האב נדהם לגלות כי כל ילדיו נולדו עם עיניים סיניות, ופנה לאשתו לקבל תשובות

"כל ילדיי נולדו עם עיניים סיניות, כיצד זה ייתכן?!", שאל את עצמו האב הכאוב. האב התנחם לאחר הלידה הראשונה כי יכול להיות שמדובר במקרה חריג, אך לאחר שגם הבן השלישי נולד עם עיניים מלוכסנות, פנה האב לאשתו ודרש תשובות

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

יהודי, תושב ארה"ב, נישא לבחירת ליבו – אף היא יהודייה מארצות הברית, ויחד הקימו בית נאמן בישראל המושתת על יסודות התורה. התרגשות אפפה את בני הזוג כאשר ציפו ללידת בנם הבכור. בשעה טובה נולד התינוק להורים המאושרים, ואבי התינוק הצמידו אל חיקו, מודה להשם על הנס המופלא. לפתע נחרד האב וקול תדהמה בקע מפיו; התינוק עם עיניים מלוכסנות! לא ניתן היה לסבור כי התינוק הוחלף, הרי האב עמד לידו מרגע הלידה. זהו בנו ללא כל צל של ספק.

תדהמה הכתה בכל הנוכחים, שלא אמרו דבר. האב פנה לאשתו בעדינות וניסה לברר עמה את פשר התופעה המוזרה. האם השיבה בנינוחות כי מדובר במקרה חריג, וכי ודאי יש מקרים כאלה בעולם. האב הניח את חששותיו מאחוריו והתרצה מדברי אשתו.

לידה שנייה

הזמן חלף, והנה הזוג מצפים ללידה שנייה. בשעה טובה נולדה לבני הזוג בת, אך הבעל הזדעזע לגלות – אף היא עם עיניים מלוכסנות! "כיצד ייתכן הדבר ששני ילדינו עם עיניים מלוכסנות?!", שאל האב בתדהמה את אשתו. גם הפעם היא השיבה בנינוחות כי אינה יודעת את פשר התעלומה.

לידה שלישית

חששות כבדים אפפו את האב בכל תקופת ההיריון השלישי של האם. "והנה, לפני ימים ספורים, נולד בשעה טובה בננו השלישי. כמובן שמיד בצאתו לאוויר העולם, מיהרתי לראות את עיניו... אבל שוב נחרדתי לגלות שגם הוא בעל עיניים סיניות... עכשיו כבר החלטתי להפעיל לחץ כבד על אשתי, דרשתי הסבר ברור – איך ייתכן ששלושת ילדינו הינם מלוכסני עיניים?! מהיכן הגיעו העיניים הללו?! בסופו של דבר היא נכנעה, וגילתה לי שארץ מוצאה היא סין!", משחזר האב.

מסתבר כי אשתו נולדה בסין להורים יהודים והיגרה עמם לארה"ב. כאשר גדלה, ביקשה לעבור ניתוח קוסמטי ליישור העיניים. הניתוח הצליח מעל למצופה, והעניק לה מראה כשל אישה מערבית בעלת עיניים עגולות. כפי שידוע, הניתוח משפיע רק על המראה החיצוני, ואולם הגנים שעברו לילדים בתורשה אצרו בתוכם את מראה העיניים המלוכסנות. זו הסיבה לכך שכל ילדיהם נולדו עם עיניים מלוכסנות.

"האם קידושיי הם קידושי טעות?"

כעת עמד הבעל בפני שאלה הלכתית: "האם קידושיי הם קידושי טעות, משום שהעיניים המלוכסנות נחשבות למום?" את השאלה הפנה האב לרבו. הרב השיב כי "נראה שאין זה מום, שהרי בני ארץ סין הם אחוז גבוה מאוד מאוכלוסיית העולם, ועיניים שחקק השם יתברך בעולמו לכל כך הרבה אנשים לא יכולות להיחשב למום, וממילא אין זו עילה למקח טעות. כמו כן, הבעל יכול היה לחקור טרם הנישואין אודות עברה וארץ מוצאה של האישה, ומשלא ערך הבעל את הבירור המספֵּק – 'סבר וקיבל' - הרי שהתרצה לשאתה כמות שהיא.

"וייתכן שגם אם הייתה האם באה לפנינו טרם החתונה ושואלת אם היא צריכה לספר זאת לחתן, לא היינו מחייבים אותה לגלות, וכעין המבואר במסכת יבמות (מ"ה.), שרב יהודה יעץ לאדם שאביו היה נכרי (והתקשה במציאת זיווגו), לִגְלות למקום אחר ולהסתיר את זהותו, וכך יסכימו להינשא לו".
 

האזינו לשיעורו המרתק של הרב יצחק כהן שליט"א מתוך הזהר הקדוש - גלגולי נשמות

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

סינים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


נבואה או הונאה?

מה עומד מאחורי צילום שהועבר ברשת וטוען כי ה"בני יששכר" חזה את עלייתו של בני גנץ

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תפילת הודיה לבורא עולם - קראו תודה לבורא עולם

תפילת הודיה מיוחדת לבורא עולם, מכל הלב. ריבונו של עולם - תודה. תודה שאני עומדת כאן ומודה לך, וכל מה שאומר יהיה כאין וכאפס לעומת כמה שאני באמת צריכה להודות לך. הרי על הכול אני צריכה להודות לך

תפילה סגולית לבן זכר

מתפללים לבן זכר? לפניכם נוסח תפילה לבן זכר. ותִּתְפַּלֵּל חַנָּה וַתֹּאמַר עָלַץ לִבִּי בַּה', רָמָה קַרְנִי בַּה', רָחַב פִּי עַל אוֹיְבַי - כִּי שָׂמַחְתִּי בִּישׁוּעָתֶךָ. אֵין קָדוֹשׁ כַּה' - כִּי אֵין בִּלְתֶּךָ, וְאֵין צוּר כֵּאלֹהֵינוּ.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |