העיקר הכוונה - כוונת הלב

בורא עולם נתן לעם ישראל מתנה בדמוי הקורבן. אדם שעשה עברה מביא קורבן על חטאו ובורא עולם מכפר על מעשיו

17/04/18 | ב' אייר התשע"ח

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

 
רועה צאן שכח את תרמילו בביתו, בתרמיל הייתה ארוחת הבוקר שלו. כשהציק לו הרעב נטש את צאנו והשביע את רעבונו בסעודה דשנה במסעדה. כשחזר למרעה לא מצא את צאנו, הלך ושאל את אנשי המקום עליו.
 
סיפרו לו אנשי המקום: "צאנך פרץ את הגדר ונכנס לגן מרהיב העין של שר העיר, שם רמס שושנים וקילקל את הגן".
 
כשנודע הדבר לשר ציווה לכלוא אותו בדיר אצלו. עמד הרועה תוהה ואובד עצות. ניגש אליו אחד מזקני העיר ואמר לו: "ידוע לי שלפני שנים מספר קרה מקרה מעין זה ואותו הרועה שחכם היה, קנה עוגה מפוארת, הגישה דורון לפני השר והתנצל על המקרה. נאות השר לבקשתו ושחרר את צאנו".
 
כששמע זאת הרועה, מצא הרעיון חן בעיניו ועשה אף הוא כמעשה קודמו - קנה עוגה מפוארת לשר. לרוע מזלו נסע השר לעיר אחרת ולא היה בביתו. הניח הרועה את העוגה על שולחן השר, פתח את דיר הצאן ולקח את צאנו. כשחזר השר לביתו ולא מצא את הצאן קרא לרועה הצאן ושאלו: "באיזה רשות פתחת את הדיר ולקחת את הצאן?"
 
השיב לו הרועה: "עשיתי כמעשה הרועה שקדם לי".
אמר לו השר: "שוטה שבעולם, וכי חסר לי כסף שאני צריך את העוגה שלך? אותו רועה התרפס לפניי וקבלתי את התנצלותו. העוגה באה רק כאות לכניעתו לפניי. אך אתה לא עשית כן וראוי להענישך..." (המגיד מדובנא)
 
"דַּבֵּר אֶל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וְאָמַרְתָּ אֲלֵהֶם אָדָם כִּי יַקְרִיב מִכֶּם קָרְבָּן לַה' מִן הַבְּהֵמָה מִן הַבָּקָר וּמִן הַצֹּאן תַּקְרִיבוּ אֶת קָרְבַּנְכֶם" (ויקרא א', ב')
 
בורא עולם נתן לעם ישראל מתנה בדמוי הקורבן. אדם שעשה עברה מביא קורבן על חטאו ובורא עולם מכפר על מעשיו. וכי בורא עולם צריך את הקורבנות שלנו? הרי מלא כל הארץ כבודו. בורא עולם לא רוצה את גוף הקורבן, אלא את חרטת המקריב, את הכנעת ליבו, רק אז הקורבן מתקבל.
 
בכל דבר שאנו עושים אם נכניס בו מעט מהלב שלנו הוא ייראה אחרת לגמרי. עזרה לאחר היא עזרה גם אם אתה עושה זאת ללא חשק, אבל התוצאה לא תהיה אותה התוצאה אם היא תעשה עם הלב שלך.
 
הלב הוא האיבר המזרים את הדם לכל חלקי הגוף, בלעדיו אין חיות לגוף, ללא הזרמת דם האיברים ינמקו, אומנם הם יהיו נראים אך תשלל מהם החיות.
 
כך, אם אתה עושה מצווה או חסד ללא חיות, ללא כוונה, בלי לתבל אותם בלב שלך, הם קיימים, יש בהם הרבה, את שכרך תקבל, אך זה לא יישווה למצווה עם לב, עם כוונה, עם רצון והתלהבות.
 
מצווה עם לב תעלה כריח ניחוח לפני הבורא ותתן לך הרבה זכויות...
 
יום טוב, שבת שלום ובשורות טובות
לגאולת והצלחת עם ישראל. אמן!
 

הרב שמואל טל על כוונה בתפילה:

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לזרע בר קיימא

זקוקים לזרע בר קיימא? מחכים להריון? לפניכם תפילה לזרע בר קיימא. שִׁיר הַמַּעֲלוֹת, לִשְׁלֹמֹה: אִם-יְהוָה, לֹא-יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ; אִם-יְהוָה לֹא-יִשְׁמָר-עִיר, שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר.

סגולות לרפואה

רפואת האדם מאת ה' יתברך ובכוח עשיית מצוות ומעשים טובים למשוך הארה ורפואה

סגולה לסובל מנדודי שינה

"וַיְהִי הַשֶּׁמֶשׁ לָבוֹא וְתַרְדֵּמָה נָפְלָה עַל אַבְרָם וְהִנֵּה אֵימָה חֲשֵׁכָה גְדֹלָה נֹפֶלֶת עָלָיו"

פרק שירה | שירת הבריאה

נוסח מלא של פרק שירה - שירת הבריאה. קְרִיאַת פִּרְקִי שִׁירָה מַגִּיעַ עַד גָּבְהֵי שָׁמַיִם לְהַשְׁפִּיעַ בַּמְּרוֹמִים שֶׁפַע בְּרָכָה וְטוֹבָה, מֵחֳלָאִים, פְּגָעִים רָעִים וּשְׁאַר מרעין בישין , תּוֹעַלְתּוֹ מְרֻבָּה, הַרְבֵּה עָשׂוּ וְעָלְתָה בְּיָדָם לִישׁוּעַת הַכְּלַל וְהַפְּרָט
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |