵהֶם אָדָם כִּי יַקְרִיב מִכֶּם קָרְבָּן לַה' מִן הַבְּהֵמָה מִן הַבָּקָר וּמִן הַצֹּאן תַּקְרִיבוּ אֶת קָרְבַּנְכֶם" (ויקרא א', ב')
 
בורא עולם נתן לעם ישראל מתנה בדמוי הקורבן. אדם שעשה עברה מביא קורבן על חטאו ובורא עולם מכפר על מעשיו. וכי בורא עולם צריך את הקורבנות שלנו? הרי מלא כל הארץ כבודו. בורא עולם לא רוצה את גוף הקורבן, אלא את חרטת המקריב, את הכנעת ליבו, רק אז הקורבן מתקבל.
 
בכל דבר שאנו עושים אם נכניס בו מעט מהלב שלנו הוא ייראה אחרת לגמרי. עזרה לאחר היא עזרה גם אם אתה עושה זאת ללא חשק, אבל התוצאה לא תהיה אותה התוצאה אם היא תעשה עם הלב שלך.
 
הלב הוא האיבר המזרים את הדם לכל חלקי הגוף, בלעדיו אין חיות לגוף, ללא הזרמת דם האיברים ינמקו, אומנם הם יהיו נראים אך תשלל מהם החיות.
 
כך, אם אתה עושה מצווה או חסד ללא חיות, ללא כוונה, בלי לתבל אותם בלב שלך, הם קיימים, יש בהם הרבה, את שכרך תקבל, אך זה לא יישווה למצווה עם לב, עם כוונה, עם רצון והתלהבות.
 
מצווה עם לב תעלה כריח ניחוח לפני הבורא ותתן לך הרבה זכויות...
 
יום טוב, שבת שלום ובשורות טובות
לגאולת והצלחת עם ישראל. אמן!
 

הרב שמואל טל על כוונה בתפילה:

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפני השינה

תפילה לחלומות טובים ולשינה רגועה. בָּרוּךְ אַתָּה יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם הַמַּפִּיל חֶבְלֵי שֵׁנָה עַל עֵינַי וּתְנוּמָה עַל עַפְעַפַּי וּמֵאִיר לְאִישׁוֹן בַּת עָיִן. קריאת שמע על המיטה

סגולה למלוי כל משאלה

כַּאֲשֶׁר מַשְׁפִּילִין אָדָם בַּעֲבוֹדָתוֹ, בְּחֶבְרָתוֹ, בְּמִשְׁפַּחְתּוֹ וְכַדּוֹמֶה, יִשְׂמַח בְּבִזְיוֹנוֹתָיו כְּמוֹצֵא שָׁלָל רַב

תפילת נשמת כל חי נוסח ספרד

נִשְמַת כָּל חַי תְּבָרֵךְ אֶת שִׁמְךָ יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ, וְרוּחַ כָּל בָּשָׂר תְּפָאֵר וּתְרוֹמֵם זִכְרְךָ מַלְכֵּנוּ תָּמִיד, מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם אַתָּה אֵל. וּמִבַּלְעָדֶיךָ אֵין לָנוּ מֶלֶך גוֹאֵל וּמוֹשִיעַ. נשמת כל חיי

תהילים פרק קי"ט - סגולה למשפט

בכל פסוק בפרק תהילים זה יש מן הבאים: דרך, תורה, מצווה, דיבור משפט צדק חוקים . כל המזמור הוא בקשות גדולות וראוי לכל אדם לומר אותו מדי יום כי הוא הכנה לעבודת הקב"ה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |